زیباترین پرندگان مهاجر و زمان مهاجرت پرندگان

زیباترین پرندگان مهاجر، که زمان مهاجرت پرندگان نیز متفاوت می باشد، لزا خطرات کوچ پرندگان یکی از مشکلات اصلی این جانوران می باشد.
زیباترین پرندگان مهاجر

زیباترین پرندگان مهاجر شامل دسته ای از پرنده ای مختلفی می شود، که هر کدام از این نوع پرنده ها مهاجرت می کنند که زمان مهاجرت پرندگان نیز متفاوت می باشد، لزا خطرات کوچ پرندگان یکی از مشکلات اصلی این جانوران می باشد.

زیباترین پرندگان مهاجر
زیباترین پرندگان مهاجر

زیباترین پرندگان مهاجر

در زیر برجسته‌ ترین زیباترین پرندگان مهاجر که به‌خاطر زیبایی متمایز می‌شوند، معرفی شده‌اند:

  • جرثقیل سیبری

این پرنده با رنگ سفیدش متمایز است و در زمستان به هند مهاجرت می کند، پرنده ای گوشتخوار است که در سیبری و نواحی شمالی روسیه زندگی می کند، در آنجا زاد و ولد می کند و جزو گونه های در معرض خطر انقراض محسوب می شود. که یکی از زیباترین پرندگان مهاجر محسوب می شوند.

 

  • اسپارو-شاهین آسیایی

پرنده ای کوچک، از خانواده پرندگان شکاری، اما از نظر جثه در مقایسه با پرندگان بزرگتر مانند عقاب، کوچکتر است و در زمستان به هند و میانمار مهاجرت می کند و بین ۴ تا ۶ ماه را در آنجا سپری می کند.

 

  • پلیکان دالماسی

پلیکان دالماسی با رنگ سفید نقره ای و رنگ قرمزی که ته منقار نوک تیز بلند آن را می پوشاند متمایز می شود و در زمستان رنگ پایین گردن آن به زرد تغییر می کند و رنگ نقره ای آن به خاکستری تبدیل می شود. پلیکان در اروپا، آسیا و آفریقا یافت می شود. که یکی از زیباترین پرندگان مهاجر محسوب می شوند.

 

  • شاهین آمور

آنها شاهین های شکارچی کوچکی هستند که در سیبری زاد و ولد می کنند و در گروه های بزرگ در شمال شرق هند و بر فراز خلیج فارس به آفریقای جنوبی مهاجرت می کنند. زیرا هزاران نفر از آنها کشته شدند. که یکی از زیباترین پرندگان مهاجر محسوب می شوند.

 

  • لک لک سفید شرقی

لک لک سفید شرقی علاوه بر رنگ سفید و بال های سیاه خود از قورباغه ها، حشرات و پرندگان کوچک تغذیه می کند و در چین، ژاپن، روسیه و کره نیز یافت می شود و گفته می شود که در معرض خطر انقراض است. که یکی از زیباترین پرندگان مهاجر محسوب می شوند.

 

زمان مهاجرت پرندگان

زمان مهاجرت پرندگان در طول روز بسته به گونه آنها متفاوت است. برخی از پرندگان در شب و برخی دیگر در روز مهاجرت می کنند و از انواع پرندگانی که ترجیح می دهند در روز کوچ کنند عبارتند از: پرندگان شکاری، پرندگانی که حشرات شکار می کنند. که زمان مهاجرت پرندگان در هر کدام متفاوت می باشد. زیباترین پرندگان مهاجر به زمان مهاجرت نیاز دارند.

زمان مهاجرت پرندگان طوری است که به دلیل وابستگی این پرندگان به جریان های هوای گرمی است، که از زمین برای بالا بردن و کمک به پرواز و تأمین انرژی آنها به آنها کمک می کند و برخلاف آن گونه ها، اکثر پرندگان آوازخوان ترجیح می دهند در طول شب مهاجرت کنند و از مزیت استفاده کنند. زمان مهاجرت پرندگان در روز برای استراحت و جستجوی غذا در مکان های ناآشنا و اعتقاد بر این است که سکون هوا و دمای پایین در شب شرایط ایده آلی را برای پرواز آن ایجاد می کند.

 

خطرات کوچ پرندگان

زیباترین پرندگان مهاجر نیز به جابه جای نیاز درند پرندگان در سفر کوچ خود در معرض خطرات زیادی قرار می گیرند که می توان به برخی از خطرات کوچ پرندگان اشاره کرد:

  • استرس فیزیکی در هنگام پرواز که اولین و مهم ترین مورد در خطرات کوچ پرندگان می باشد.
  • کمبود مواد غذایی یکی از اصلی ترین موارد خطرات کوچ پرندگان است.
  • هوای بد از دیگر خطرات کوچ پرندگان محسوب می شود.
  • خطر شکار.
  • برخورد با ساختمان ها و برج ها.

همچنین بخوانید:

 

 

 

 

منابع
↑ “the-basics-how-why-and-where-of-bird-migration”, allaboutbirds, 1/8/2021, Retrieved 6/10/2021. Edited. ^ أ ب ت “why-do-birds-migrate”, thespruce, Retrieved 6/10/2021. Edited. ↑ “the-basics-how-why-and-where-of-bird-migration”, allaboutbirds, Retrieved 6/10/2021. Edited. ↑ “why-do-birds-migrate”, thespruce, Retrieved 6/10/2021. Edited. ↑ hgregory (31/12/2019), “winter-birds-in-missouri”, sites.wustl, Retrieved 6/10/2021. Edited. ↑ “Why-Some-Birds-Fly-South-for-the-Winter-and-Others-Do-Not”, owlcation, Retrieved 6/10/2021. Edited. ↑ “top-ten-things-to-know-about-fall-bird-migration”, lyricbirdfood, Retrieved 6/10/2021. Edited. ↑ “Why do geese fly in a V?”, loc.gov, Retrieved 6/10/2021. Edited. ↑ “List of most beautiful migratory birds coming to India in winter”, indiatoday, Retrieved 7/10/2021. Edited. ^ أ ب “migratory-birds”, way2info, Retrieved 6/10/2021. Edited. ↑ Shruti Kaushal (8/5/2020), “world-migratory-bird-day-2020-theme-top-10-migratory-birds-coming-to-india”, newsd, Retrieved 6/10/2021. Edited. ^ أ ب Kerry Scanlan, Vicki Piaskowski, Michelle Jacobi and others, “Bird Migration Facts”، www.zoosociety.org, Retrieved 21-1-2018. Edited. ↑ “The Basics of Bird Migration: How, Why, and Where”, www.allaboutbirds.org,1-1-2007، Retrieved 21-1-2018. Edited.