تشخیص سن کبوتر و چرخه زندگی کبوتر

تشخیص سن کبوتر به موارد زیادی بستگی دارد، تشخیص سن کبوتر می تواند در نگه داری حیوانات خانگی به ما کمک بسیاری کند.
تشخیص سن کبوتر به موارد زیادی بستگی دارد، تشخیص سن کبوتر می تواند در نگه داری حیوانات خانگی به ما کمک بسیاری کند.

تشخیص سن کبوتر به موارد زیادی بستگی دارد، تشخیص سن کبوتر می تواند در نگه داری حیوانات خانگی به ما کمک بسیاری کند.

حیوانات خانگی

حیوانات خانگی؛بشر از قدیم الایام به تهیه و پرورش انواع حیوانات خانگی مثل کبوتر در مزارع و منازل علاقه مند بوده است، تاریخچه پرورش کبوتر به بیش از ۳۰۰۰ سال پیش برمی گردد، که صدها سال قبل از میلاد در اسناد تاریخی یونانیان ذکر شده است. از نظر تمیزی قفس و تمیزی آب، دانستن نوع غذای مناسب، مراقبت از روش معاینه و تشخیص در صورت ابتلا به بیماری و آگاهی از نحوه مراقبت. از کبوترهای جوان در صورت جفت گیری. حفاظت از حیوانات خانگی مانند کبوتر هنگام پرورش بسیار مهم است، زیرا در شهرها دشمنان طبیعی زیادی دارد که ممکن است سعی کنند آن را شکار کنند، مانند گربه ها و سگ های ولگرد، و اگر از کبوترها به خوبی مراقبت شود. تشخیص سن کبوتر می تواند در نگهداری این حیوانات مفید باشد.

"<yoastmark

کبوتر و تشخیص سن کبوتر

گروه بزرگی است که شامل انواع پرندگان خانواده ای به نام Columbidae است، یکی از معروف ترین آن ها کبوتر اهلی است که در شهرهای بشری پراکنده است و نماد صلح به شمار می رود . کبوترها تقریباً در تمام نقاط جهان زندگی می کنند، از جمله (بیشتر) جزایر گرمسیری منزوی، و آنها فقط از مناطق قطبی سرد ناپدید می شوند .
دانشمندان تاکنون دویست و پنجاه گونه کبوتر را مطالعه و طبقه بندی کرده اند که بیشتر آنها در جنگل های بارانی جنوب شرقی آسیا و همچنین در قاره استرالیا و جزایر اطراف اقیانوس آرام زندگی می کنند. کبوتر پرنده ای تنومند با منقاری کوچک و زائده ای چرمی روی پیشانی، بال های قوی و توانایی پرواز عالی است.
کبوترها پرندگان معاشرت همیشگی هستند. نرها و ماده ها برای زندگی با هم جفت می شوند و در صورت مرگ شریک جدید برای آنها آسان نیست زیرا تغییر آن به زمان زیادی نیاز دارد. این حیوانات چندین ویژگی متمایز دارند. او به بچه‌هایش شیر می‌دهد که به آن (شیر کبوتر) می‌گویند، یعنی مایعی که مادر با هضم جزئی غذا در سنگدانش (عضوی معده‌مانند) تولید می‌کند و سپس آن را به بچه‌هایش می‌دهد. انواع کبوترها با همه پرندگان دیگر تفاوت دارند زیرا می توانند آب را جذب کرده و مستقیماً بنوشند، در حالی که سایر پرندگان باید آن را با منقار خود مانند قیف بشورند و سپس بنوشند.تشخیص سن کبوتر می تواند در نگهداری این حیوانات مفید باشد.

 

چرخه زندگی کبوتر

در بررسی چرخه زندگی کبوتر به مواردی که باید توجه داشت را در این قسمت مورد بررسی قرار دادیم. کبوتر به مرحله بلوغ جنسی می رسد به طوری که با رسیدن به شش ماهگی آماده تولید مثل و جفت گیری می شود. بعد از جفت کبوتر نر و ماده، اغلب تا آخر عمر با هم پیوند دارند و در صورت مناسب بودن شرایط محیطی اطراف (از نظر دما و فراوانی غذا)، در چرخه زندگی کبوتر می توانند تولید مثل کنند و بچه های جوان به دنیا بیاورند. در هر زمانی از سال با این حال، بسیاری از پرورش دهندگان و صاحبان کبوتر از جفت گیری مداوم کبوترهای خود جلوگیری می کنند و ممکن است این کار را با قرار دادن تخم مرغ های پلاستیکی یا چوبی تقلبی برای نشستن کبوترها یا جدا کردن کبوترهای نر از ماده انجام دهند. ماده اولین تخم خود را در عرض حدود یک هفته پس از جفت گیری می گذارد و به دنبال آن تخم دیگری در عرض حدود دو روز انجام می شود و دو تخم در لانه ای قرار می گیرند که نر و ماده وظیفه ساختن آن را به اشتراک می گذارند. که کمک زیادی در تشخیص سن کبوتر دارد.

