تربیت سگ ها و ابزار تربیت سگ کدام است، مشکلات رفتاری سگ ها چیست؟

ابزار تربیت سگ، روش تربیتی سگ ها، مدت زمان تربیت سگ، اموزش دستور دادن به سگ، نکات مهم برای تربیت سگ، مشکلات رفتاری سگ ها و راه حل آنها.
ابزار تربیت سگ، روش تربیتی سگ ها، مدت زمان تربیت سگ، اموزش دستور دادن به سگ، نکات مهم برای تربیت سگ، مشکلات رفتاری سگ ها و راه حل آنها.
ابزار تربیت سگ، روش تربیتی سگ ها، مدت زمان تربیت سگ، اموزش دستور دادن به سگ، نکات مهم برای تربیت سگ، مشکلات رفتاری سگ ها و راه حل آنها.

تربیت سگ ها به روش های مختلفی انجام می شود. سگ ها با دو مزیت ارتباط نزدیک با انسان و تنوع زیاد خصوصیاتشان از بقیه حیوانات متمایز می شوند. سگ ها از معروف ترین حیوانات خانگی هستند، که برای تربیت سگ ها به ابزار و برنامه آموزشی مناسب نیاز هست، یا توسط خود صاحب و یا با فرستادن سگ به آموزشگاه آموزشی یا پرورش دهنده خصوصی امکان پذیر است. نکات بررسی در این پست شامل: ابزار تربیت سگ، روش تربیتی سگ ها، مدت زمان تربیت سگ، اموزش دستور دادن به سگ، نکات مهم برای تربیت سگ، مشکلات رفتاری سگ ها و راه حل آنها.

تربیت سگ ها و ابزار تربیت سگ
تربیت سگ ها و ابزار تربیت سگ

ابزار تربیت سگ

در تربیت سگ ها، ابزار تربیت سگ یکی از مهم ترین عناصر می باشد که مهم ترین ابزار تربیت سگ شامل موارد زیر می باشد:

 • حلقه

یکی از ابزار تربیت سگ، در تربیت سگ ها حلقه می باشد که به صورت یقه یا کمربند به دور گردن سگ ها آویز می کنند. همچنین باید دقت داشت مناسب ترین حلقه را انتخاب کنید که برای سگ راحت باشد و سگ را ازیت نکند.

 • فرمان

انتخاب بند و زنجیر مناسب برای تربیت و دوری از انواعی مثلاً معلوم است که بند کشی برای تربیت سگ مناسب نیست.

 • خوراکی ها

یکی از ابزار تربیت سگ، در تربیت سگ ها خوراکی ها می باشند. وقتی سگ ها آموزش های لازم را گزراندند، باید غذای مناسب را به عنوان جایزه بخرید و می توان آن را از فروشگاه های حیوانات خانگی خریداری کرد یا قطعات مرغ یا بوقلمون را کوچک و پخته عرضه کرد.

روش تربیتی سگ ها

روش تربیتی سگ ها بسیار حساس می باشد که باید به درستی انجام گیرد، عنصر اصلی روش تربیتی سگ ها شامل موارد زیر است:

 • روش تقویت مثبت.
 • روش تمرین انرژی.

روش تقویت مثبت

در تربیت سگ ها انتخواب روش تربیتی سگ ها نقش مهمی را دارد، که یکی از این موارد روش تقویت مثبت می باشد. که استفاده از روش تقویت مثبت برای تربیت سگ به این معنی است که سگ پس از انجام یک رفتار دوست داشتنی پاداش دریافت می کند و در صورت انجام رفتارهایی که در تربیت خوب نیست از آن چشم پوشی می کند و در این روش پاداش هایی در قالب بازی ارائه می شود، پیاده روی یا ماشین سواری و بسیاری پاداش های دیگر.

