شگفتی های فیل ها از تولد تا تولید مثل و رفتار فیل ها در جنگل ها

آشنایی با شگفتی های فیل ها از بدو تولد تا تولید مثل باهم دیگر. رفتار شناسی این موجودات شگفت انگیز و مهاجرت فیل های مختلف
شگفتی های فیل ها
آشنایی با شگفتی های فیل ها از بدو تولد تا تولید مثل باهم دیگر. رفتار شناسی این موجودات شگفت انگیز و مهاجرت فیل های مختلف

 تغذیه فیل ها

 یکی از شگفتی های فیل ها تغذیه آن ها می باشد که در اینجا به برخی از حقایق و اطلاعات مربوط به تغذیه و رژیم غذایی فیل ها را بررسی می کنیم:

  • فیل از کوچک، شاخه ها، بوته ها، میوه ها، پوست درخت و ریشه تغذیه می کند و پوست درخت غذای مورد علاقه اوست، زیرا حاوی کلسیم و فیبر است که به هضم غذا کمک می کند.
  • میانگین مصرف یک فیل از پوشش گیاهی بین ۱۴۹-۱۶۹ کیلوگرم در روز است، به این معنی که فیل بین ۱۶ تا ۱۸ ساعت صرف غذا می کند که تقریباً ۸۰ درصد از روز آن را تشکیل می دهد.
  • فیل باید روزانه ۶۸.۴-۹۸.۸ لیتر آب بخورد و مصرف آب در آن ممکن است به ۱۵۲ لیتر برسد و قابل ذکر است که یک فیل نر بالغ می تواند در کمتر از ۵ دقیقه ۲۱۲ لیتر آب بنوشد.
  • فیل با استفاده از عاج های خود زمین را حفر می کند، سپس مقداری خاک در دهان خود می ریزد تا مواد مغذی از جمله املاح و مواد معدنی را به دست آورد تا رژیم غذایی خود را کامل کند و قابل ذکر است که عمق آن گودال ها به چندین فوت می رسد، به عنوان مثال: فیل های آفریقایی در طول زمان با ایجاد غار هایی در پای کوه آتشفشانی در مرز اوگاندا، فیل های آسیایی در هند و سوماترا مناظری را ایجاد کرده اند که غذا و سرپناهی برای انواع حیات وحش فراهم می کند.
شگفتی های فیل ها
آشنایی با شگفتی های فیل ها از بدو تولد تا تولید مثل باهم دیگر. رفتار شناسی این موجودات شگفت انگیز و مهاجرت فیل های مختلف

 

تولید مثل فیل ها

دوره جفت‌ گیری فیل‌ های ماده با هدف تولید مثل ۳ هفته ای است، اما بارداری در آن زمان در عرض ۳ تا ۵ روز امکان‌ پذیر است، زیرا فیل‌ های ماده برای کمک به فیل‌ های نر صداهایی تولید می‌ کنند که به فواصل طولانی می‌ رسند.
نشان داده شده است که رقابت بین مردان برای ازدواج بیشتر است،
از آنجا که قدرت از طریق کشتی و هل دادن آزمایش می شود، جفت گیری متوالی برای مدت کوتاهی از چند ساعت تا ۴ روز انجام می شود و نر ها معمولاً در کنار فیل ماده می مانند تا از جفت گیری او با سایر نرها جلوگیری کنند، یعنی ۲۰-۲۲ ماهه گی و در ماه سوم بارداری دم، شلنگ و گوش در فیل جوان ظاهر می شود.

بارداری در فیل ها

دوره بارداری فیل ها بین (۱۸-۲۲) ماه است و در میان پستانداران طولانی ترین دوره در نظر گرفته می شود، که این را می توان با اندازه بزرگ فیل توضیح داد، که به معنای نیاز به یک دوره طولانی بارداری کافی است. مراحل رشد و نمو آن در رحم مادر، بنابراین فیل ها مادر افراد هستند که هر کدام تقریباً ۱۱۰ کیلوگرم وزن دارند.

مراحل زندگی فیل

فیل به مراحل خاص از رشد، که در آن هر مرحله زندگی گسترش برای یک دوره طولانی از زمان تا سال، و هر مرحله با ویژگی های فیزیکی متمایز، و نقش ها و کار کرد های مختلف، و زیر توضیح این مراحل است:

دوران کودکی

مرحله کودکی فیل از زمان تولد تا زمانی که فیل را از شیر مادرش جدا می کند ادامه دارد که این دوره می تواند به ۵ تا ۱۰ سال برسد و فیل های جوان در طول سه تا پنج سال اول زندگی خود کاملاً به مادر خود بستگی دارند.
در آن مرحله همه چیزهای مربوط به گله به آنها آموزش داده می شود تا بتوانند به تنهایی زندگی کنند.
این شامل آموزش استفاده از شیلنگ برای تغذیه آشامیدن و حمام کردن است.
لازم به ذکر است که تاریخ تولد فیل های جوان دو ماه قبل از بارندگی است، به این معنی که هنگام شروع فیل های جوان، پوشش گیاهی نرم و انعطاف پذیر است تغذیه.

