انواع غذای گربه شامل کدام موارد است؟ آیا محصولات لبنی شامل غذای گربه میشود؟

انواع غذای گربه بسیار مختف است که شامل مواردی مثل: مرغ و ماهی، محصولات لبنی و محصولات گوشتی می شود ارتباط چاقی در گربه ها با غذای آنها
انواع غذای گربه
انواع غذای گربه بسیار مختف است که شامل مواردی مثل: مرغ و ماهی، محصولات لبنی و محصولات گوشتی می شود ارتباط چاقی در گربه ها با غذای آنها

انواع غذای گربه بسیار گوناگون می باشد که گربه ها می توانند با مصرف این نوع از مواد غذایی بسیاری از مواد معدنی و پروتئین های لازم برای خود را تامین کنند، امروزه بسیاری از این نوع مواد غذایی در بسیاری از فروشگاه ها و حتی در اکثر خانه ها یافت می شوند، چاقی در گربه ها تاثیر بسیار زیادی  مصرف غذای  گربه ها دارد.
چند نمونه از انواع غذای گربه شامل موارد زیر می باشد:گوشت غذای گربه – مرغ و ماهی – محصولات لبنی.

انواع غذای گربه
انواع غذای گربه

گوشت غذای گربه

گوشت غذای گربه یکی از انواع غذای گربه است که یکی از منبع مهم تامین انواع پروتئین ها می باشد، که در مورد غذا دادن به گربه ها، آنها می توانند – تا حدی – مقداری از غذایی را که انسان می خورند بخورند. می تواند بیشتر گوشت های پخته شده را بخورد، حتی اگر با سس گوجه فرنگی قرمز، آب گوشت مخلوط شده باشد، آب پز یا کبابی فرقی نمی کند، اما بهتر است خوب پخته شود. این کار برای جلوگیری از احتمال آلوده شدن گربه به انواع باکتری هایی است که در این گوشت پخش می شوند.

اگرچه گربه‌های وحشی عادت دارند روزها گوشت خام و حتی لاشه حیوانات مرده بخورند، اما گوشتی که انسان مصرف می‌کند برای آنها خطرناک‌تر است و دلیل آن این است که انواع باکتری‌های حاصل از غذای دام و محیط مزارع صنعتی در آن وجود دارد. که انسان آنها را در آن قرار می دهد که گربه ها به آن عادت ندارند.

 

مرغ و ماهی

دیگر از انواع غذای گربه مرغ و ماهی می باشد که منبع مهم تامین انواع پروتئین های مورد نیاز برای این نوع حیوانات می باشد، گربه ها مرغ هم می خورند چون منبع مهمی از پروتئین است و استخوان مرغ برای گربه ها مفید است و از خوردن آن بدشان نمی آید چون در مقایسه با استخوان های گوسفند یا گاو و دیگران راحت تر شکسته می شوند.خوردن گوشت جگر. ممکن است برای گربه ها بسیار مفید باشد، بنابراین هیچ ایرادی برای سرو جگر مرغ همراه با غذای آن وجود ندارد. ماهی یک غذای بسیار محبوب برای گربه ها است.

توصیه می شود انواع غذای گربه مثل مرغ و ماهی یا گوشت، جگر و، قبل از سرو پخته شود و مواد و مواد مغذی بسیار مهم مانند ید و فسفر به گربه می دهد که برای سلامتی آن بسیار مهم است. انواع غذای گربه باید بتوانند انواع ویتامین های a و همچنین پروتئین های مورد نیاز برای بدن گربه ها را تامین کنند.

می توان به گربه کنسرو ماهی تن و ساردین داد، زیرا گربه های خانگی تمایل زیادی به خوردن ماهی دارند، اما این لزوماً به این معنی نیست که بهترین غذا برای آنهاست. گربه‌های وحشی اغلب در محیط‌های خشک زندگی می‌کنند و خوردن ماهی بسیار نادر است و اگر گربه‌های اهلی غذای اصلی خود را از ماهی استفاده کنند، از نظر بسیاری از مواد معدنی و ویتامین‌ها دچار کمبود می‌شوند و به همین دلیل در تغذیه آن‌ها نباید اغراق کرد. گربه، اما زمانی مفید است که به مقدار معقول به آن ارائه شود.

 

محصولات لبنی

یکی دیگر از انواع غذای گربه محصولات لبنی می باشد، به بخش قابل توجهی از منابع مورد نیاز گربه ها را تأمین می کند، همچنین گربه ها در مراحل مختلف زندگی خود می توانند از شیر، پنیر و تمام لبنیات تغذیه کنند، اما بر خلاف تصور رایج، غذای چندان خوبی برای گربه محسوب نمی شود و در واقع ممکن است در برخی موارد خطرناک باشد. شیر و مشتقات آن برای گربه ها در جوانی مفید است، به خصوص در هشت هفته اول زندگی آنها قبل از از شیر گرفتن.

