سریع ترین اسب های دنیا

سریع ترین اسب های دنیا مثل اسب‌ های کوارت خصوصیاتی دارند، لزا یکی از خصوصیات اسب مسابقه سرعت اسب و مدل های راه رفتن اسب می باشد.
تربیت اسب
آموزش انواع روش های تربیت اسب به صورت حرفه ای ونکات آموزش اسب سواری و اقدامات ایمنی در اسب سواری

سریع ترین اسب های دنیا بر اساس کتاب رکوردهای گینس، اسب‌ های کوارت است، این اسب در مسابقات سال ۲۰۰۸ با سرعت ۷۱ کیلومتر در ساعت حرکت کرد و از آن زمان تاکنون عنوان سریع ترین اسب جهان را از آن خود کرده است. مقایسه بین اسب عرب، اسب اصیل و کوارتر در سال ۲۰۰۶، اسب‌های کوارت در مسافت‌های کوتاه سریع‌تر از اسب‌های اصیل بودند، با سرعتی تا ۸۹ کیلومتر در ساعت. سریع ترین اسب های دنیا مثل اسب‌ های کوارت ویژگی های منحصر به فردی دارند، لزا یکی از خصوصیات اسب مسابقه سرعت اسب و مدل های راه رفتن اسب می باشد.

سریع ترین اسب های دنیا
سریع ترین اسب های دنیا

سریع ترین اسب های دنیا

اسب‌ های کوارت

اسب‌ های کوارت یکی از سریع ترین اسب های دنیا هستند.اسب‌ های کوارت یکی از قدیمی ترین نژادهای اسب شناخته شده در ایالات متحده است. جایی که این نژاد در حدود سال ۱۶۶۰ بعد از میلاد به عنوان نمادی در بین اسب های اصیل ظهور کرد و منشاء اسب کوارتر به اسب های اسپانیایی که توسط اولین استعمارگران استفاده می شد، اسب های انگلیسی وارد شده توسط ویرجینیا در حدود ۱۶۱۰ پس از میلاد برمی گردد. ماهیچه ها، سر کوتاه و خلق و خوی آرام و تعاونی انجمن اسب های کوارتر آمریکا که در سال ۱۹۴۰ تأسیس شد، شامل بیش از ۲.۵ میلیون اسب است و بنابراین بزرگترین سازمان پرورش دهندگان اسب در جهان است.

 

اسب عربی 

اسب عربی یکی از سریع ترین اسب های دنیا هستند. هزاران سال پیش، اعراب در سرزمین‌های بیابانی در شبه جزیره عربستان زندگی می‌کردند و در میان قبایل بادیه‌نشین عرب جنگ‌ها، تهاجم‌ها و سفرهای طولانی وجود داشت. اسب عرب برای سازگاری با این شرایط سخت کویری، با دم بلند، مجسمه سازی دقیق سر، گردن بلند، صورت رنگ شده، پشت کوتاه و صاف، عمق سینه، استحکام و ضخامت پاها، دنده های فنری، بینی بزرگ، بزرگ، متمایز می شود. چشم های رسا و گرد و گوش های کوچک و نمایانگر ظاهر آن است.به طور کلی بر هوش، شجاعت، نجابت، انرژی کامل، غرور و چابکی.

 

سرعت اسب سریع ترین اسب های دنیا

سرعت سریع ترین اسب های دنیا میانگین سرعتی که دارندتقریباً ۴۸.۲ کیلومتر در ساعت است، اما حداکثر سرعت آن می تواند بسیار بالاتر باشد. ساعتی که عنوان سریع ترین اسب جهان را برای او به ارمغان آورد. سرعت اسب یکی از مهم ترین ویژگی سریع ترین اسب های جهان هستند.

 

خصوصیات اسب مسابقه سریع ترین اسب های دنیا

سریع ترین اسب های دنیا علاوه بر این که سرعت بالایی دارند خصوصیاتی نیز دارند که آن ها را با سایر اسب ها جدا می کند که برخی از خصوصیات اسب مسابقه عبارتند از:

 • گردن: اسب‌های مسابقه گردن بلندی دارند که هماهنگ با پاهای جلویی حرکت می‌کند که به جلو بردن اسب کمک می‌کند. که یکی از خصوصیات اسب مسابقه می باشد.
 • پاهای عقبی: پاهای عقب اسب خم شده و سپس در یک خط تقریباً عمودی صاف می شوند که اثری مشابه اثر فنری ایجاد می کند که اسب را به جلو می راند. که یکی از خصوصیات اسب مسابقه می باشد. سریع ترین اسب های دنیا
 • کارایی تنفس: اسب مسابقه ای به لطف توانایی قلب در گردش ۲۸۴ لیتر خون در یک دقیقه، علاوه بر توانایی طحال برای تامین خون در حین دویدن با گلبول های قرمز بیشتر، می تواند نیاز خود به اکسیژن را در حین دویدن به دست آورد. نرخ به جای ۳۵ درصد ۶۵ درصد می شود. که یکی از خصوصیات اسب مسابقه می باشد.

 

مدل های راه رفتن اسب سریع ترین اسب های دنیا

مدل های راه رفتن اسب ها را می توان به قسمت های زیر تقسیم بندی کرد:

 • راه رفتن معمولی:

  یکی از مدل های راه رفتن اسب راه رفتن معمولی است. یک راه رفتن جانبی است که با چهار ضربه سم مشخص می شود و در یک زمان سه پا به طور متناوب با زمین تماس پیدا می کند، به طوری که پای چهارم در هوا قرار می گیرد و سپس پای جلو در همان طرف.

 • یورتمه:

  یکی از مدل های راه رفتن اسب یورتمه است. مشخصه این نوع راه رفتن مورب با استفاده از چهار ضربه سم است که در آن یکی از پاهای جلویی به طور همزمان زمین و پای عقب مقابل را لمس می کند و هر پا به طور جداگانه وزن بدن را تحمل می کند.

 • دویدن:

  یکی از مدل های راه رفتن اسب دویدن است. راه رفتنی است با سه ضربه سم که در آن یک پای جلویی با پای عقب مخالف به طور همزمان زمین را لمس می کند و دو پای دیگر به طور جداگانه زمین را لمس می کند.

 • دوی سرعت:

  یکی از مدل های راه رفتن اسب دوی سرعت است. سریع ترین راه رفتن اسب است و شبیه دوی سرعت است، با این تفاوت که پای عقبی کمی قبل از تماس با پای مقابل مقابل، زمین را لمس می کند. که این دسته از سریع ترین اسب های دنیا هستند.

همچنین بخوانید:

تغذیه اسب ها و غذاهای مضر برای اسب ها
طول عمر اسب و عوامل افزایش طول عمر اسب
خصوصیات اسب ها و رفتار اسب ها(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

زیباترین اسب های جهان و زیباترین اسب عرب کدام اند؟

 

منابع
↑ “What’s the fastest horse in the world?”, animalanswers, Retrieved 2018-5-29. Edited. ↑ “American Quarter Horse”, britannica, Retrieved 2018-5-29. Edited. ↑ “Discover the magic of the Arabian horse…”, arabianhorses, Retrieved 2018-5-29. Edited. ↑ Samuel Markings (13-3-2018), “How Fast Does a Horse Run?”، sciencing.com, Retrieved 14-3-2019. Edited. ↑ JOSH CLARK, “How Thoroughbred Horses Work”، animals.howstuffworks.com, Retrieved 14-3-2019. Edited. ↑ “Horse”, www.newworldencyclopedia.org, Retrieved 21-9-2018. Edited.