طول عمر فیل ها آسیایی و آفریقایی به چه عواملی بستگی دارد؟

طول عمر انواع مختلف فیل های آسیایی و آفریقایی به چه عواملی و جه شرایطی بستگی دارند؟ مسن ترین و پیر ترین فیل های جهان کدام هستند؟
محل زندگی فیل ها کجاست؟ ویژگی های فیزیکی فیل و بررسی اطلاعات کلی در مورد انواع فیل های مخطلف از جمله فیل های آسیایی و آفریقایی
محل زندگی فیل ها کجاست؟ ویژگی های فیزیکی فیل و بررسی اطلاعات کلی در مورد انواع فیل های مخطلف از جمله فیل های آسیایی و آفریقایی

طول عمر فیل های مختلف متفاوت است. فیل ها به طور متوسط ​​بین ۶۰ تا ۸۰ سال زندگی می کنند. فیل های آفریقایی حیواناتی هستند که تا سن ۷۰ سالگی و فیل های آسیایی تا سن ۶۰ سالگی زندگی می کنند. در حالی که فیل های محافظت می شوند، ممکن است تا ۸۰ سال زندگی کنند.
برخی از مردم معتقدند که فیل ها ممکن است تا ۱۰۰ سال عمر کنند. گفته شده است که محلی به نام قبرستان فیل ها وجود دارد. که فیل ها تا زمان مرگ در آنجا جمع می شوند، اما هیچ مدرکی برای اثبات این امر تا امروز وجود ندارد.

فیل بزرگ ترین حیوان جهان

بزرگ ترین فیل دنیا به نام گاجا موتاسی(مادربزرگ فیل) به‌ خاطر سن زیادش در اسناد مربوط به حیوانات به ثبت رسیده است. این فیل ۸۸ سال در معبدی در هند زندگی کرده است.

بعد از گاجا موتاسی، یک فیل آسیایی به نام لین وانگ که به مدت ۸۶ سال در باغ وحشی در تایوان زندگی کرد. این فیل در سال ۲۰۰۳ پس از میلاد فوت کرد و لازم به ذکر است که این فیل به عنوان پیر ترین فیل  وارد کتاب رکورد های گینس شد.

طول عمر فیل ها که بالای ۷۰ ساله اند در ایالات متحده آمریکا بسیار زیاد هستند، از جمله شرلی ۷۰ ساله و آمبیکا ۷۱ ساله.

فیل های آسیایی
طول عمر فیل های آسیایی

حقایق ناگفته در مورد طول عمر فیل ها

در اینجا برخی از اطلاعات و حقایق در مورد فیل ها آورده شده است:

 • حیوانی گیاه خوار است .
 • ماده این حیوان بچه های خود را برای مدتی بین ۱۸ تا ۲۲ ماه حمل می کند.
 • نر ها و ماده های این موجود اعظیم الجسه آفریقایی هر دو عاج دارند، در حالی که فقط فیل های آسیایی نر عاج دارند. از عاج ها در عملیات حفاری در جستجوی آب های زیرزمینی و برای یافتن غذا استفاده می کنند.
 • فیل ها از خطر شکار غیرقانونی توسط انسان ها و احتمال شکار شدن فرزند خود توسط شیرها در طبیعت رنج می برند.
 • هیچ استخوانی در خرطوم فیل وجود ندارد. ماهیچه های تشکیل دهنده خرطوم فیل حدود ۱۰۰۰۰۰ عضله تخمین زده شده است. ممکن است حدود دو متر طول داشته باشد و وزن آن تا ۱۴۰ کیلوگرم می رسد.
 • یک فیل ممکن است حدود ۱۶ ساعت در روز را صرف جمع آوری غذای خود از برگ های گیاه، شاخه ها، بامبو و ریشه گیاهان کند.
 • فیل یکی از حیوانات باهوش به حساب می آید، که می تواند خود را در آینه بشناسد. آنها حیوانات حساسی هستند که با یکدیگر همدلی می کنند.
 • فیل در روز حدود ۱۹۰ تا ۲۱۰ لیتر آب می نوشد.
 • فیل ها به صورت گروهی به رهبری یک فیل جوان قوی حرکت می کنند و تعداد فیل های یک گله به ۱۰۰ عدد می رسد.
 • فیل پیر را فیل سرکش می نامند و بسیار خطرناک است.
 • سن بالغ فیل بین ۱۵ تا ۲۵ سال است که برای جفت گیری آماده است.
 • فیل‌ های نر وقتی به سن ۱۳ سالگی می‌ رسند، گله خود را ترک می‌ کنند تا دور از آنها زندگی نیمه انزوا داشته باشند.
 • یک فیل می تواند شنا کند و هنگام شیرجه در آب های عمیق از خرطوم خود به عنوان لوله تنفسی استفاده می کند.
 • فیل ها حدود ۵۰ تا ۷۰ میلیون سال است که وجود دارند.
 • فیل های آفریقایی بزرگتر از فیل های آسیایی هستند شایان ذکر است که پای فیل آفریقایی دارای ۳ انگشت است در حالی که پای جلویی آن ۵ انگشت و فیل آسیایی ۴ انگشت در پای عقب و ۵ انگشت در پای جلویی دارد.

طول عمر فیل ها بین ۶۰ تا ۸۰ سال است، اما برخی از آنها تا حدود ۸۸ سال عمر می کنند. ۱۹۰-۲۱۰ لیتر آب در روز است و فیل ماده ۱۸ تا ۲۲ ماه طول می کشد ، پروبو سیس بدون استخوان آن حدود ۲ متر طول و وزن آن ۱۴۰ کیلوگرم است.


منابع
Jeheskel (Hezy) Shoshani (10-5-2019), “elephant” ، britannica ، بازیابی شده در ۲۰۱۹-۵-۲۲. . ^ a b “elephant” ، دایره المعارف ، بازیابی شده در ۲۲-۵-۲۰۱۹. .  آلینا برادفورد (۱۸-۳-۲۰۱۹)، “فیل ها: بزرگترین حیوانات زمینی زنده زمین” ، livescience ، بازیابی شده در ۲۰۱۹-۵-۲۲. .  A b t “11 از قدیمی ترین حیوانات، رتبه بندی شده توسط vBulletin® Age” ، توسط THE SANCTUARY the Elephant ، ۲۳/۴/۲۰۱۹، ۲۷/۹/۲۰۲۱ بازیابی شده است. ویرایش شده.  «حقایق سرگرم کننده فیل برای بچه ها» ، بچه های علمی ، بازیابی شده در ۲۰۱۹-۵-۲۲. ویرایش شده.  باب اشتراوس (۱۰-۱۲-۲۰۱۷)، “۱۰ حقیقت فیل ضروری” ، thoughtco ، برگرفته ۲۲-۵-۲۰۱۹. .  “فیل” ، worldwildlife ، برگرفته ۲۲-۵-۲۰۱۹. ویرایش شده.

 

همچنین بخوانید:

شناخت فیل ها و آشنایی با زندکی فیل ها و ویژگی های بیولوژیکی که دارند؟
ویژگی فیل ها چه تا ثیری زندگی آن ها می تواند داشته باشد؟
محل زندگی فیل ها کجاست؟ بررسی فیزیکی و اطلاعات کلی فیل ها