زیباترین اسب های جهان و زیباترین اسب عرب کدام اند؟

زیباترین اسب های جهان کدامند؟ شناخت انواع اسب های نژاد دار عربی و سایر اسب های زیبای جهان از جمله اسب های مسابقاتی و معمولی
تربیت اسب
آموزش انواع روش های تربیت اسب به صورت حرفه ای ونکات آموزش اسب سواری و اقدامات ایمنی در اسب سواری

زیباترین اسب های جهان  شلمل نژاد های وناگونی ارز اسب هاست که اسب ها یکی از حیواناتی هستند که از زمان پیدایش روی زمین بسیار نزدیک به انسان هستند، اما در حمل و نقل، رابطه بین اسب و انسان ضعیف نشده است، زیرا هنوز هم در شکار و مسابقات اسب سواری استفاده می شود. و بسیاری از مردم به دلیل زیبایی و لطافت آن ها را قهرمان بسیاری از آثار هنری میدانند.

 

زیباترین اسب های جهان

زیبایی اسب ها یکی از مواردی است که افراد در مورد آن اختلاف نظر دارند. آنچه که برخی آن را زیبا می دانند ممکن است برخی دیگر آن را عادی بدانند، بنابراین پاسخ به این سوال که زیباترین اسب جهان کدام است کمی دشوار است.
از میان اسب های عرب که بیشتر نژادهای اسب از آن منشا گرفته اند، اسبی که رسماً به عنوان زیباترین اسب جهان انتخاب شد، اما برخی معتقد بودند که اسب ترکمن آخال نژاد تکی است  که به آن اسب طلایی می گویند که زیباترین اسب جهان است، در حالی که برخی اسب سیاه Frederick The Great از نژاد Friesian را زیباترین و خوش تیپ ترین اسب جهان می دانند.

اسب های زیبای نژاد دار
زیباترین اسب های جهان کدامند؟ شناخت انواع اسب های نژاد دار عربی و سایر اسب های زیبای جهان از جمله اسب های مسابقاتی و معمولی

اسب طلایی آخال تکه

آخال تکه ( به انگلیسی: Akhal Teke) در بیشتر موارد کهکه در بین مردم عنوان زیباترین اسب جهان را دارد که اسبی است نشان رسمی ایالت ترکمنستان و به دلیل خاصیت دانه دار بودن، سرعت و استقامت، اخلاص، هوش، حساسیت و همچنین زیبایی ظاهری دارد، بدنی برازنده و اعضای هماهنگی دارد که برخی از ظرافت پلنگ را به یاد می آورد. تنه ای نازک و سینه ای عمیق، گردن و پشتی بلند، شانه های مورب و پشتی صاف و چشمانی زیبا دارد که گاه کاملاً بادامی شکل و به رنگ آبی و اسب های این نژاد و گوش های بلند و نازکی دارد. و ماهیچه های صاف و موهای دم و یال صاف و صاف و پوست نازک او در برخی از اعضای این نژاد با درخشندگی فلزی مشخص است و قد اسب آخال تیکی بین ۱۴.۲-۱۶.۳ دست است. ۱.۴۴-۱.۶۶ متر) وزن آن بین ۴۲۰-۵۰۰ کیلوگرم است.

 

فردریک اسب بزرگ

اسب سیاه فردریک کبیر که به نام حاکم قرن هجدهم پروس نامگذاری شده است، متعلق به سلسله فریزی است بسیاری از دوستداران اسب مشتاق هستند که مادیان های خود را از این اسب نر واکسینه کنند تا خلوص خصوصیات نژاد فریزین را حفظ کنند که دارای پوششی مشکی، موهای ابریشمی ضخیم، بدنی هماهنگ و جثه بزرگ است. فردریک کبیر صفحه ای در فیس بوک دارد که در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۲۵۰۰ دنبال کننده داشت (در حال حاضر بیش از هشتاد هزار نفر) و تعداد مشترکان کانال یوتیوب او در سال ۲۰۱۶ به بیش از ده هزار دنبال کننده رسید، علاوه بر پیشنهاداتی که بارید. او برای شرکت در فیلم های بین المللی.

