تغذیه قناری ها چیست؟

تغذیه قناری ها چیست و قناری ها چه می خورند؟ دانستنی های در مورد قناری وخانه ی قناری ها از مبحث های مهم این پست است.
تغذیه قناری ها چیست و قناری ها چه می خورند؟ دانستنی های در مورد قناری مواردی هستند که در این پست بررسی می شوند.

تغذیه قناری ها باید به گونه ای باشد که تمام نیاز های این پرنده را از قبیل تمام مواد و ویتامین های مورد نیاز را بر طرف سازد. قناری ها چه می خورند؛ یکی از اصلی ترین سوالات افراد می باشد که در این پست به این سوال پاسخ خواهیم داد. از دیگر موارد مورد بررسی می توان به خانه ی قناری و دانستنی های در مورد قناری اشاره کرد.

تغذیه قناری ها چیست؟
تغذیه قناری ها چیست؟

قناری ها چه می خورند؟

قناری ها چه می خورند؛ در پاسخ به این سوال باید گفت که تغذیه قناری ها باید به اندازه و حاوی انواع ویتامین ها و مواد لازم برای این نوع پرنده را داشته باشد. پرندگان قناری برای غذای خود عمدتاً به گیاهان وابسته هستند حیوانات خانگی باید رژیم غذایی متعادل و متنوعی داشته باشند و باید توجه شود که از تهیه مقادیر زیاد بذر به آنها خودداری شود. از آنجا که آنها را در معرض چاقی و سایر مشکلات تغذیه ای قرار می دهد، در پاسخ به سوال قناری ها چه می خورند باید گفت نمونه هایی از بهترین تغذیه قناری ها را که می توان به قناری ها ارائه کرد عبارتند از: دانه کاهو، دانه تربچه و جو دوسر.
پرنده قناری جزو خانواده رهگذران و در ردیف رهگذران پرندگان قرار می گیرد و ۴۰۰ سال است که توسط انسان تحت پرورش انتخابی قرار گرفته است، بنابراین جزء پرندگان قفسی طبقه بندی می شود . این پرنده با رنگ ها و صدای قوی خود مانند قناری غلتکی و قناری چاپر با صدای بلندش متمایز می شود.از معروف ترین نژادهای پرندگان قناری: کوه های هارتز، نورویچ و یورکشایر.

 

خانه ی قناری

خانه ی قناری نقش مهمی در پیدا کردن تغذیه قناری ها دارد. پرندگان قناری در گروهی از زیستگاه‌های مختلف زندگی می‌کنند که شامل اکوسیستم‌های متنوعی می‌شود، خانه ی قناری مانند: جنگل‌ها، سواحل، تپه‌ های ماسه‌ای، باغ‌ها، حاشیه‌های جنگلی و مکان‌های دیگر که از سطح دریا شروع می‌شود تا ارتفاع تقریباً ۱۵۲۴ متر. پرندگان قناری می‌توانند همچنین در پارک‌ها، باغ‌ها و حیاط‌ های خلوت زندگی می‌کنند زیرا با تعاملات انسانی سازگار هستند. خانه ی قناری ها تمام این ویژگی هارا باید داشته باشد.

دانستنی های در مورد قناری

دانستنی های در مورد قناری بسیار زیاد هستن، که کمک زیادی در تغذیه قناری ها دارند از جمله موارد زیر:

  • صدای قناری: مردم برای لذت بردن از صدای توئیت های خوش آهنگ خود، انواع قناری را پرورش می دهند و یکی از معروف ترین انواع قناری با صدایی متمایز، پرنده آوازخوان قناری آمریکایی است. که یکی از اصلی ترین دانستنی های در مورد قناری ها می باشد.
  • رنگ های قناری: قناری با رنگ های روشن خود متمایز می شود و یکی از معروف ترین انواع پرندگان قناری به دلیل رنگ منحصر به فرد قناری زرد رنگ شناخته شده است، زیرا پرهای آن به رنگ زرد روشن رنگ آمیزی شده است. که یکی از اصلی ترین دانستنی های در مورد قناری ها می باشد.
  • هشدار خطر: قناری در معادن قدیمی معدن زغال سنگ استفاده می شد، جایی که از آن برای هشدار دادن به معدنچیان در مورد نشت گازهای خطرناک استفاده می شد، زیرا پرندگان علائم پریشانی و بیماری را نشان می دادند که نشانه خطر بود. که یکی از اصلی ترین دانستنی های در مورد قناری ها می باشد.

 

 

همچنین بخوانید:

قناری های مختلف چه ویژگی هایی دارند؟ راه های نگه داری انواع قناری های سالم
حیوانات خانگی و معایب و مزایایه آن
پرورش بچه گربه در خانه
دلایل مهاجرت پرندگان
غذای پرنده ها چیست و پرندگان چه می خورند
زیباترین پرندگان مهاجر و زمان مهاجرت پرندگان

 

  1. منابع
    ↑ Kristen McNeely, “Canary Bird Facts: Lesson for Kids”، study.com, Retrieved 25-3-2021. Edited. ↑ Rick Axelson, Laurie Hess, “Canaries – Feeding”، vcahospitals.com, Retrieved 25-3-2021. Edited. ↑ Josie Turner (8-11-2016), “What is the Best Diet for a Canary?”، www.animalwised.com, Retrieved 12-4-2021. Edited. ↑ , “Canary bird”، www.britannica.com, Retrieved 25-3-2021. Edited. ^ أ ب “Canary”, animals.net, Retrieved 25-3-2021. Edited.