اما وقتی به بزرگسالی می رسد، خوردن محصولات لبنی و مشتقات آن ممکن است برای آنها مشکل ایجاد کند. توانایی دستگاه گوارش او برای جذب لاکتوز (قند موجود در شیر) به شدت کاهش می یابد و ممکن است به شیر حساسیت پیدا کند که ممکن است باعث سوء هاضمه، اسهال و کم آبی شود که همه اینها بر سلامت او تأثیر منفی می گذارد. در واقع تنها مایعی که گربه ها باید بنوشند آب است و اگر مقادیر مناسبی از آن در اختیار آنها قرار گیرد دیگر نیازی به نوشیدن ندارند.

 

چاقی در گربه ها

چاقی در گربه ها مثل چاق شدن انسانها نمی باشد زیرا لازم به ذکر است که گربه چاق نمی شود، اما ممکن است مانند انسان به شدت بر سلامت او تأثیر بگذارد و باید غذای مناسب و مفید برای گربه ها تهیه کرد، اما در مقادیر معقول، هدف این است که عناصر مورد نیاز بدن آنها را تامین کند و آنها را چاق نکند و بنابراین گربه را نیز نباید چاق کرد. غذایی که حاوی مقادیر زیادی چربی است و چربی و روغن هایی که در اختیار آنها قرار می گیرد باید ذخیره شود.

یکی از مواردی که در چاقی در گربه ها تاثیر دارد سازماندهی زمان غذا خوردن گربه است، که روند هضم او منظم باشد. چاقی در گربه ها یکی از مشکلات رایج گربه ها در کشورهای جهان اول مانند انسان است و به همین ترتیب چاقی نیز خطرات مشابهی را در انسان برای گربه ها ایجاد می کند، زیرا آنها را با بیماری قلبی و کاهش طول عمر آنها تهدید می کند.

 

انواع غذای گربه

موجودات زنده مثل گربه ها غذای خود را از راه‌های بسیار و متنوعی به دست می‌آورند، انواع غذای گربه عمدتاً به دو نوع تقسیم می‌شود: موجودات اتوتروف که غذای خود را می‌سازند، و گیاهانی که انرژی را از نور خورشید از طریق فتوسنتز دریافت می‌کنند و غیرخود مغذی هستند. شامل همه حیوانات می شود.

حیوانات راه های زیادی برای تهیه غذای خود دارند، برخی از آنها به صورت انگلی روی دیگران و غذای آنها زندگی می کنند، برخی از آنها موجودات مرده و در حال تجزیه را می خورند، از جمله گیاهخوارانی که از گیاهان تغذیه می کنند و گوشتخوارانی که حیوانات دیگر را شکار می کنند. برای همین انواع غذای گربه یکسان نیست.

گربه ها گوشتخواران واقعی هستند، آنها فقط از گوشت موجودات زنده دیگر تغذیه می کنند و اگرچه ممکن است گاهی غذای گیاهی بخورند، اما فاقد اندام های کاربردی مجهز به هضم آن و استخراج مواد مغذی از آن به شیوه ای موثر هستند و به شدت به مواد غذایی موجود نیاز دارند. گوشت یکی از انواع غذای گربه محسوب می شود.


هم چنین بخوانید:

دلیل ریزش موی گربه چیست و راه های پیشگیری از ریزش موی گربه چیست؟
مراحل رشد حیوانات و انواع روش های تولید مثل در مرغ و گربه
انواع غذای سگ خانگی و باغی و آشنایی با غذای ممنوعه برای سگ

 


منابع
^ أ ب Franny Syufy , “Is Raw Meat Safe for my Cat?”، About.com, Retrieved 26-10-2016. ^ أ ب ت SIGNE & MARIS, “Is it safe for your cat to eat fish?”، Pet Happy, Retrieved 26-10-2016. ^ أ ب “Should I give my cat milk? | Feline Nutrition”، Your Cat Magazine، Retrieved 26-10-2016. ^ أ ب “Obesity in Cats and How to Put a Cat on a Diet”, Pet MD, Retrieved 26-10-2016. ^ أ ب “Nutrition for Cats”, The Cat Guide, Retrieved 26-10-2016. ↑ Deepterrikha Jain, “Modes of Nutrition in Plants and Animals (with diagrams)”، Biology Discussion, Retrieved 26-10-2016.