 

اسب عربی

مطالعات جدید نشان می دهد که اسب عربی زادگاه صحرای شبه جزیره عربستان است و همه نژادهای اسب عرب ویژگی ها و کیفیت های متفاوتی دارند.
ویژگی هایی که برای تولید نسل های متوالی وجود دارد، همه ویژگی های یکسانی دارند و مورد توجه اسب های عرب قرار گرفت که برخی از تصنیف های خود را به آنها اختصاص داده اند ووردوآ کتاب های او متمرکز بر بوکلگاها و نام آنها و اونسبها و ویژگی ها و بیماری ها و ابزار از جمله این کتابها می توان به «انساب الخیل» ابن الکلبی، «اسمه العرب و نسب آنها و ذکر سواران آنها» غندجانی و «اسبها» اسماعی و دیگران اشاره کرد.

 

اسب زیبای عربی

اسب‌ های عرب یکی از زیباترین اسب‌های جهان هستند که با رنگ‌های زیبا، چابکی و تناسب اندام متمایز می‌شوند، سر کوچک آن‌ها از گردنی بلند پر از ماهیچه بالا می‌رود، بینی‌شان مقعر و پیشانی‌شان پهن است. برای چشمان مشکی روشن فضایی ایجاد می کند و گوش های کوتاهی دارند که انتهای آن تیز است و حرکات پشت آنها هماهنگ است.عضله محکم کوتاه، دم بلند حرکت می کند زیرک و زیبایی، همچنین با ویژگی های نجیب مانند فداکاری و وفاداری مشخص می شود. به صاحبش و هوشیاری و تحمل گرسنگی و تشنگی و توانایی آنها در سازگاری با شرایط سخت کویری علاوه بر سرعت زیاد و بازگرداندن زیبایی اسب ها به زبان عربی و صفات نیکو به رغبت اعراب. در پاکی نژادها از عیوب و ناخالصی، و احتمالاً همه اسبهای عرب منشأ خود را به پنج نوع اسب اصیل می‌رسانند که عبارتند از:

 • الکاحیله: به دلیل تیرگی دور چشم که به صورت خط چشم ظاهر می شود به این نام خوانده می شد.
 • عبایا: نام آن از پاسخ آن به خرقه سوارش با دم بلندش آمده است.
 • الدهمه: به خاطر رنگ پوست تیره اش به این نام خوانده می شد.
 • الشویمه: به دلیل خال های زیاد بدنش به این نام خوانده می شد.
 • سقلاویه: نام آن از موهای صیقلی و برآمدن سم در هوا هنگام دویدن گرفته شده است.
زیبا ترین اسب های جهان
زیباترین اسب های جهان کدامند؟ شناخت انواع اسب های نژاد دار عربی و سایر اسب های زیبای جهان از جمله اسب های مسابقاتی و معمولی

برخی از نژادهای اسب

نژادهای اسب زیادی در سراسر جهان پراکنده شده اند که زیباترین اسب های جهان هستند از جمله:

 • اسب آباکو بارب.
 • اسب های محله آمریکایی.
 • اسب عرب (به انگلیسی: Arabians).
 • اسب های آخال تکه.
 • اسب های اندلسی (به انگلیسی: Andalusian Horses).
 • اسب های آپالوسا
 • اسب های بلژیکی (به انگلیسی: Belgian Horses).
 • اسب های کانادایی (به انگلیسی: Canadian Horses).
 • اسب های فریزی.
 • اسب ایسلندی (به انگلیسی: Icelandic Horse).
 • اسب مورگان
 • اسب های خونگرم سوئدی.
 • اسب های اصیل.
 • اسب های پینتو.
 • اسب های پاسو فینو.

 • منابع
  ↑ “Horse”, www.newworldencyclopedia.org,28-9-2010، Retrieved 26-3-2018. Edited. ↑ “أجمل الخیول فى العالم”، www.youm7.com، ۱-۵-۲۰۱۴، اطّلع علیه بتاریخ ۲۶-۳-۲۰۱۸. بتصرّف. ^ أ ب KATHERINE BLOCKSDORF (11-9-2017), “Meet the Akhal Teke”، www.thespruce.com, Retrieved 26-3-2018. Edited. ^ أ ب Adam Boult (24-5-2016), “Is this the world’s most handsome horse? “، www.telegraph.co.uk, Retrieved 26-3-2018. Edited. ^ أ ب سامی بن سلیمان النحیط (۱۹-۹-۲۰۱۹)، “ورقه علمیه عن خیل الجزیره العربیه”، www.wkh.sa، اطّلع علیه بتاریخ ۲-۳-۲۰۲۱. بتصرّف. ↑ ” All Horse Breeds”, www.horsechannel.com, Retrieved 26-3-2018. Edited.