روش تمرین انرژی

یکی دیگر از روش تربیتی سگ ها در تربیت سگ ها روش تمرین انرژی می باشد. این روش به عنوان یکی از آموزش های تقویت مثبت طبقه بندی می شود که روشی موثر است. اغلب جدا از تقویت مثبت و با استفاده از دستگاه کلیکی که یک نوار فلزی است که در داخل یک جعبه کوچک قرار دارد استفاده می شود. با فشار دادن صدای کلیک متمایز ایجاد می کند.

آموزش دادن کلیک کردن به سگ با ارائه جایزه بلافاصله پس از کلیک روی دستگاه، تأثیر مثبتی روی سگ دارد و کلیک به عنوان سیگنال پاداش یا یک کار خوب با مغز او مرتبط می شود.

مدت زمان تربیت سگ

مدت زمان تربیت سگ ها برای موفقیت در آموزش یافتن سگ بسیار مهم است. که بهترین مدت زمان تربیت سگ بین ۱۰-۱۵ دقیقه برای یک جلسه و دو تا سه بار در روز است، که بهتر است در هر جلسه تمرین با یک سگ کار کنید، به طوری که تمرینات با هم مخلوط نشوند.

مدت زمان تربیت سگ در توله سگ های کوچک یا سگ هایی که به راحتی حواسشان پرت می شود به جلسات آموزشی کوتاه تری نیاز دارند. عموماً همه سگ ها در صورت طولانی شدن دوره آموزشی احساس حواس پرتی و بی حوصلگی می کنند و ممکن است با افزایش زمان جلسه مرتکب اشتباهات زیادی شوند.

اموزش دستور دادن به سگ

اموزش دستور دادن به سگ به قوانین مخصوصی نیاز دارد. باید بدانید که اولین چیزی که در اموزش دستور دادن به سگ باید یاد بگیرد، دستور نشستن و سپس فرمان دراز کشیدن و سپس ماندن در این موقعیت ها و سپس حرکت است. به سگ آموزش دهیم که در هنگام برقراری ارتباط با صاحبش هر چه زودتر به سراغ او بیاید.

همچنین تمرینات دیگری نیز برای آموزش سگ در دستورات وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • آشنایی با نام خود

هدف از آموزش این است که سگ را با نام خود آشنا کنیم و بهتر است قبل از شروع تمرینات دیگر سگ را برای تشخیص نام خود آموزش دهیم.

 • ترک

به سگ یاد می دهند که اشیاء را بردارد، بگذارد و طبق دستور به آنها دست نزند و در این آموزش سگ دو کلمه نه و ترک را یاد می گیرد و منظور آنها را می فهمد.

 • تماشا کنید و ببینید

هدف از آموزش تقویت بینایی سگ و افزایش تمرکز با پرورش دهنده و مربی او است و بهترین راه این است که به سگ جایزه بدهید و وقتی به کلمه “دیدن” یا “تماشا” پاسخ می دهد او را تحسین کنید.

 • برخیز

آموزش سگ برای ایستادن در موقعیت هایی که نیاز به توقف و عدم حرکت دارد، مانند مسواک زدن یا معاینه توسط دامپزشک، و با این آموزش سگ یاد می گیرد که به کلمه توقف پاسخ دهد.

 • صبر کن

سگ در این تمرین آموزش داده می شود که زیاد راه نرود و حرکت نکند و مربی باید این تمرین را تکرار کند و کلمه صبر را تکرار کند تا سگ تمرینات را به شکل صحیح جذب کند.

نکات مهم برای تربیت سگ
نکات مهم برای تربیت سگ

نکات مهم برای تربیت سگ

سگ ها یکی از حیوانات باهوش به حساب می آیند که بیشتر آنها عاشق یادگیری هستند و نیاز به آموزش بسته به صاحب سگ متفاوت است. که نکات مهم برای تربیت سگ شامل موارد زیر می شود:

 • لذت بردن

داشتن سرگرمی در طول تمرین که به طور مثبتی بر توانایی سگ و لذت بردن از آموزش منعکس می کند. لزت بردن یکی از عنصر های اصلی تربیت سگ ها می باشد. 

