اردک ها چی میخورند

اردک ها چی میخورند و گونه های اردک شامل کدام دسته ها می شوند، پرورش اردک مهمترین فعالیت اقتصادی هست، غذای اردک در طبیعت و غذای اردک اهلی
اردک ها چی میخورند و گونه های اردک شامل کدام دسته ها می شوند، پرورش اردک مهمترین فعالیت اقتصادی هست، غذای اردک در طبیعت و غذای اردک اهلی
اردک ها چی میخورند و گونه های اردک شامل کدام دسته ها می شوند، پرورش اردک مهمترین فعالیت اقتصادی هست، غذای اردک در طبیعت و غذای اردک اهلی

اردک ها چی میخورند و گونه های اردک شامل کدام دسته ها می شوند، پرورش اردک یکی از فعالیت های مهم اقتصادی می باشد. غذای اردک در طبیعت و غذای اردک اهلی چه شباهت و تفاوتی دارند.

اردک ها چی میخورند
اردک ها چی میخورند

اردک ها

اردک نوعی پرنده است که از نظر علمی به خانواده اردک ها (به لاتین: Anatidae) و از راسته غازها تعلق دارد، به دلیل جثه نسبتاً کوچک و منقار کوتاه آن مشخص می شود. اردک ها در اطراف زیستگاه های آبزی طبیعی زندگی می کنند. اردک ها چی میخورند؛ جایی که از ماهی ها و دیگران تغذیه می کند و این پرندگان تقریباً در تمام نقاط جهان زندگی می کنند، به جز قاره قطب جنوب و قطب شمال.

اردک ها از بسیاری از پرندگان به این دلیل متمایز می شوند که جوجه های آنها در حالی که قوی و در حال رشد هستند از تخم بیرون می آیند. آنها پرهای سبکی دارند و می توانند در آب راه بروند و جستجوی غذا را – با کمک مادرشان – در عرض چند ساعت پس از بیرون آمدن از تخم آغاز کنند.

 

گونه های اردک

گونه های اردک بسیاری وجود دارد که زیست شناسان تمایل دارند اردک ها، غازها و قوها را در یک راسته به نام غاز طبقه بندی کنند. از آنجایی که این گونه های اردک شامل ۱۴۷ گونه مختلف از این پرندگان است، حدود ۱۰۰ گونه از آنها به تنهایی متعلق به اردک است. وجه اشتراک گونه های اردک این است که موجوداتی هستند که در محیط های آبی زندگی می کنند، هزاران سال است که انسان ها برای استفاده از گوشت و تخم مرغ آنها اهلی شده اند. از انواع گونه های اردک می توان به اردک های دریایی یا اردک های غوطه ور، اردک های رودخانه ای یا اردک های آب شیرین، از جمله اردک سیاه، و خال خال سینه قرمز اشاره کرد. جایی که این آخرین نوع یکی از سریع ترین پرندگان جهان به شمار می رود، می تواند با سرعت بیش از شصت کیلومتر در ساعت پرواز کند و از جمله انواع اردک ها می توان به اردک های زیبای جنگلی اشاره کرد که به تعداد بسیار زیاد شکار می کردند. انقراض در تلاش برای استفاده از پرهای رنگارنگ آنها برای تزئین کلاه و اردک های سر سیاه. که معروف است در لانه پرندگان دیگر انگلی می کند و تخم های آنها را در آنها می گذارد تا دیگران از آنها مراقبت کنند.
اردک ها چی میخورند؛ اردک وحشی یکی از نژادهای پرندگانی است که برای بهره مندی از گوشت و تخم مرغ و پرهای آنها اهلی شده است.ویژگی این نوع اردک این است که سرهای نر آن با رنگ سبز روشن پوشیده شده است. پرها و گردن آنها در حلقه ای سفید پیچیده شده است و سینه آنها شرابی است. این پرنده به طور گسترده در قاره اروپا و بیشتر آسیا و همچنین آمریکای شمالی پراکنده است. جایی که آنها تابستان را سپری می کنند و سپس در زمستان به جنوب آفریقا، هند یا جنوب مکزیک مهاجرت می کنند.

 

پرورش اردک

پرورش اردک ها در اکثر کشور های جهان در مزارع کوچک یا انبارها پخش می شود و تجارت آن معمولاً محدود به مزارع کوچک است، نه شرکت های بزرگ تولیدی که به ندرت به این پرنده علاقه مند می شوند مگر در مکان های خاص مانند انگلستان، هلند و ایالات متحده است.
پرورش پرندگان دقیقاً آسان نیست. شخصی که او را بزرگ می کند باید به سلامت او و وضعیت بیماری توجه کند ، زیرا حیوانات از انواع و اقسام بیماری ها از جمله اردک ها را به انسان منتقل می کنند. اردک ها به طور کلی پرنده ای قوی و متحمل هستند، بنابراین در بیشتر موارد نیازی به واکسیناسیون یا مراقبت های پزشکی دقیق ندارند و به اندازه سایر پرندگان اهلی (مثلا مرغ) برای آفات – مانند کنه، شپش – جذاب نیستند. به لطف گذراندن زمان زیادی در آب، اما ممکن است به برخی از بیماری های مضر مبتلا شود.
پرورش اردک کار سختی است و بیماری های بسیاری را در بر دارد، یکی از بدترین بیماری هایی که اردک ممکن است در معرض آن قرار گیرد هپاتیت اردک است. این بیماری معمولا جوجه های جوان یک روزه تا یک ماهه را درگیر می کند و پس از آن ایمنی آنها در برابر آن قوی می شود. جایی که این بیماری ابتدا به کبد اصابت می کند و سپس به سرعت در بدن پخش می شود و باعث مرگ می شود و اگر این بیماری به یکی از اردک ها مبتلا شود، به سرعت در گله یا انبار پخش می شود و تا نه دهم آن را مبتلا می کند و تعداد زیادی اردک را از بین می برد. و اپیدمی اردک یک ویروس تلقی می شود یک خطر دیگر و ممکن است اردک بالغ و جوان را درگیر کند و وقتی اردک آلوده می شود علائم کدری و بی حالی را نشان می دهد و ممکن است کمی بعد بمیرد و با واکسیناسیون می توان از چنین مواردی جلوگیری کرد. پرندگان در برابر این بیماری ها و نگهداری آنها در محیطی تمیز و استریل تا حد امکان.یکی از سوالات مهم برای افرادی که به پرورش اردک می پردازند این است که اردک ها چی میخورند.

