انواع گربه ها

انواع گربه ها ی بسیاری وجود دارند که، متعلق به خانواده گربه سانان است و با توانایی بالایی که در شکار و شکار دارد، مشخص می شود.
نکات مهم در پرورش بچه گربه در خانه؛ ساختن خانه برای گربه ها، غذا دادن به گربه خانگی، اب برای بچه گربه، پوشش بدن گربه ها و سایر موارد.
نکات مهم در پرورش بچه گربه در خانه؛ ساختن خانه برای گربه ها، غذا دادن به گربه خانگی، اب برای بچه گربه، پوشش بدن گربه ها و سایر موارد.

انواع گربه ها

انواع گربه ها ی بسیاری وجود دارند که، متعلق به خانواده گربه سانان است و با توانایی بالایی که در شکار و شکار دارد، مشخص می شود، اما خطر واقعی برای انسان ندارد. با توجه به جثه کوچک و توانایی بسیار زیادشان در دید در تاریکی، لازم به ذکر است که آنها تمیزی را دوست دارند، به همین دلیل معمولاً موهای خود را برای تمیز کردن آن لیس می زنند، زیرا انواع مختلف گربه ها از جمله گربه های شیرازی وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم. در این مقاله انواع آنها را به شما معرفی می کنیم. نگهداری از گربه ها یکی از رایج ترین فعالیت های امروزی محسوب می شود.

انواع گربه ها
انواع گربه ها

انواع گربه ایرانی

صورت ماه

این گربه رایج ترین نوع گربه شیرازی است و ویژگی های بسیاری دارد، از جمله: چشمان پهن و گرد، گوش های دراز و نوک تیز، موهای فراوانی که بدنش را بدون گردن پر می کند، بینی کوچک و کمی برآمده اش. علاوه بر صورت مربعی و پاهای بلندش. که یکی از معروف ترین انواع گربه ها هستند.

 

هیمالیا

این گربه‌ها مخلوطی از گربه‌های ایرانی و سیامی هستند، بنابراین شکلی متمایز دارند. دارای دو چشم آبی گشاد و فاصله دار، گوش های کوچک و نوک تیز و دهان ۸ شکل و پاهای کوتاه، دم کوتاه، جثه نسبتا کوچک، موهای پرپشت و رنگ اندام هایش تیره تر از بقیه است. بدن آن و باید توجه داشت که یکی از گربه های تنبل است، بنابراین نیاز به مراقبت و مراقبت زیادی دارد. که یکی از معروف ترین انواع گربه ها هستند.

 

صورت اوج یکی از انواع گربه ها

این نوع گربه با تمام خصوصیات قبلی انواع دیگر گربه های شیرازی متمایز می شود، با این تفاوت که در رنگ چشم های نامشخص و بینی صاف در سطح چشم متفاوت است.

نیمه بکی 

این نوع گربه از جفت گیری صورت Mon Face و Peaky Face حاصل می شود، بنابراین به آن Half Peky می گویند و با بینی زیر سطح چشم، چشم های گرد و بدون فاصله و دهان ۸ شکل آن مشخص می شود.

کشورها روبرو می شوند

گربه‌های Doll Face با ویژگی‌هایشان که ترکیبی از ویژگی‌های صورت Mon و Peaky Face است، متمایز می‌شوند، اما به شکل و ویژگی‌های Mon Face بسیار نزدیک هستند، اما اندام‌هایشان کوتاه‌تر از Mon Face است.

نگهداری از گربه ها
نگهداری از گربه ها

نگهداری از گربه ها

  • عدم غفلت از گربه ها؛ امتناع از دادن غذا و نوشیدنی به او ممکن است منجر به مرگ شود. که یکی از مهم ترین موارد در نگهداری از گربه ها می باشد.
  • به وضعیت روانی او توجه کنید و او را عضوی از خانواده بدانید.
  • تمیز نگه داشتن آن، با شستن آن با یک تکه صابون به جای شامپو؛ از آنجایی که صابون حاوی مواد شیمیایی قوی‌تری نسبت به شامپو است، برای از بین بردن میکروب‌ها، باید از ورود آب به گوش او نیز دوری کرد. که یکی از مهم ترین موارد در نگهداری از گربه ها می باشد.
  • هر از گاهی به دامپزشک مراجعه کنید و او را واکسینه کنید. برای جلوگیری از بیمار شدن او.
  • نوازش و نوازش او؛ چون تمایل به بازی و شورش دارد، تا توجه صاحبش را جلب کند تا بازی را با او به اشتراک بگذارد.که یکی از مهم ترین موارد در نگهداری از انواع گربه ها می باشد
  • از آزار یا تحریک آنها خودداری کنید. برای جلوگیری از تهاجمی تر شدن
  • به او بیاموزید که در مکان تعیین شده خود بخوابد.که یکی از مهم ترین موارد در نگهداری از گربه ها می باشد.

همچنین بخوانید:

 

انواع غذای گربه شامل کدام موارد است؟ آیا محصولات لبنی شامل غذای گربه
چگونه گربه ها را تربیت کنیم و بهترین راه برای تربیت انواع  گربه ها ی نژاد دار کدام
انواع نژاد گربه ها و خصوصیات آن ها و معروف ترین نوع گربه ها
چگونه از گربه مراقبت کنیم