بیماری گربه ها کدامند و شناخت نکات مراقبت از گربه ها

بیماری گربه ها که برای انسان ها بسیار خط ناک می باشند. مشکلات گربه ها شامل کدام موارد می باشند و نکات مراقبت از گربه
بیماری گربه ها که برای انسان ها بسیار خط ناک می باشند. مشکلات گربه ها شامل کدام موارد می باشند و نکات مراقبت از گربه
بیماری گربه ها که برای انسان ها بسیار خط ناک می باشند. مشکلات گربه ها شامل کدام موارد می باشند و نکات مراقبت از گربه

بیماری گربه ها می تواند بسیار خطر ناک باشد، گربه ها می توانند بیماری هایی را داشته باشند که برای انسان ها بسیار خطر ناک می باشد، گربه ها نیز خود می توانند در معرض بیماری قرار بگیرند و مهم این است که باید بدانیم بیماری هایی که گربه به انسان منتقل می کند کدامند.

بیماری گربه ها:

بیماری گربه ها
 انواع مریضی های گربه 

توکسوپلاسما

یکی دیگر از بیماری گربه ها توکسوپلاسما می باشد، توکسوپلاسما یک بیماری انگلی می باشد که به هنگام خوردن غذا انتقال می یابد، که با جوندگان و یا حشرات، و یا تماس با گربه های آلوده انتقال می یابد. که برای جنین بسیار خط ناک می باشد، و یا به هنگام تولد یک کودک مرده، و یا مشکلات بهداشتی جدی برای جنین آسیب دیده.

 

ویروس هاری در گربه

ویروس هاری در گربه یکی از بیماری گربه ها می باشد. ویروس هاری در سگ‌ها بیشتر از گربه‌ها پخش می‌ شود، که ممکن است در اثر گاز گرفتن توسط حیوان آلوده به آن مبتلا شوند و بنابراین انسان ممکن است این بیماری را از طریق گاز گرفتن گربه منتقل کند، ویروس هاری در گربه یک بیماری کشنده برای انسان و سایر حیوانات می باشد، که به طور کلی درمان این بیماری عمدتاً با پیشگیری از آن ویا با واکسیناسیون افراد ممکن می باشد، که به طور مداوم با حیوانات سر و کار دارند هر دو سال یکبار انجام دهند.

 

عفونت کمپیلوباکتر

عفونت کمپیلوباکتر یکی دیگر از بیماری گربه ها است. که به صورت یک عفونت روده ای است، که انسان را در هنگام برخورد مستقیم با مدفوع گربه و بدون استفاده از دستکش، بی توجهی به شستن دست ها، خوردن گوشت و مرغ نیم پز، یا نوشیدن آب آلوده، علاوه بر نوشیدن شیر غیر پاستوریزه، تحت تاثیر قرار می دهد. عفونت کمپیلوباکتر با مصرف آنتی بیوتیک هایی که پزشک تجویز می کند می تواند قابل درمان باشد، برخی موارد دیگر ممکن است به این نیاز نداشته باشند، زیرا به طور کلی یک عفونت غیر کشنده است.

مشکلات گربه ها
انواع مشکلات گربه ها

مشکلات گربه ها

استفراغ

یکی دیگر از مشکلات گربه ها استفراغ می باشد. زمانی که گربه ها غذای مسموم یا غیرخوراکی می خورند یا بیماری های مجاری ادراری، دیابت و گلوله های مو دارند،دچار بیماری استفراغ می شوند، که استفراغ مشکلی رایج در گربه ها می باشد، که یکی از مشکلات گربه ها است که نیاز به حل سریع دارد. برای جلوگیری از کم آبی در گربه، نمونه ای از استفراغ گربه گرفته می شود و توسط دامپزشک معاینه می شود.

 

کک

یکی دیگر از مشکلات گربه ها کک می باشد.  آلودگی به کک به گربه های خارج از منزل سرایت می کند و این مشکلی است که اگر برای مدتی بدون درمان ادامه یابد ممکن است باعث کم خونی در گربه ها شود، درمان بیماری کک شامل داروهای خوراکی، فوم، پودر و درمان های موضعی است.

 

اسهال

یکی دیگر از مشکلات گربه ها اسهال می باشد.  گربه‌ها به دلایل مختلفی از جمله: غذای آلوده، انگل‌های روده‌ای، آلرژی و غیره دچار اسهال می‌شوند، دوره عفونت ممکن است از روزها تا هفته‌ها و ماه‌ها متغیر باشد و در صورت ادامه اسهال، گربه باید نزد دامپزشک برده شود. بیش از یک روز، از جمله اقدامات فوری درمانی، ارائه آب تمیز به طور مداوم برای جلوگیری از کم آبی بدن و همچنین عدم تغذیه او برای مدت حداکثر ۱۲-۲۴ ساعت است.

 

نکات مراقبت از گربه

نکات مراقبت از گربه بسیار زیاد می باشد باید بتوانیم از آنها مراقبت کنیم، نکات مراقبت از گربه شامل موارد زیر می شود:

  • حمام کردن : یکی دیگر از نکات مراقبت از گربه حمام کردن می باشد. به طور کلی گربه ها نیازی به حمام ندارند اما در صورت نیاز توصیه می شود ابتدا چشم گربه را با روغن های معدنی بچکانند تا تحریک نشوند و مطمئن شوند که دمای آب تقریباً ۳۷ درجه سانتیگراد است و سپس شروع به استحمام کنید. آنها از ناحیه سر، گوش و گردن شروع می شوند تا بقیه قسمت ها در نهایت، مطمئن شوید که گربه را برای چند ساعت در داخل خانه نگه دارید تا دچار سرماخوردگی نشوید.
  • تغذیه : یکی دیگر از نکات مراقبت از گربه تغذیه می باشد، هنگام غذا دادن به گربه، غذای مرطوب را بیش از دو ساعت بیرون نگذارید و در صورت نخوردن آن را به یخچال برگردانید و اگر می خواهید رژیم غذایی مورد علاقه آن را تغییر دهید، این کار باید به تدریج انجام شود. برای جلوگیری از آسیب به سیستم گوارشی، غذای سگ هرگز نباید به گربه داده شود.

  1. منابع
    ^ أ ب ت “Diseases from cats”, www.health24.com,20-5-2015، Retrieved 26-1-2018. Edited. ^ أ ب Amy Flowers (1-2-2016), “6 Most Common Cat Health Problems”، www.webmd.com, Retrieved 26-1-2018. Edited. ↑ Amy Flowers (1-2-2016), “6 Most Common Cat Health Problems”، www..webmd.com, Retrieved 26-1-2018. Edited. ↑ “Cat-Care Tips”, www.howstuffworks.com,12-2-2008، Retrieved 26-1-2018. Edited.