پس از گذاشتن تخم ها، دوره جوجه کشی آغاز می شود، جایی که ماده روی تخم های خود می نشیند تا آنها را گرم نگه دارد و همچنین در انجام کار با نر جایگزین می شود، زیرا دمای تخم ها نباید کمتر از ۳۸ درجه سانتیگراد باشد. . در شرایط عادی تخم اول به هجده روز جوجه کشی نیاز دارد تا زمانی که از تخم خارج شود و تخم دوم بعد از حدود ۳۶-۴۸ ساعت دنبال می شود بنابراین وقتی تخم دوم بیرون می آید ممکن است جوجه اول دو برابر برادر خود باشد و به همین دلیل است. ممکن است به دلیل ضعف آن طرد و مورد آزار و اذیت قرار گیرد. تا اینجا با قسمتی از چرخه زندگی کبوتر آشنا شدیم که در ادامه به بقیه مطالب می پردازیم.

جوجه های کبوتر در حالی که بسیار ضعیف و درمانده هستند به دنیا می آیند و کاملاً وابسته به غذایی هستند که والدین برای آنها می آورند یا به آنها عرضه می کنند که همان (شیر کبوتر) از شیره های گوارشی است. کبوترهای جوان تقریباً سی تا سی و پنج روز پس از تولد از شیر گرفته می شوند، و جوجه ها تا پایان ماه اول پس از تولد بیشتر پرهای خود را دارند و پس از آن می توانند شروع به یادگیری پرواز کنند. کبوتر معمولاً سه تا پنج سال زندگی می کند. با آشنایی و یاد گیری چرخه زندگی کبوتر می توان به آسانی به مسعله تشخیص سن کبوتر پرداخت.

 

تشخیص سن کبوتر

تشخیص سن کبوتر را می توان در زمان های خاصی با مطالعه دقیق پرهای آن مشخص کرد، پرندگان باید به صورت دوره ای پرهای خود را تغییر دهند، مانند رشد و ریزش مو در انسان، پرها در پرندگان می ریزند و دیگری رشد می کند و از آنجایی که این اتفاق سالی یک بار می افتد. به صورت ثابت روشی موثر برای تعیین سن کبوتر تلقی می شود.سن کبوترها به خصوص در سنین پایین و بعد از گذشت یک سال از سن کبوتر اثر خود را از دست می دهد زیرا تمام بدن خود را تغییر داده است. پر. معمولاً در این روش با تکیه بر نوع خاصی از پرها که بلند و باریک است و قسمت‌هایی از انتهای بال‌های کبوتر را می‌پوشاند که به آن پر اولیه می‌گویند. اولی دارای لبه‌های سفید یا روشن است و این برای تشخیص آن می توان به تفاوت اعتماد کرد.

پدیده ریزش پر در کبوترهای جوان پس از یک دوره سی تا چهل روز پس از جوجه ریزی شروع می شود. اصل اساسی در محاسبه سن در اینجا بر اساس مدت زمانی است که هر پر اصلی کبوتر باید بیفتد و پر دیگری جایگزین شود . بنابراین اگر مثلاً یک کبوتر پنج پر اصلی را با پرهای جدید جایگزین کند، می توان سن آن را با ضرب ۱۳ در ۵ محاسبه کرد و نتیجه آن ۶۵ می شود و بنابراین سن کبوتر به اضافه تاریخ شصت و پنج روز است. از افتادن اولین پر اصلی آن، که بعد از حدود یک ماه از تولد است، طول عمر او چیزی بین ۹۵ روز تا ۱۰۵ روز است.

 

 

 

 

 

همچنین بخوانید:

پرورش مرغ و فواید آن چیست؟ انواع روش های پرورش دام و طیور
جوجه تیغی چیست؟ و چگونه از خود در برابر سایر حیوانات محافظت میکند؟
مراحل رشد حیوانات و انواع روش های تولید مثل در مرغ و گربه

 

 

 

 

 

  1. منابع
    ↑ “Everything about Pigeon”, Pigeon Control Center, Retrieved 16-02-2017. ↑ Jane Meggitt, “How to Take Care of a Pigeon”، Cuteness.com, Retrieved 16-02-2017. ^ أ ب The Editors of Encyclopædia Britannica, “Pigeon | Bird”، Encyclopedia Britannica, Retrieved 19-01-2017. ^ أ ب “Baby Pigeons and their needs and flight training”, Mumtaztic Pigeon Loft, Retrieved 19-01-2017. ↑ هیئه من المؤلفین (۱۹۹۹)، الموسوعه العربیه العالمیه (الطبعه الثانیه)، الریاض: مؤسسه أعمال الموسوعه للنشر والتوزیع، صفحه ۵۲۳، جزء ۹ (ح). ↑ “A Young Dove’s Age Using Feather Molt of the Wings”, International Dove Society, Retrieved 19-01-2017. ↑ “Age Determination”, International Dove Society, Retrieved 19-01-2017.