اردک ها چی میخورند
اردک ها چه می خورند؟

اردک ها چی میخورند

غذای اردک در طبیعت

غذای اردک در طبیعت چیست؛ غذای اردک در طبیعت بسته به گونه آنها متفاوت است. جایی که اردک ها در طبیعت موجودات مختلفی را می خورند که در محیط های آبی طبیعی که در آن زندگی می کنند، پیدا می کنند و این موجودات ممکن است ماهی یا صدف باشند و ممکن است از غذاهای گیاهی مانند برگ ها و دانه های سبز تغذیه کنند.
منقار اردک‌ها ممکن است پهن و مجهز به لبه‌های قوی باشد که قادر به الک کردن غلات، حشرات و صدف‌ها از آب دریاچه‌ها هستند و برخی از انواع این پرندگان منقاری دارند که برای ورود به شکاف‌های بین سنگ‌ها و شکار سخت‌پوستان و منقار آنها طراحی شده است. ممکن است برای ماهیگیری وسیع باشد و اردکها ممکن است برای جستجوی غذا نیاز به شیرجه رفتن در اعماق زیاد در زیر آب داشته باشند. جایی که اردک ها می توانند به لطف پاهایشان که برای قایقرانی، شنا و غواصی مجهز شده اند، بسیار زیبا در آب شنا کنند و این به آنها امکان می دهد به راحتی به غذای خود برسند. 

 

غذای اردک اهلی

غذای اردک اهلی؛ در پاسخ به سوال اردک ها چی میخورند باید گفت که غذای اردک اهلی در مغازه ها به شکل بسته بندی شده برای اردک ها و سایر پرندگان آبزی وجود دارد، این اردک ها می توانند به طور طبیعی با غذای مرغ نیز زندگی کنند. هنگام پرورش اردک ها برای به دست آوردن تخم های آنها، می توان به آنها غلات منظمی را داد که در اختیار جوجه ها و سایر طیور قرار می گیرد، اما اگر اردک اهلی دارای جوانی باشد که تا زمان رشد آنها را پرورش می دهد، به محتوای غذایی بیش از حد معمول نیاز دارد. قابل ذکر است که اردک های اهلی نسبت به جوجه ها به ویتامین نیاسین (B3) بیشتری نیاز دارند و این نیاز را می توان با افزودن مخمر آبجو به غذای خود تا ۵ درصد جبران کرد. 
در مورد غذای اردک اهلی توصیه می شود برای اردک های اهلی غذا در ظروفی سرو شود که قابل برگرداندن نباشد (در صورت استفاده نادرست اردک ها) و به اندازه ای باشد که همه اردک های انباری بتوانند همزمان غذا بخورند و باید اضافه شود. مقداری برگ سبز برای غذای اردک مانند کاهو، سبزی و غیره و ذرت، نخود، خیار، گوجه فرنگی و سبزیجات دیگر نیز می توان تهیه کرد و لازم است در نزدیکی اردک آب به صورت دائمی تامین شود. 

 


 

 

 

همچنین بخوانید:

چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند؟
اهلی کردن حیوانات و آشنایی با راه های استاندارد اهلی کردن حیوانات
بهترین حیوان خانگی چیست؟ وچه پرورش این حیوانات چه فوایدی را می تواند
انواع فیل آفریقایی و آسیایی چه خصوصیاتی را دارند؟

 

 

  1. منابع
    ^ أ ب ت جینی جونسون (۲۰۰۹)، موسوعه ۱۰۰۰ حقیقه عن الطیور (الطبعه الأولى)، جده، السعودیه: دار الأجیال، صفحه ۲۷. ^ أ ب The Editors of Encyclopædia Britannica, “Duck | Bird”، Encyclopedia Britannica, Retrieved 20-01-2017. ↑ Sy Montgomery, “Mallard | Bird”، Encyclopedia Britannica, Retrieved 20-01-2017. ^ أ ب ت “Raising Ducks: A Primer on Duck Housing, Diet and Health”, HGTV, Retrieved 22-01-2017. ↑ هیئه من المؤلفین (۱۹۹۹)، الموسوعه العربیه العالمیه (الطبعه الثانیه)، الریاض: مؤسسه أعمال الموسوعه للنشر والتوزیع، صفحه ۴۴۴ – ۴۴۸، جزء ۴ (ب).