دلیل ریزش موی گربه چیست و راه های پیشگیری از ریزش موی گربه چیست؟

دلیل ریزش موی گربه مثل: آلرژی شدید، انگل ها، عفونت کرم حلقوی در گربه، استرس و اضطراب، درد. راه های پیشگیری از ریزش موی گربه.
دلیل ریزش موی گربه در چیست؟ برخی از این دلایل شامل مواردی مثل: آلرژی شدید، انگل ها، عفونت کرم حلقوی، استرس و اضطراب، درد. می شوند

دلیل ریزش موی گربه در چیست؟ یکی از اصلی ترین مشکلات نگه داری گربه ها در خانه، ریزش موی گربه می باشد که دلایل و عوامل مختلی دارد که می توان به طور خلاصه به: آلرژی شدید، انگل ها، عفونت کرم حلقوی، استرس و اضطراب، درد. که را های زیادی برای پیشگیری از ریزش موی گربه وجود دارد.

دلیل ریزش موی گربه
دلیل ریزش موی گربه

بررسی انواع دلیل ریزش موی گربه

 

 • آلرژی شدید

آلرژی شدید یکی از مهم ترین دلیل ریزش موی گربه است، چند مورد از مواردی که باعث ایجاد آلرژی شدید در گربه ها میشود شامل مواردی از قبیل : حساسیت به برخی غذاها، گرد و غبار، داروها، گرده‌ها و نیش حشرات و آلرژی یکی از عوامل اصلی ریزش موی گربه است، طاسی و این نوع را می‌توان با دارو درمان کرد.

 

 • انگل ها

وجود انگل ها در گربه ها یکی از دلیل ریزش موی گربه است، که وجود انگل هایی مانند: کک، کنه، شپش و کنه باعث لیسیدن پشم گربه ها و ایجاد زخم و لکه های طاسی می شود.درمان معمولا سریع و آسان است.

 

 • عفونت کرم حلقوی در گربه

از دیگر مواردی که دلیل ریزش موی گربه را افزایش می دهد عفونت کرم حلقوی در گربه است، این یک عفونت قارچی است و علامت آن حلقه پوسته پوسته مو از دست رفته است و دامپزشک کرم یا پماد ضد قارچ تجویز می کند. تشخیص عفونت کرم حلقوی در گربه باید توسط متخصصان و پزشکان مربوطه تشخیص داده شود، تا در درمان آن بتوان بهترین تصمیم را گرفت.

 

 • استرس و اضطراب

استرس و اضطراب یکی از مهمترین و اصلی ترین دلیل ریزش موی گربه می باشد، گربه ها در هنگام استرس و اضطراب خز خود را می لیسند و می خراشند که باعث ریزش مو می شود و پزشکان به این حالت آلوپسی روانی می گویند. گربه های ماده اصلی با شخصیت های عصبی، و می توان زخم های آن را شخصاً یا با مشورت دامپزشک در مورد تجویز داروهای ضد افسردگی یا تغییرات در محیط درمان کرد.

 

 • درد

یکی دیگر از موارد اصلی دلیل ریزش موی گربه احساس درد کردن در گربه ها میباشد. گربه های مبتلا به آرتریت ممکن است محل درد خود را لیس بزنند، که باعث و دلیل ریزش موی گربه می شود.

 

دلایل نادر

دلیل ریزش موی گربه علاوه بر موارد ذکر شده می تواند شامل دلایل نادر باشد، که برخی از گربه‌ها به دلیل برخی ژن‌های مرتبط با ریزش مو از ریزش مو رنج می‌برند و این در برخی از نژادها رایج است. مثالها عبارتند از؛ گربه های هیمالیا و بنگال و ریزش مو در این گربه ها با هیچ بیماری مرتبط نیست. مانند دیابت، پرکاری تیروئید یا سرطان، این نیز نشانه ای از مشکل در سیستم ایمنی گربه نیست.

 

آلوپسی آره آتا نیز یک بیماری نادر است که دلیل ریزش موی گربه می شود، زیرا لکه های خاکستری روی پوست در نقاطی که مو می ریزد ظاهر می شود و نشان دهنده وجود تومورهای داخلی در گربه است و علت آن معمولاً عفونت گربه به پانکراس است. سرطان.

