طاووس و چرخه زندگی آن چیست؟ بررسی و شناخت انواع طاووس

طاووس و چرخه زندگی آن چیست ؟ بررسی زندگی اجتماعی ای نوع حیوانات. بر شناخت ویژگی های منحصر به فرد انواع طاووس هایی جنگل ها زندگی می کنند.
طاووس و چرخه زندگی آن چیست ؟ بررسی زندگی اجتماعی ای نوع حیوانات. بر شناخت ویژگی های منحصر به فرد انواع طاووس هایی جنگل ها زندگی می کنند.
طاووس و چرخه زندگی آن چیست ؟ بررسی زندگی اجتماعی ای نوع حیوانات. بر شناخت ویژگی های منحصر به فرد انواع طاووس هایی جنگل ها زندگی می کنند.

طاووس و چرخه زندگی آن؛ طاووس نوعی پرنده متعلق به خانواده قرقاول است، طاووس با پرهای زیبا رنگی متمایز می شود و به عنوان نمونه ای از غرور و خودنمایی مورد استفاده قرار می گیرد. دو نوع طاووس وجود دارد: طاووس هندی و طاووس سبزطاووس هندی (انگلیسی: Pavo cristatus) در شبه قاره هند یافت می شود، در حالی که طاووس سبز که از نظر علمی (انگلیسی: Pavo muticus) بین برمه در شرق تا جاوه گسترش می یابد. طاووس با سر تاج دار، پاهای بلند، بالهای بزرگ و بدن پوشیده از پرهای روشن رنگ متمایز می شود.

طاووس و چرخه زندگی آن چیست ؟ بررسی زندگی اجتماعی ای نوع حیوانات. بر شناخت ویژگی های منحصر به فرد انواع طاووس هایی جنگل ها زندگی می کنند.
طاووس و چرخه زندگی آن چیست ؟ بررسی زندگی اجتماعی ای نوع حیوانات. بر شناخت ویژگی های منحصر به فرد انواع طاووس هایی جنگل ها زندگی می کنند.

طاووس ماده

کلمه طاووس در زبان عربی برای نشان دادن ماده و نر استفاده می شود. در زبان انگلیسی، طاووس نر (طاووس) و ماده (peahen)، و طاووس جوان (هلو)، و کلمه (طاووس) به طور کلی به طاووس اطلاق می شود. طاووس ماده کوچکتر از نر است، طول آن بین ۸۰-۱۳۰ سانتی متر متغیر است، در حالی که طول نر بین ۱۳۰-۱۶۰ سانتی متر و وزن آن بین ۲.۸-۴ کیلوگرم متغیر است، در حالی که وزن نر ۳.۸- ۶ کیلوگرم تفاوت واضحی بین رنگ پرهای طاووس نر و ماده هندی وجود دارد، که رنگ پرهای بدن نر روشن و چشمک زن است تا ماده را برای جفت گیری جذب کند پرهای ماده قهوه ای مات و خال دار است. این امر به او کمک می کند تا در حین جوجه کشی در محیط بوته ها هماهنگ باشد و در بین بوته ها پنهان شود. در مورد طاووس ماده هندی، رنگ پرهای او شبیه به رنگ های نر است.

 

پرهای طاووس

مهمترین ویژگی طاووس رنگهای روشن آن است که بر اساس گونه ها متفاوت است. تمام سر و گردن طاووس هندی آبی است، در حالی که پرهای پشت و شکم طاووس رنگین کمانی و مقیاس مانندی دارند. پوست طاووس در ناحیه اطراف چشم فاقد پر است و دارای تاجی در بالای سر است که از گروهی از پرها به شکل پنکه چیده شده است. نرها دارای یک ردیف پر هستند که شامل ۱۰۰-۱۵۰ پر بلند تا طول ۱.۶ متر است. این پرها از پشت رشد می کنند و با لکه هایی شبیه به شکل چشم تزئین شده اند. این پرها دم طاووس را که کوتاه هستند تشکیل شده است پنهان می کند. پرهای خاکستری، و دم را می توان به وضوح در هنگام بررسی طاووس مشاهده کرد، نرها این پر ها را به نمایش می گذارند و در فصل جفت گیری آنها را به شکل پنکه پخش می کنند تا ماده را جذب کنند. نرهای جوان تا رسیدن به دومین سال زندگی خود بدون ردیف پرهای بلند باقی می مانند، در این زمان پرهای آنها کوتاه و فاقد از لکه هایی شبیه به شکل چشم است. مردان جوان باید تا سن پنج یا شش سالگی منتظر بمانند تا به زیبا ترین پرهای خود برسند. ردیف پرها سالی یک بار تعویض می شود و پرهای جدید برای تکمیل رشد خود به چند ماه زمان نیاز دارند. پرهای طاووس سبز با پرهای طاووس هندی متفاوت است، از این نظر که سبز و طلایی است و بالهای آن سیاه و براق آبی است و یال آن فاقد پرهای مرتب است به شکل فن.