 • مکان و حواس پرتی

یکی دیگر از نکات مهم برای تربیت سگ می توان به مکان و حواس پرتی اشاره کرد. شروع درس در مکانی مناسب، مانند اتاقی آرام در خانه، به دور از هرگونه مزاحمت دیگر، زیرا فعالیت زیاد و انتشار صدا ممکن است آموزش سگ را با مشکل مواجه کند. که پس از بهبود وضعیت آموزشی سگ، برخی از عوامل حواس پرتی را می توان به آموزش اضافه کرد، مانند انتقال آن به باغ خانه، یا اضافه کردن افراد و سگ های دیگر.

 • تمرکز

تمرکز روی یک هدف، به کارگیری یک فرمان حرفه ای از سگ در جلسه، و متعهد شدن به تنها یک دستور یا رفتار، به سگ کمک می کند تمرکز خود را حفظ کند، و اگر سگ به آموزش های جدید پاسخ ندهد، ممکن است استثنایی وجود داشته باشد، بنابراین آموزش به تکرار چیزی که سگ می داند را تا پایان جلسه تکرار می کند.

 • تقسیم آموزشی

ترجیحاً آموزش به جلسات کوتاه و منظم تقسیم شود تا سگ خسته نشود و از آموزش خودداری کند.

 • صبر

یکی از اصلی ترین عناصر در نکات مهم برای تربیت سگ صبر می باشد. مربی باید صبور باشد، زیرا سگ ها با سرعت یکسانی یاد نمی گیرند و برخی از آنها به زمان زیادی نیاز دارند تا اطلاعات را دریافت کرده و آن را پیاده سازی کنند.

مشکلات رفتاری سگ ها و راه حل آنها

مشکلات رفتاری سگ ها یکی از رایج ترین مشکلات در تربیت سگ ها است که صاحبان خود را رنج می برند. صاحب سگ بین مشکلات رفتاری سگ ها، به خصوص در دوره های اولیه از آموزش و بهترین و شناخته شده رفتار خیره و سفارشات خودداری کرد، و بهترین راه برای مقابله با سگ شد با ارائه پاداش برای رفتار خوب از سگ و نه لجبازی با او.

مشکلات رفتاری سگ ها بسیار می باشد مانند؛ مانند پریدن و پارس کردن بی دلیل و حتی پرخاشگری زیاد می شود و بهترین راه حل برای آن نادیده گرفتن آن، تلاش برای منحرف کردن توجه سگ به چیز مثبت دیگری و دادن پاداش به او پس از پرت کردن حواس و انجام رفتار خوب است. یا پایان دادن به جلسه تمرین و یکی از بزرگترین اشتباهات در هنگام برخورد تنبیه سگ و سرزنش اوست زیرا باعث افزایش لجبازی او می شود.


 1. منابع
  “dog”, Encyclopedia, 27/6/2018, Retrieved 29/10/2021. Edited. ^ أ ب ت ث ج ح خ د ذ Jenna Stregowski Jenna Stregowski, RVT (11/4/2019), ” How to DIY Obedience Train Your Dog”, The Sprucepets, Retrieved 29/10/2021. Edited. ↑ Amy Bender (4/11/2019), ” How to Use Positive Reinforcement to Train Your Dog”, The Sprucepets, Retrieved 29/10/2021. Edited. ^ أ ب Jenna Stregowski (24/2/2020), ” How to Clicker Train Your Dog”, The Sprucepets, Retrieved 29/10/2021. Edited. ^ أ ب ت Amy Bender (7/10/2019), ” How to Train Your Dog in Sessions”, The Sprucepets, Retrieved 29/10/2021. Edited. ↑ ” ۱۰ Commands to Teach Your Dog “, Dogue, Retrieved 29/10/2021. Edited. ^ أ ب ت ث ” Dog training “, rspca, Retrieved 29/10/2021. Edited.