خشن ترین سگ ها و انواع آن ها

خشن ترین سگ ها نیز قابل تربیت و نگه داری می باشند چند تا از خشن ترین سگ های دنیا مثل؛ پیت بول، روتوایلری، ژرمن شپرد، هاسکی سیبری.
چگونه سگ ها را تربیت کنیم که وحشی باشند. شناخت انواع مختلف این حیوانات و راه های پرورش این نوع از حیوانات و نکات کلیدی در تربیت سگ های وحشی

خشن ترین سگ ها نیز قابل تربیت و نگه داری می باشند، بنابراین بسیاری از مردم می خواهند سگ داشته باشند زیرا آنها “بهترین دوست انسان” هستند. داشتن سگ ممکن است برای بسیاری ایده مثبتی باشد. ممکن است به دوست همه اعضای خانواده تبدیل شود، در حالی که برخی از سگ ها می توانند خطرناک باشند، و برخی خطرناک تر از دیگران. چند تا از خشن ترین سگ های دنیا مثل؛ پیت بول، روتوایلری، ژرمن شپرد، هاسکی سیبری.

خشن ترین سگ ها
خشنترین سگ های دنیا


خشن ترین سگ ها

اما برخی از نژادهای سگ وجود دارند که با قدرت، خشونت و پرخاشگری مشخص می شوند، این نوع از سگ ها خشن ترین سگهای دنیا محسوب می شوند. طبق اعلام انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا و مرکز کنترل بیماری ها در ایالات متحده، ۱۰ سگ از خطرناک ترین و خشن ترین سگهای دنیا فهرست شده اند.
خشن ترین سگهای دنیا شامل موارد زیر می شوند:

 

 پیت بول 

پیت بول یکی از خشن ترین سگ ها می باشد که اصالتاً اهل ایالات متحده آمریکا است، طول آن (۱۸ تا ۲۲) اینچ و وزن آن تقریباً (۳۰-۵۵) پوند است. این سگ خشن ترین گونه و یک سگ دورگه از نژادهای مختلف سگ است.
پیت بول با قدرت و درندگی اش متمایز است، بنابراین تنها وظیفه او مبارزه است، او رقیب را زنده نمی گذارد و او را می کشد، با بستن دهان بر روی طعمه خود تا زمانی که بمیرد آن را رها نمی کند.
شرکت های هواپیمایی برای پیتبول ها محدودیت هایی را برای سفرهای هوایی وضع کرده اند و شرکت های بیمه نیز به دلیل تهاجم های مکرر، قیمت بیمه آنها را افزایش داده اند.

روتوایلری

روتوایلری یکی از خشن ترین سگ ها است که اصالتاً آلمانی است. طول آن (۲۳-۲۷) اینچ و وزن آن تقریباً ۸۵-۱۱۰ پوند است. این سگ دارای دهان بزرگی است که دارای آرواره های قوی و دندان های پر است. روتوایلر با اندازه بدن بزرگش مشخص می شود و برای داشتن این ویژگی ها، روتوایلر در جنگ های جهانی که رخ می داد شرکت کرد، بنابراین برای حمل کمک های اولیه، نگهبانی، جستجو و نجات از آن استفاده می شد. روتوایلر با پرخاشگری خود متمایز است، اما او کودکان را دوست دارد، مطیع آنها است و مشتاق کار است.
روتوایلر با توانایی خود در شنای ماهرانه متمایز است. تنها نقطه ضعف روتوایلر دم او در طول مبارزه است، بنابراین صاحبان او اغلب در جوانی دم او را می برند.

ژرمن شپرد

ژرمن شپرد یکی از خشن ترین سگ ها می باشد که اصالتاً آلمانی است، ۲۲ تا ۲۶ اینچ طول و تقریباً (۷۰ تا ۸۵) پوند وزن دارد و به آن ژرمن شپرد نیز گفته می شود، زیرا محبوب ترین حیوان در جهان است.

ژرمن شپرد سگی با جثه متوسط ​​با آرواره قوی و چشمان گرد است و به حالت ایستاده معروف است و به هیچ وجه غریبه ها را دوست ندارد.

ژرمن شپرد در جنگ ها استفاده می شود و پلیس از آن برای ردیابی مجرمان، کشف مواد ممنوعه مانند مواد مخدر و هشدار دادن به سربازان از حضور دشمنان استفاده می کند.

ژرمن شپرد با ( هوش ، سرعت، قدرت و آموزش آسان اطاعت انسان) مشخص می شود.

میانگین طول عمر یک ژرمن شپرد تقریباً ۷-۱۰ سال است

 

هاسکی سیبری

هاسکی سیبری یکی از خشن ترین سگ ها در دنیا می باشد، که طول آن ۲۰-۲۴ اینچ و وزن تقریبی (۳۵-۵۵) پوند است، در مناطق سرد و قطبی زندگی می کند و دوست دارد با سایر اعضای همان نژاد زندگی کند.

در گذشته هاسکی سیبری برای حمل و نقل کالا بر روی سورتمه در مناطق سرد و قطبی استفاده می شد.

هاسکی سیبری با هوش، فعالیت، سرسختی و کنترل خود متمایز است.

هاسکی سیبری به ندرت پارس می کند، بیشتر شبیه گرگ است تا سگ.

او در سال ۲۰۰۰ در آمریکا درگذشت، ۱۵ نفر بر اثر گزش او جان باختند.

 

 

همچنین بخوانید:

غذا دادن به سگ چگونه است و غذا های مضر برای سگ ها کدامند؟
نگهداری سگ های خانگی و بزرگ کردن انواع سگ های کوچک نژاد دار
زیباترین سگ و راه های مراقبت از سگ