این مربوط به نژاد خاصی نیست، بلکه مربوط به سن است، زیرا اکثر موارد مبتلا بین ۹ تا ۱۶ سال سن دارند و معمولاً علائمی وجود دارد که بیماری گربه را تایید می کند، زیرا اشتهای گربه کاهش می یابد و بنابراین وزن آن علاوه بر خارش کاهش می یابد و گربه دائماً خود را تمیز می کند.

لازم به ذکر است که ظهور آلوپسی آره آتا روی پوست به معنای گسترش سرطان در داخل بدن وی است.

ریزش موی گربه چه علایمی را دارد
ریزش موی گربه چه علایمی را دارد

ریزش موی گربه چه علایمی را دارد

گاهی اوقات برخی از نشانه های مرتبط با ریزش مو گربه به نظر می رسد، و هنگامی که از دیدن این علائم، گربه باید به دامپزشک نشان داده شود، آن را به عنوان ممکن است آلوپسی، و این علائم عبارتند از:

 • ظاهر شدن پوسته ها، بثورات یا لکه های تیره روی پوست.
 • خارش.
 • پوست خشک.
 • خواب و بی حالی.
 • بیشتر از حد معمول آب بنوشید.
 • خوردن کمتر یا بیشتر از حد معمول.
 • بیش از نظافت گربه

 

 پیشگیری از ریزش موی گربه

ریزش مو یا آلوپسی گربه به دلیل اختلالات پوستی مانند: فرسایش پوست، عدم تعادل تیروئید یا سایر اختلالات هورمونی باشد، برخی از داروها و درمان های موضعی موجود قابل درمان هستند، اما اگر ریزش مو به دلایل رفتاری باشد، کار کنید. می توان برای آموزش و پیشگیری از ریزش موی گربه انجام گیرد.

گزینه های درمانی برای این موارد ممکن است محدود باشد، زیرا هیچ راه مطمئنی برای جلوگیری از ریزش مو در گربه ها وجود ندارد، اما زمانی که متوجه شدید که گربه موهای خود را می لیسد، بهتر است حداقل هفته ای یک بار معاینه پوست و مو انجام دهید. و با استفاده از مسواک می توان موها را تا زمان معاینه برش ها تقسیم کرد.
دلیل ریزش موی گربه به علائم و دلیل های مختلفی بستگی دارد، اما با وجود انواع راه های پیشگیری از ریزش موی گربه و پیشرفت تکنولوژی در این امر می توان ریزش موی گربه را درمان کرد.

هنگامی که متوجه خراشیدگی در ناحیه ای شدید، باید مراقب آن باشید و باید با پزشک در مورد ارائه یک درمان موضعی ایمن برای تسکین درد و خارش مشورت کنید. زیرا هنگامی که لیسیدن، خراشیدن و گاز گرفتن را متوقف کنید، گربه شما شانس بیشتری برای بهبودی خواهد داشت.

همچنین بخوانید:

انواع غذای گربه شامل کدام موارد است؟ آیا محصولات لبنی شامل غذای گربه
مراحل رشد حیوانات و انواع روش های تولید مثل در مرغ و گربه
بهترین حیوان خانگی چیست؟ وچه پرورش این حیوانات چه فوایدی را می تواند
وسیله تنفس دوزیستان چیست؟ و به چه عواملی بستگی دارند؟

 

 


 1. منابع
  ↑ “Why Do Cats Lose Hair?”, www.pets.webmd.com, Retrieved 15-1-2018. Edited. ↑ “Why Do Cats Lose Hair?”, webmd, Retrieved 1/11/2021. Edited. ^ أ ب ت “Hair Loss Related to Cancer in Cats”, petmd, 1/7/2008, Retrieved 1/11/2021. Edited. ↑ “Alopecia (fur loss) in cats”, pdsa, Retrieved 1/11/2021. Edited. ^ أ ب ت PETMD.COM (8-1-2018), “Hair Loss in Cats”، www.thespruce.com, Retrieved 15-1-2018. Edited.