طول عمر عقاب چند سال است؟

طول عمر عقاب به دلایل و شراط گواگونی بسطگی دارد، دلایل کاهش تعداد عقاب ها می توان به :مسمومیت، تصادف ماشین، برخورد با توربین ها اشاره کرد
طول عمر عقاب و سن عقاب به دلایل و شراط گواگونی بسطگی دارد، دلایل کاهش تعداد عقاب ها می توان به :مسمومیت، تصادف ماشین، برخورد با توربین

طول عمر عقاب و سن عقاب به دلایل و شراط گواگونی بسطگی دارد، که در انواع عقاب ها متفاوت می باشد. دلایل کاهش تعداد کرکس ها و مرگ آنها در یک عمر کوتاه می توان به موارد زیادی مثل:مسمومیت، تصادف ماشین، برخورد با توربین ها و غیره

انواع عقاب های دنیا
انواع عقاب های دنیا

سن عقاب

طول عمر عقاب چند سال است؛ سن عقاب میانگین طول عمر کرکس ها در طبیعت ۲۲-۲۰ سال است و طول عمر و سن عقاب حداکثر به ۴۵ سال می رسد که این تعداد برای کرکس هایی که در اسارت زندگی می کنند ثبت شده است. سن عقاب به شراط مختلفی بستگی دارد که در آینده به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 

انواع عقاب های دنیا

طول عمر عقاب در انواع عقاب های دنیا متفاوت است، از جمله انواع عقاب های دنیا که مهم هستند:

 • عقاب نرو

انواع عقاب های دنیا زیاد می باشد که عقاب نرو یکی از قدیمی ترین عقاب های زنده ثبت شده در جهان است، که از سال ۱۹۷۴ بعد از میلاد در اسارت زندگی می کند. این عقاب ۴۵ ساله است. این عقاب متعلق به عقاب های رومی است. نجات عقاب های کندور در حال انقراض در کالیفرنیا.

 • عقاب مصری

کرکس مصری در طبیعت وحشی در پیرنه زندگی می کند و سن آن اکنون به ۳۰ سال رسیده است. طول عمر عقاب مخصوصا در این نوع از عقاب بسیار زیاد می باشد.

بنیاد حفاظت از کرکس ها (VCF) عقاب ها را قبل از رهاسازی در طبیعت به GPS مجهز می کند تا آنها را به ویژه در مناطقی که زندگی آنها در خطر است تحت نظر داشته باشد.

در انواع عقاب های دنیا همچنین بر رفتار، روش‌های پرورش و غذای آنها نظارت می‌کند تا به اقداماتی دست یابد که به کاهش تهدیدات جانی آنها کمک می‌کند، اقدامات لازم برای محافظت از آنها، افزایش تعداد آنها و تامین منابع غذایی ایمن برای رفع کمبود در مناطقی که برای کرکس‌ها مشکل است فراهم می‌کند. برای پیدا کردن غذا.

 

دلایل کاهش تعداد کرکس ها و مرگ آنها در یک عمر کوتاه

دلیل کوتاه بودن میانگین طول عمر عقاب به دلیل وجود خطرات فراوانی است که جان آنها را تهدید می کند، از جمله:

 • مسمومیت

مسمومیت یکی از بزرگترین تهدیدات کرکس ها است. آنها از لاشه های پر از سموم یا سرب تغذیه می کنند، و میزان مرگ و میر کرکس ها در اثر مسمومیت به ۶۰ درصد از کل مرگ های ثبت شده از دهه ۱۹۷۰ رسیده است.

لاشه ها توسط شکارچیان پس از مسمومیت گذاشته می شود تا از شر شکارچیانی مانند شیر که دام ها را شکار می کنند خلاص شوند، اما کرکس ها معمولاً به جای شکارچیان از این لاشه ها تغذیه می کنند.

 

 • تصادف ماشین
  کرکس ها به دلیل تغذیه از لاشه های به جا مانده از تصادفات در معرض خطر تصادفات رانندگی هستند. که یکی از اولین دلیل کاهش طول عمر عقاب ها می باشد.

 

 • برخورد با توربین ها

افزایش ساخت مزارع بادی در آفریقا باعث شده است که تعداد زیادی کرکس با توربین ها برخورد کنند. 

 

 • مهاجرت عقاب ها از زیستگاهشان

رشد سریع شهرنشینی در بخش هایی از آفریقا باعث شده است که کرکس ها از زیستگاه خود مهاجرت کنند.

 

 • برق گرفتگی

عقاب ها وقتی با خط برق شما برخورد می کنند دچار برق گرفتگی می شوند. یکی از خط ناک ترین موارد در کاهش طول عمر عقاب ها محصوب می شود.

 

 • ماهیگیری غیر قانونی
  کرکس ها توسط شکارچیان شکار می شوند تا اعضای بدنشان را بفروشند تا در جادو استفاده کنند و معتقدند که توانایی بینایی عقاب های قدرتمند می تواند آینده را ببیند.

طول عمر عقاب طوری است که از ۲۰ تا ۲۲ سال در طبیعت زندگی می کنند و عمر آنها در اسارت به بیش از ۳۰ سال می رسد و نمونه آن عقاب نرون است که متعلق به کرکس های رومی است و به سن ۴۵ سالگی رسیده است و عقاب ها در معرض خطر هستند. تهدیدهای بسیاری که جان آنها را تهدید می کند و باعث مرگ زودهنگام آنها می شود از جمله مسمومیت، ماهیگیری غیرقانونی، برق گرفتگی و برخورد با توربین ها.


 

 

همچنین بخوانید:

طول عمر اسب و عوامل افزایش طول عمر اسب
طول عمر فیل ها آسیایی و آفریقایی به چه عواملی بستگی دارد؟
تعیین سن گربه و نحوه محاسبه سن گربه ها
دوران بارداری گربه چند ماه است و چه علائمی و مشکلاتی را هنگام بارداری دارند؟

 

 

 

 

 

 1. منابع
  ↑ “How long do vultures live ? “, Questions and Answers, 13/6/2017, Retrieved 30/10/2021. Edited. ^ أ ب “Raptor Spotlight: Nero the Turkey Vulture”, The Raptor Center, Retrieved 30/10/2021. Edited. ↑ “The grandfather of all Egyptian vultures is now 30 years old”, irec, 27/4/2021, Retrieved 30/10/2021. Edited. ^ أ ب “EGYPTIAN VULTURE ITALY”, VCF, Retrieved 30/10/2021. Edited. ^ أ ب ت MELISSA MAYNTZ (19/3/2020), “20 Fun Facts About Vultures”, thespruce, Retrieved 30/10/2021. Edited. ^ أ ب ت ث ج VIVIAN MCCALL (31/7/2015), “Why Africa’s Vultures Are “Collapsing Toward Extinction””, NATIONAL GEOGRAPHIC, Retrieved 30/10/2021. Edited.