زیباترین سگ و راه های مراقبت از سگ

در نگه داری از زیباترین سگ های دنیا مثل سگ هوجی کوییککر باید تمام نکات مراقبت از سگ ها را به خوبی رعایت کرد.
روش های مختلف تربیت سگ های کوچک خانگی و سایر سگهای نژاد دار که می توان در خانه از آنها نگهداری کرد، چگونه می توان سگ های کوچک خود را چاپ کرد؟
روش های مختلف تربیت سگ های کوچک خانگی و سایر سگهای نژاد دار که می توان در خانه از آنها نگهداری کرد، چگونه می توان سگ های کوچک خود را چاپ کرد؟

زیباترین سگ و بهترین خاصیت سگ در خانه به فرد کمک می کند تا از مزایایی بهره مند شود، از جمله اینکه پرورش سگ به ورزش روزانه کمک می کند، جایی که سگ در کنار انسان ایستاده و منتظر است، تا برای پیاده روی بیرون برود، که فرد را تشویق می کند تا برای پیاده روی برود. حضور این حیوانات در خانه به کاهش استرس کمک می کند، با بازی با سگ یا نوازش آن، مطالعات ثابت کرده است که داشتن سگ به کاهش هورمون های استرس کمک می کند و پرورش سگ می تواند به بهبود زندگی اجتماعی کمک کند. بنابراین افراد می‌توانند با صاحب سگ در حین پیاده‌ روی با او در خارج از منزل صحبت کنند و ثابت شده است که سگ‌ها حس بویایی شگفت‌ انگیزی دارند، تا بتوانند سرطان انسان را در مراحل اولیه تشخیص دهند و مطالعات ثابت کرده است. که پرورش دهندگان سگ از سلامت قلب بهتری نسبت به سایرین برخوردارند، زیرا باعث کاهش بروز حملات قلبی در انسان می شود.
در نگه داری از زیباترین سگ های دنیا مثل سگ هوجی کوییککر باید تمام نکات مراقبت از سگ ها را به خوبی رعایت کرد.

زیباترین سگ های دنیا
زیباترین سگ های دنیا

زیباترین سگ های دنیا

زیباترین سگ های دنیا را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

 

سگ چاو چاو 

یکی از زیباترین سگ های دنیا سگ چاو چاو است. سگ چاو چو یک نژاد متمایز است که منشا آن چین است و زبانی آبی و سیاه دارد. اعتقاد بر این است که این نوع سگ یکی از قدیمی ترین نژادهای نزدیک به حیوان گرگ است و نام کائو تسو نیز از آن گرفته شده است. از یک اصطلاح انگلیسی در قرن نوزدهم استفاده می شد که به معنای کالاهایی است که از شرق می آیند، و سگ چاو چاو با سر بزرگ و بدن پوشیده از خز ضخیم که به طور متراکم در اطراف گردن شکل می گیرد مشخص می شود. سگ چاو چاو دارای موهای مجعد در ناحیه دم است و وزن سگ کوچک از این نوع بین ۲۰ تا ۳۲ کیلوگرم و وزن سگ بالغ بین ۴۳ تا ۵۱ کیلوگرم است.

یورکشایر تریر 

یورکشایر تریر در اواسط قرن نوزدهم پس از میلاد در مناطق انگلیسی به ویژه در یورکشایر و لنکاوی توسعه یافت. محبوب ترین سگ ها در ایالات متحده آمریکا.

 

سگ چیهواهوا زیباترین سگ دنیا

سگ چیهواهوا یکی از زیباترین سگ دنیا می باشد. سگ چیهواهوا از شهر مکزیک چیهواهوا که در قرن نوزدهم بعد از میلاد در آنجا ظاهر شد نامگذاری شده است و مشخصه این سگ لال بودن و جثه کوچک با وزن بین نیم کیلوگرم تا سه کیلوگرم است و این سگ دارای سر گرد است. ، چشم های برجسته و گوش های برافراشته خز آن نرم و بلند و براق است.

 

سگ پودل 

سگ پشمالوی چند گونه دارد و پوشش این نوع سگ چروکیده و اندازه آن به اندازه یک توله سگ کوچک است. یکی از سگ هایی است که منشاء آن آلمان است، اما ارتباط نزدیکی دارد. با فرانسه، و یکی از سگ های بسیار محبوب است. این نژاد از سگ ها به دلیل قابلیت بو کردن و کشف قارچ های خوراکی در شکار و کارهای سیرک استفاده می شود.