یک نوع طاووس هندی وجود دارد که از جهش ژنتیکی ناشی می شود. پرهای آن سفید و چشم های آن آبی است. به طاووس سفید (انگلیسی: Pavo cristatus mut. alba) معروف است. هنگام جفت گیری، جوانانی با پرهای سفید تولید می کند. این با طاووس هایی که پرهایشان سفید است تفاوت دارددر نتیجه کمبود رنگدانه ملانین، که به آن (به انگلیسی: Albino peacocks) گفته می شود، رنگ چشم های آن صورتی است و ساختار پرهای آن ضعیف است، و هنگام جفت گیری نیازی به تولید جوان با پرهای سفید نیست.
 

 زندگی اجتماعی آن

طاووس و چرخه زندگی آن چیست؟ طاووس ها حیوانات اجتماعی هستند که به صورت گروهی زندگی می کنند، اما شب ها در گروه های بزرگ توزیع می شوند. که از آنها در برابر شکارچیان محافظت می کند و صبح آنها را به گروه های کوچکتر که شامل زنان می شود و گروه های دیگر شامل مردان تقسیم می کنند. جایی که این گروهها روز خود را در جستجوی غذای خود می گذرانند شامل: انواع توت ها، انجیر، غلات، برگ ها، دانه ها، گل ها، حشرات، خزندگان و پستانداران کوچک است. در فصل تولید مثل، گروهها شامل یک نر و گروهی از زنان است. جایی که نر منزوی می شود و منطقه خود را ایجاد می کند و برای زنان خود به نام (به انگلیسی: lek) نامیده می شود. جایی که نر با نمایش پرهای بلند خود به شکل پنکه با ماده معاشقه می کند و شانس او ​​برای جفت گیری و به دنیا آوردن فرزند با افزایش طول و زیبایی پرهای او افزایش می یابد. ماده ها نرهایی را ترجیح می دهند که پرهای آنها بلند و بلند است حاوی بسیاری از لکه های شکل چشم است، زیرا آنها شواهدی در نظر گرفته می شوند که نرها دارای بهترین ژن های ژنتیکی هستند بنابراین، زن متولد شدن جوان قوی تر و زیباتر را تضمین می کند. حرکت طاووس های نر به دلیل پرهای بلند آن نسبتاً کند است. که آن را در برابر شکارچیان آسیب پذیرتر می کند ، مانند: فرت، گربه بوته ای، ببر ، ببر خالدار و سگ. با این حال، تلاش شکارچی برای گرفتن این پرها منجر به افتادن آنها و پرواز آزاد طاووس می شود. طاووس های نر دارای ۱۱ صدای مختلف هستند، از جمله صداهای بلند جیغ زدن برای هشدار دادن به دیگر طاووس ها هنگام نزدیک شدن شکارچیان. طاووس ها معمولاً صبح زود و اواخر شب گریه می کنند، اما در طول فصل تولید مثل، در طول روز به گریه خود ادامه می دهند.

طاووس و چرخه زندگی آن

طاووس ماده بین سه تا شش تخم سفید می گذارد و تخم ها را به مدت ۲۸ تا ۳۰ روز بدون هیچ مشارکتی از طریق انکوبه می کند. سپس لانه را ترک کرده و هر جا که می رود مادر را دنبال می کند. این عادت از هفته چهارم شروع به رشد می کند و در ماه دوم، جوجه شبیه مادر شده و اندازه آن نصف اندازه آن است. جایی که جوانان در دو یا سه سالگی به بلوغ می رسند و سن طاووس در طبیعت به بیست سال می رسد و می تواند سی سال در اسارت زندگی کند.

  1. b “Peafowl” ، دائرcl المعارف دنیای جدید ، بازیابی ۵-۱۲-۲۰۱۷. ویرایش شده.
  2. ↑ “تعریف و معنی از طاووس” ، آل مانی فرهنگ لغت ، دیده در ۲۰۱۷/۰۵/۱۱. عمل کردن
  3. t “Peafowl” ، San ، Diego the Zoo ، بازیابی ۱۲-۵-۲۰۱۷. ویرایش شده.
  4. T. “PEAFOWL هند” ، باغ وحش دنور ، بازیابی ۱۲-۵-۲۰۱۷. ویرایش شده.
  5. ↑ “FACTS علم در طاووس” ، animals.mom.me ، برگرفته ۲۰۱۷/۰۵/۱۲ . ویرایش شده.