بره و انواع گوسفند چیست؟ حیوانات نشخوار به چه حیواناتی گفته می شود؟

بره و انواع گوسفند چیست؟ و چه خصوصیات غذایی را دارا می باشند. و حیوانات نشخوار به چه حیواناتی گفته می شود؟ و چه خصوصیات و جایگاهی در کشور های مختلفی دارند؟
بره و انواع آن با تمام خوصوصیات
بره و انواع گوسفند چیست؟ و چه خصوصیات غذایی را دارا می باشند. و حیوانات نشخوار به چه حیواناتی گفته می شود؟ و چه خصوصیات و جایگاهی در کشور های مختلفی دارند؟

حیوانات نشخوار به چه حیواناتی گفته می شود؟

حیوانات نشخوار به حیواناتی گفته می شود که از گیاهان تغذیه می کنند، مثل بره و انواع گوسفند که آنها از طریق فرایند نشخوار مواد غذایی خود را هضم، و این حیوانات شامل گوسفند از همه نوع، گوسفند، گاو، بز، شتر، لاما، بز کوهی و زرافه. از گوشت این حیوانات در جهان عرب و اسلام و جاهای دیگر بسیار استفاده می شود و آنها گیاهان را بدون هضم کامل می خورند و سپس در زمان استراحت آنها را به دهان خود می برند تا با دندان های آسیاب آسیاب شوند. بیشتر نشخوار کنندگان چهار جیب معده دارند. اولین مورد مربوط به غذای جدید است که به طور کامل هضم نشده است، به طوری که بخشی از آن برای مرطوب کردن آن به محفظه دوم منتقل می شود و مایه پنیر نامیده می شود و هنگامی که حیوان استراحت می کند، عضلات بینی دوباره غذا را به دهان برمی گردانند، و پس از اتمام هضم غذا، غذای هضم شده به روده سوم، چهارم می رود.

شناخت بره و انواع گوسفند

گوسفندان از خانواده پستانداران هستند. که گوسفند یک اسم گروهی است که مفرد ندارد و این جمع ممکن است به شکل دیگری باشد (گوسفند). گوسفند نشخوارکنندگان گیاهخوار هستند و انسان آنها را اهلی کرده است، جایی که گوسفندان با آنها زندگی می کنند و با آنها سازگار می شوند و انسان ها آنها را اهلی می کنند تا از پوست، گوشت، شیر و پوست خود استفاده کنند. آنها در سراسر جهان پخش شده اند و روند تولید مثل و تولید آنها دام های کشور محسوب می شود.

گوسفندان عمدتاً به دو قسمت تقسیم می شوند:

  • گوسفند (با شوره).
  • بزها (با مو).
بره و انواع گوسفند
بره و انواع گوسفند چیست؟ و چه خصوصیات غذایی را دارا می باشند. و حیوانات نشخوار به چه حیواناتی گفته می شود؟ و چه خصوصیات و جایگاهی در کشور های مختلفی دارند؟

گوشت بره و انواع گوسفند چیست؟ و چه تفاوتی دارند؟

بره یا گوسفند حیوانی پر از پشم است، که از نوع دیگر گوسفندی که دارای مو است یعنی بز متفاوت می باشد.
 گوسفندی خوب است که پشم داشته باشد، و با آن توصیف می شود و گفته می شود که گوسفندی گم شده، ماده گم شده و گوسفندان مانند بزها هستند و جمعیت گوسفندان، و گوسفندها مانند بزها و بزها هستند.
گوسفندان به نامهای زیادی مانند گوسفند، بز،  قوچ، میش و غیره گفته می شود. برخی از مردم در این مورد گیج هستند و برخی دیگر بین یک نوع و نوع دیگر مخلوط می شوند.