 

سگ راگوتو رومانیلو زیباترین سگ دنیا

سگ لاگوتو رومانیلو یکی از سگ های مهربان و با استعداد ایتالیایی است و این نوع سگ به دلیل توانایی بوییدن غده های ترافل که در زیر زمین رشد می کنند متمایز می شود و وزن این نوع ۱۵.۹ کیلوگرم است و ویژگی این نوع با پوشش چروکیده و متراکم آن است. و به راحتی آموزش داده می شود و می توان صید ترافل را تمرین کرد.

 

سگ هوجی کوییککر زیباترین سگ دنیا

سگ هوجی کوییککر (به انگلیسی: Kooikerhondje) یکی از سگ‌های نژاد هلندی قدیمی است که برای شکار اردک استفاده می‌شد و پوشش این سگ‌ها به رنگ نارنجی، قرمز و سفید و وزن تقریبی ۱۰ کیلوگرم مشخص می‌شود. و این نوع سگ ممکن است از یکسری مشکلات سلامتی مانند صرع رنج ببرد، این گونه پس از جنگ جهانی دوم نزدیک به انقراض بود. سگ هوجی کوییککر یکی از زیباترین سگ دنیا محسوب می شود.

 

مراقبت از سگ ها
مراقبت از سگ ها

سگ ها ممکن است بسیار خط آفرین باشند بنابراین باید مراقبت از سگ ها دقت بسیاری داشته باشید:

  • در مراقبت از سگ ها باید به تغذیه سگ ها توجه کرد.زیرا که سگ باید با غذای باکیفیت تغذیه شود، مشروط بر اینکه برای سگ باشد و از دادن غذای انسان به او یا دادن شکلات، آووکادو، انگور یا خمیر نان به او خودداری شود.
  • باید مقداری آب به سگ داده شود، زیرا آب به اندازه غذا مهم است.
  • باید مراقب سلامتی سگ بود و سگ را برای معاینه دوره ای نزد پزشک برد، واکسن های خودش را که ضد بیماری های رایج است به سگ داد و در عین حال تاریخ هایی را که سگ واکسن هایش را زده بود، حفظ کرد .
  • سگ باید تراشه شناسایی خود را که در قسمت بالایی شانه زیر پوست قرار می گیرد، تهیه کند تا از سرنگی که در میکروسکوپ قرار دارد استفاده کند، جایی که هر یک از این اسلایدها دارای تعدادی از خود هستند و اطلاعات سگ با شماره تماس صاحب سگ ثبت می شود.
  • در مراقبت از سگ ها می توان بدن سگ را به صورت دوره ای شانه زد، زیرا این کار به ارزیابی وضعیت بدن سگ کمک می کند و این از طریق استفاده از برس و شانه است.
  • سگ باید با شستن سگ با آب و شامپوی سگ تمیز نگه داشته شود و این کار بسته به شرایط سگ و فعالیتش ماهی یکبار قابل انجام است.

  1. منابع
    ↑ Amy Morin, “10 Surprising Benefits Of Having A Dog You Didn’t Know About”، www.lifehack.org, Retrieved 30/4/2018. Edited. ↑ The Editors of Encyclopaedia Britannica, “Chow chow”، www.britannica.com, Retrieved 30/4/2018. Edited. ↑ The Editors of Encyclopaedia Britannica, “Yorkshire terrier”، www.britannica.com, Retrieved 30/4/2018. Edited. ↑ The Editors of Encyclopaedia Britannica, “Chihuahua”، www.britannica.com, Retrieved 30/4/2018. Edited. ↑ “poodle”, www.en.oxforddictionaries.com, Retrieved 30/4/2018. Edited. ↑ The Editors of Encyclopaedia Britannica, “poodle”، www.britannica.com, Retrieved 30/4/2018. Edited. ^ أ ب Kit Arbuckle (12/10/2015), “10 Rare Dog Breeds From Around the World”، www.care.com, Retrieved 30/4/2018. Edited. ↑ “How to Take Care of a Dog”, www.wikihow.com, Retrieved 30/4/0218. Edited.

 


مطالب پیشنهادی:

نگهداری سگ های خانگی و بزرگ کردن انواع سگ های کوچک نژاد دار
زیباترین اسب های جهان و زیباترین اسب عرب کدام اند؟

زیباترین مخلوقات خدا از ماهی ماندارین تا پرنده کاردینال قرمز