بلوغ

مرحله نوجوانی فیل از مرحله از شیر گرفتن یعنی از سن ۱۰-۵ سالگی شروع می شود و تقریباً تا ۱۷ سالگی که فیل به مرحله بلوغ جنسی می رسد ادامه می یابد و فیل های نر از آن مرحله شروع می کنند.
جدا از گله اصلی، و تمایل به تشکیل گروه های کوچکی از همسالان خود دارند، در حالی که ماده های باقی مانده به گله مادری اصلی متصل هستند. 

بلوغ

مرحله بلوغ فیل ها از حدود ۱۸ سالگی شروع می شود و تا زمان مرگ ادامه می یابد و علیرغم بلوغ جنسی فیل ها در سنین نوجوانی، از ۲۰ سالگی شروع به ازدواج می کنند، در حالی که توانایی تولید مثل در سنین جوانی دارند.
۵۰ سال، و شایان ذکر است که فیل ها از بسیاری از بیماری های مرتبط با سن رنج می برند، بسیار شبیه به بیماری های انسان، از جمله بیماری های قلبی و آرتریت.

رفتار فیل ها

یکی از شگفتی های فیل ها رفتار های متفاوتی است که از خود نشان می دهند که در زیر توضیحی درباره برخی از آنها آورده شده است:

به صورت گروهی زندگی می کنند

فیل ها در گروه های بزرگ و مجزا بین نر و ماده زندگی می کنند، نر و ماده فیل ها فقط برای جفت گیری و تعاملات اجتماعی کوتاه جمع می شوند.
ماده ها تمام زندگی خود را در یک گروه اصلی به رهبری پیرترین ماده می گذرانند و از تجربه طولانی او در محافظت و نجات گروه استفاده می کنند. از خطر، و همچنین هدایت گروه به مناطق غذا و آموزش جوانان در حالی که گروه های نر رهبر مشخصی ندارند، پیرترین و قوی ترین فیل ها اعضای غالب و غالب گله هستند.

ارتباط

فیل ها علاقه زیادی به برقراری ارتباط با یکدیگر دارند، زیرا صداهایی تولید می کنند که در فاصله ۸ کیلومتری شنیده می شود و هر فیل صدای متمایز خود را دارد، زیرا فیل های دیگر می توانند آن را تشخیص دهند و تشخیص دهند و صدای فیل نهیم نامید.

وفاداری به یکدیگر

یکی دیگر از شگفتی های فیل ها وفا داری آن ها به هم دیگر است، فیل ها با در نظر گرفتن فیل های مجروح یا مسن حرکت خود را در طول راهپیمایی خود احساس می کنند، علاوه بر این، کل گله از مرگ یکی از اعضای خود غمگین است و فیل ها نیز مشتاق کمک به هر یک هستند. دیگر زمانی که یکی از آنها مجروح شود، حتی اگر خطری برای او ایجاد کند.

فعالیتهای روزمره

فیل ها تنها ۴ تا ۵ ساعت در روز می خوابند، جایی که بیشتر وقت خود را صرف غذا خوردن می کنند و فیل ها نیز به بهداشت علاقه مند هستند، زیرا علاقه زیادی به دوش گرفتن روزانه دارند و زمان حمام کردن، زمان بازی آنها است.

مهاجرت فیل ها

فیل ها به صورت فصلی در جستجوی اصول اولیه ای که به آنها امکان زنده ماندن را می دهد مهاجرت می کنند. مانند آب و غذا و حافظه و هوش قوی او به او کمک می کند تا مسیر های مهاجرت خود را انتخاب کند.

فیل می تواند راه های غنی از منابع آبی را به خاطر بسپارد و ممکن است چندین روش را برای حفظ این منابع دنبال کند تا در مهاجرت بعدی خود از آن ها بهره مند شود، مانند بستن چاله آبی که خود حفر کرده است تا بعداً به آن بازگردد و از آن بنوشد.


  1.  t “Reproduction And Life Cycle” ، بریتانیکا ، بازیابی شده در ۲۰۲۱/۰۹/۲۶. ویرایش شده.
  2.  “۱۲ Animals With the Longest Gestation Period” , Tree Hugger , بازیابی شده در ۲۰۲۱/۰۹/۲۶ . ویرایش شده.
  3.  “فیل در رحم” ، علم ، بازیابی شده در ۲۰۲۱/۰۹/۲۶. ویرایش شده.
  4. w the Amelia MEYER (2015)، ” The Elephant Life ‘s Cycle” ، Www.elephantsforever.co.za ، بازیابی شده در ۲۰۲۱-۵-۸. ویرایش شده.
  5.  d Rose Kivi (11-22-2019)، “فیل ها چگونه رفتار می کنند؟” ، Sciencing.com ، بازیابی شده در ۲۰۲۱-۵-۸. ویرایش شده.
  6.  “Elephant trumpeting” , medienportal.siemens-stiftung , بازیابی شده در ۲۰۲۱/۹/۲۷. ویرایش شده.