زیباترین کبوتر ها

کبوتر ویکتوریا زیباترین کبوتر، که شاید مهم ترین چیزی که آن را متمایز می کند رنگ های متنوع آن از جمله آبی، خاکستری، سیاه و غیره است
تعیین سن طوطی نقش مهمی در حفظ و نگه داری این جانوران می شود همچنین شناخت ویژگی های طوطی به ما در این زمینه کمک بیشتری می کند.
تعیین سن طوطی نقش مهمی در حفظ و نگه داری این جانوران می شود همچنین شناخت ویژگی های طوطی به ما در این زمینه کمک بیشتری می کند.

زیباترین کبوتر مثل کبوتر ویکتوریا یکی از انواع پرندگان وحشی است، که شاید مهم ترین چیزی که آن را متمایز می کند رنگ های متنوع آن از جمله آبی، خاکستری، سیاه و غیره است که این علاوه بر انواع مختلف آن است که شاید مهم ترین آنها کبوتر ویکتوریا و کبوتر ویکتوریا زیباترین گونه پرنده جهان به حساب می آیند که در این مقاله به طور کلی به برخی از جزئیات آن اشاره می کنیم.

چرا به کبوتر ویکتوریا می گویند؟

کبوتر ویکتوریا، ژورا ویکتوریا، ژورا، ناحیه سفید یا کبوتر طاووسی در رابطه با ملکه ویکتوریا به این نام خوانده می شد، زیرا بسیار شبیه به او است. همچنین کبوتر ویکتوریا یکی از زیباترین کبوتر ها می باشد.

زیباترین کبوتر
زیباترین کبوتر

خانه اصلی کبوتر ویکتوریا 

شهر گینه نو را می توان خانه اصلی آن دانست، به جز چند جزیره که در نزدیکی ساحل قرار دارند. البته کبوتر ویکتوریا که زیباترین کبوتر می باشد محل زندگی آین پرنده نیز مثل خودش خاص است.

 

شرح کبوتر ویکتوریا 

زیباترین کبوتر، کبوتر ویکتوریا با رنگ آبی مایل به خاکستری خود متمایز است، زیرا با ماسکی از رنگ سفید و سیاه پوشانده شده است و توسط پرهای آبی خاکستری پوشانده شده است. وزن آن ۳.۵ کیلوگرم است که معادل هفت پوند است و دارای یک طول بال ها حدود ۳۹ سانتی متر و دم حدود ۲۰ سانتی متر است.

 

رفتار اجتماعی کبوتر ویکتوریایی

کبوتر ویکتوریا با کبوترهای دیگر فرق می کند و دلیلش هم این است که وقتی آب می نوشد مثل کبوترهای دیگر آن را جرعه جرعه نمی نوشید بلکه منقار خود را در آب فرو می برد و می مکد.برای ناهار و آشامیدن با علم به اینکه صدایش شبیه است. صدای باز کردن یک بطری می آید، سپس به جای اصلی خود باز می گردد تا موج گرما تمام شود، بعد از ظهر دوباره به جستجوی غذا و آب می رود و بعد از ظهر خمیده می شود. کبوتر ویکتوریا زیباترین کبوتر رفتار اجتماعی منحصری دارد.

زیباترین کبوتر
زیباترین کبوتر

لانه کبوتر ویکتوریا و ناهار 

کبوتر ویکتوریا زیباترین کبوتر به جز غلات و حشرات از میوه‌های مختلفی مانند توت و انجیر می‌خورد، لانه‌هایش را در قسمت پایینی بوته‌ها و درختان می‌سازد، همچنین مکان‌های اطراف بوته‌ها را ترجیح می‌دهد، زیرا کبوتر نر برای زندگی در آن انتخاب می‌کند. محل لانه، سپس ریشه ها و شاخه ها را جمع آوری می کند و محل تخمگذاری را برای ماده آماده می کند. ماده با همان نر جفت گیری می کند و ماده حداکثر دو تخم می گذارد و پس از گذشت یک ماه کامل از آنها بیرون می آید و از آنها مراقبت می کند و با غذای مشابه شیر به آنها می دهد که حاوی مواد شیمیایی مشابه است. به ترکیب تولید شده توسط پستانداران، زیرا بچه های آنها حداکثر پس از سه هفته از جوجه ریزی پرواز می کنند.

 

همچنین بخوانید:

تشخیص سن کبوتر و چرخه زندگی کبوتر
پرورش کبوتر و محیط نگهداری کبوتر
زیباترین سگ و راه های مراقبت از سگ
زیباترین پرندگان مهاجر و زمان مهاجرت پرندگان
زیباترین اسب های جهان و زیباترین اسب عرب کدام اند؟