طول عمر طوطی چقدر است؟

طول عمر طوطی و حتی معروف ترین طوطی ها نیز به عوامل زیادی از جمله به اندازه طوطی و همچنین عواملی از جمله محیط زندگی و تغذیه بستگی دارد.
تعیین سن طوطی نقش مهمی در حفظ و نگه داری این جانوران می شود همچنین شناخت ویژگی های طوطی به ما در این زمینه کمک بیشتری می کند.
تعیین سن طوطی نقش مهمی در حفظ و نگه داری این جانوران می شود همچنین شناخت ویژگی های طوطی به ما در این زمینه کمک بیشتری می کند.

طول عمر طوطی با توجه به گونه های آن متفاوت است و به طور کلی بین عمر کوتاه حدود ۱۰ سال و عمر طولانی تر که می تواند به ۷۰ سال یا بیشتر برسد متغیر است، میانگین طول عمر این نوع پررنده ها برابر است با به تفصیل بر اساس نوع آن. معروف ترین طوطی ها نیز شرایط خاص خود را دارند.

طول عمر طوطی چقدر است؟
طول عمرطوطی چقدر است؟

طول عمر طوطی های کوچک

عمر طوطی های کوچک نسبتا طولانی تا ۱۸ سال دارند. به عنوان مثال، طول عمرطوطی ۱۵ تا ۲۰ سال است، در حالی که عمر کواکر حدود ۲۵ تا ۳۰ سال است.

 

طول عمر طوطی های با جثه متوسط

طول عمر ​​طوطی های متوسط حدود ۲۵ تا ۳۰ سال است، در حالی که طوطی لوری یا لوریکی از این گونه حدود ۱۵ تا ۲۰ سال سن دارد. مرغ عشق در دسته متوسط ​​قرار دارد.

 

طول عمر طوطی های بزرگ

طوطی های بزرگ معمولا سال های طولانی زندگی می کنند. برخی از گونه ها مانند ماکائو و آمازون که به خوبی از آنها مراقبت می شود می توانند تا ۱۰۰ سال عمر کنند.
برخی از گونه‌های دیگر نیز در این نوع قرار می‌گیرند، مانند طوطی خاکستری آفریقایی و کونور، با میانگین طول عمر حدود ۲۵ سال و گاهی اوقات تا ۴۰ سال یا کمی بیشتر نیز می‌رسد.

 

عوامل موثر بر طول عمر طوطی

عوامل موثر بر طول عمر طوطی شامل گزینه هایی مختلفی میشود. که عوامل زیادی بر میانگین میزان عمرطوطی در همان گونه تأثیر می‌گذارند و طوطی‌هایی که در طبیعت زندگی می‌کنند، میانگین عمر کمتری نسبت به آنهایی دارند که با مراقبت‌های خانگی ارائه می‌شوند. این امر به دلیل قرار گرفتن آن در معرض بسیاری از شرایط مختلف است که باعث افزایش بیماری یا قرار گرفتن در معرض شکارچیان می شود، و مهمترین این عوامل عبارتند از:

 

محل زندگی

محل زندگی طوطی یکی از مهم ترین عواملی است که به افزایش متوسط ​​عمر آن کمک می کند، هر چه مکان و مشخصات بهداشتی پرنده مناسب تر باشد از نظر سلامتی نتایج بهتری خواهد داشت.

ترجیحاً فضایی که به آن اختصاص داده شده است مناسب باشد تا طوطی بتواند بال های خود را باز کند و آزادانه حرکت کند و مواظب باشد که ظروف حاوی مایعات یا آب گرم و یا سطوح ناپایدار و ثابتی که ممکن است باعث آسیب شود در معرض دید قرار نگیرد. به طوطی در حین حرکتش.

 

تغذیه

یک رژیم غذایی مناسب طول عمر طوطی را به حداکثر می رساند و به طوطی سلامتی عالی در طول زندگی اش می دهد.مهم ترین غذاهای سالم برای پرندگان طوطی دانه ها، غلات و مغزها و همچنین میوه ها و سبزیجات تازه است.

لازم به ذکر است که رژیم غذایی غلات اساساً بر اساس تخمه آفتابگردان نیست. این به این دلیل است که آنها حاوی مقادیر زیادی چربی هستند که برای سلامت طوطی مضر است.

 

پاکیزگی

برای مراقبت از طوطی باید مراقب بهداشت شخصی، به ویژه بهداشت دست، مراقبت شود. برای اطمینان از محافظت از طوطی در برابر انتقال میکروب هایی که می توانند باعث بیماری شوند و به طور کلی سلامت او را مختل کنند، مراقبت از تمیزی قفس طوطی نیز بسیار مهم است که محیط سالم مناسبی را برای آن فراهم می کند. طول عمر طوطی

 

مراقبت پزشکی

بهتر است به طور دوره ای به دامپزشک مراجعه کنید حتی اگر مشکل ظاهری در طوطی وجود نداشته باشد، زیرا ممکن است مشکلات غیر قابل توجهی وجود داشته باشد که می تواند بدتر شود و مقابله با آن دشوار شود، زیرا یکی از بارزترین ویژگی های طوطی و پرندگان به طور کلی این است. که سعی می کنند ضعف یا بیماری خود را پنهان کنند و در غیر این صورت ممکن است به آنها آسیب برساند.

 

معروف ترین طوطی ها

از جمله معروف ترین طوطی ها که شناخته شده اند:

 

  • طوطی الکس

یکی از معروف ترین طوطی ها، طوطی الکس که به دلیل توانایی منحصر به فرد خود در تقلید صداهای پرندگان شناخته شده است، ۳۱ سال زندگی کرد.

 

  • کوکی طوطی

طوطی کوکی یکی از معروف ترین طوطی ها است، که به خاطر طول عمرش معروف بود. این طوطی رکورد جهانی گینس را برای طولانی ترین طوطی زنده در زمان خود ثبت کرد. وقتی در سال ۲۰۱۶ درگذشت، ۸۳ سال داشت.
طول عمر طوطی ها بین ۱۰ تا ۷۰ سال است که با توجه به جثه و نوع آنها متفاوت است و طول عمر طوطی ها به کیفیت مراقبت های ارائه شده از آنها مانند: تغذیه، بهداشت، محل زندگی و مراقبت های پزشکی بستگی دارد. در خارج از طبیعت زیرا آسیب پذیرتر است.

همچنین بخوانید:

تعیین سن طوطی و ویژگی های طوطی
انواع طوطی سخنگو در جهان و آموزش حرف زدن به طوطی
طول عمر اسب و عوامل افزایش طول عمر اسب
طول عمر فیل ها آسیایی و آفریقایی به چه عواملی بستگی دارد؟
طول عمر عقاب چند سال است؟