بره حیوانی است که پشم آن از گوسفندان است و دیگری با پشم (گوسفند) نامیده می شود. گوسفند اصطلاحی کلی برای تمام پشم بره و انواع گوسفند، گوسفندها با توجه به سن، بلوغ و جنسیت، چه نر و چه ماده با نام های دیگر شناخته می شوند. گوسفند نر تازه متولد شده را ساخلا می نامند و وقتی کمی بزرگ می شود بره نامیده می شود و تا قبل از رسیدن به یک سال بر روی این نام باقی می ماند و زمانی که از یک سال بیشتر شود گوسفند نامیده می شود و وقتی که به یک اسب نر می رسد و از نظر جنسی قوی (قوچ) نامیده می شود، یا ممکن است گوسفند نامیده شود. (گوسفند). در مورد گوسفند ماده، گوسفند (گوسفند) و گوسفند جوان تازه متولد شده (ساخلا) نامیده می شود. نر و ماده گوسفندان یا بزها از نظر زبانی (ساخلا) نامیده می شوند و هنگامی که ماده گمشده کمی بزرگ شد، آن را (یک تنه) می نامند و پس از گذشت یک سال، آن را (میش) می نامند، و به آن (گوسفند) نیز گفته می شود.

بزها

بزها با گوسفندان دو نام مشترک دارند: (ساخلا) و (گوسفند). در زبان، یک نوزاد تازه متولد شده از گوسفند یا بز، نر یا ماده (Sikhla) نامیده می شود، همانطور که گوسفند در زبان گوسفندان و بزهای نر یا ماده بالای یک سال خوانده می شود. در مورد بز نر، بعد از تولد و کمی بزرگ شدن، آن را (Capricorn) می نامند و بعد از گذشت بیش از یک سال، آن را (Goat) می نامند. در مورد بز ماده، بعد از تولد و کمی بزرگ شدن، آن را (بز) می نامند.

گوشت گوسفند

گوشت بره و انواع گوسفند در جهان عرب بسیار محبوب است و بیشترین مصرف آن در روز عید قربان توسط مسلمانان است. گوشت بره همچنین دارای مزایای مهمی  چون طعم مشخص و سهولت پخت است. گوشت بره منبع مهمی از پروتئین است و ۵۱ درصد پروتئین مورد نیاز بدن و درصد بسیار بالایی از ویتامین B12 را به بدن می دهد، زیرا حاوی عنصر آنتی اکسیدان سلنیوم برای مقابله با سرطان و تقویت سیستم ایمنی بدن است. آهن موجود در گوشت بره باعث تقویت خون شده و از کم خونی، آلزایمر، علائم پیری و پوکی استخوان جلوگیری می کند. همچنین حاوی ۳۵٪ روی و ۲۹٪ فسفات است.

اما بره اگر بیش از حد خورده شود مضر است. باعث نقرس می شود و نسبت چربی ها را در خون افزایش می دهد، زیرا حاوی چربی و سدیم است که باعث مضر شدن سلامتی بیماران قلبی و فشار خونی می شود. همچنین آسیب بیماران چاقی و سنگ کلیه را افزایش می دهد بنابراین توصیه می شود که قسمتهای قرمز گوشت را در ران و پشت بخورید و قسمتهای سفید را ترک کنید و بیش از دو بار در هفته گوشت نخورید.

شیر بره و انواع گوسفند

شیر بره و انواع گوسفند در بسیاری از مناطق مدیترانه و مناطقی که پرورش گاو کم است، به دلیل گران بودن یا آب و هوای نامناسب برای پرورش گاو، گسترده است. شیر گوسفند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. از جمله نوع بره، تغذیه آن و طول دوره شیردهی. شیر گوسفند زیاد نوشیده نمی شود زیرا ماده خشک آن بیش از مایع است و از نظر چربی، پروتئین و مواد معدنی سرشار از شیر گاو و بز است، بنابراین از شیر گوسفند بیشتر از آنچه برای نوشیدن مصرف می شود کره و پنیر تولید می شود.

پنیرهای شیر گوسفند عالی هستند. به دلیل تفاوت در ترکیب چربی ها و پروتئین های موجود در آن با شیر گاو، رایحه و بافت خاصی دارد پنیرهای استخراج شده از گوسفندها به طور کلی سفید هستند، زیرا حاوی کاروتن نیستند. این پنیر ها به دلیل داشتن ویتامین، پروتئین، کالری و مواد معدنی از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار هستند.