فیل و انواع آن چیست؟ آشنایی با خطرات و تهدیدات فیل ها؟

فیل و انواع آن چیست؟ بررسی تفاوت های بین فیل های آفریقایی و آسیایی؟ همچنین تهدیدها و خطرات های فیل ها کدامند؟ و چه راه های برای پیش گیری وجود دارد؟
محل زندگی فیل ها کجاست؟ ویژگی های فیزیکی فیل و بررسی اطلاعات کلی در مورد انواع فیل های مخطلف از جمله فیل های آسیایی و آفریقایی
محل زندگی فیل ها کجاست؟ ویژگی های فیزیکی فیل و بررسی اطلاعات کلی در مورد انواع فیل های مخطلف از جمله فیل های آسیایی و آفریقایی

شناخت فیل ها

فیل و انواع آن دارای یک سر بزرگ و گوش های بزرگی هستند که پوست ضخیم آن حاوی غدد عرق است. بنابراین فیل ها برای خنک کردن بدن خود به آب پاشی می پردازند، و یک دسته مو در انتهای دم آن وجود دارد، که مقداری پرز در اطراف گوش، چشم و دهان قرار دارد و دارای پاهای ستون مانند است. حاوی بالش گوشتی تنه فیل است در مورد ۱.۵ متر طول و وزن آن ۱۴۰ کیلوگرم. جایی که با کشیدگی بینی که با لب فوقانی متصل است شکل می گیرد و از یک توده گوشتی قوی عاری از استخوان تشکیل شده است. فیل از تنه خود برای بوییدن، تنفس، خوردن غذا و نوشیدنی و پاشیدن آب به بدن خود استفاده می کند. هنگام دوش گرفتن و گرفتن چیزها؛ او می تواند یک سکه کوچک با آن برداشته و وزن آن را ۲۷۰ کیلوگرم حمل کند و مادر نیز از آن برای نوازش بچه های خود استفاده می کند.

فیل ها گیاه خوار هستند، ۶۴ نوع از گیاهان، مانند: برگ درخت، شاخه ها، میوه ها، نارگیل، خرما، بامبو، ذرت، هلو، و نیشکر، و اشتها خود را متناسب با اندازه آن است. می تواند ۱۴۰ کیلوگرم غذا بخورد و روزانه ۱۵۰ لیتر آب بنوشد. 

دو نوع فیل وجود دارد: فیل آفریقایی و آسیایی. فیل آفریقایی زندگی در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، در سواحل آفریقا و جنگلهای انبوه در مرکز و غرب آفریقا، در حالی که فیل آسیایی در جنوب شرقی آسیا، نپال و هند زندگی می کنند. فیل ها در گله ها زندگی می کنند، تحت کنترل بزرگترین ماده گله، معروف به مادر حاکم، و گله فقط از ماده و فیل جوان تشکیل شده است، در حالی که نرهای بالغ جدا از گله پرسه می زنند.

نام پسر فیل و انواع آن

در زبان عربی، ابن فیل است به نام امام Daghal (گوساله). فیل ماده هر ۴-۵ سال یکبار زایمان می کند، پس از یک دوره بارداری طولانی ترین در بین پستانداران است. دوره بارداری تا ۲۲ ماه است. فیل کوچکی است که هنگام تولد پوشیده از مو است و دم بلندی دارد و شلنگ آن کوتاه و ارتفاع آن ۳ فوت از هر متر است و وزن آن تقریبا ۹۱ کیلوگرم است و سپس وزن بچه ها را افزایش می دهد. در طول سال اول روزی ۱-۱.۳ کیلوگرم در روز، و دو یا دو سال شیردهی را برای مادران یا سه سال ادامه دهید. بچه فیلها زمان خود را صرف بازی می کنند، نحوه استفاده از شلنگ، حرکت دادن گوش ها و کنترل حرکت پاها را یاد می گیرند.

رابطه مادر و جوان او بسیار نزدیک است و اگر جوان زن باشد، تا زمان مرگ مادر باقی می ماند، اما اگر مذکر باشد، در دوران بلوغ از گروه زنان حذف می شود. یعنی در سن تقریباً ۱۲ سالگی ؛ زیرا در این صورت او تهاجمی می شود و با بقیه فیل ها مبارزه می کند. 

تفاوت بین فیل های آفریقایی و آسیایی

از جمله تفاوت های فیل های آفریقایی و آسیایی و انواع آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیل آفریقایی بزرگتر از فیل آسیایی است، بزرگترین حیوان خشکی است و وزن آن بین ۲.۵ تا ۷ تن و ارتفاع آن بین ۸.۲-۱۳ پا و وزن فیل آسیایی بین ۲.۲۵-۵.۵ تن است. و ارتفاع آن بین ۶.۶-۹.۸ فوت است. 
 • گوش های فیل آفریقایی بزرگتر است و شکل قاره آفریقا را دارد، در حالی که گوش فیل آسیایی گرد است.
 • در انتهای تنه فیل آسیایی برآمدگی گوشتی و انگشتی شکل وجود دارد، در حالی که تنه فیل آفریقایی دارای دو برآمدگی است.
 • اهلی کردن فیل آفریقایی امکان پذیر است، اما دشوار است، از سوی دیگر، انسانها هزاران سال پیش توانسته اند از فیل آسیایی در جنگها استفاده کنند، اجسام سنگین را حمل کرده و انسانها نیز.
 • میانگین طول عمر یک فیل آفریقایی در طبیعت ۷۰ سال است، در حالی که میانگین طول عمر یک فیل آسیایی ۶۰ سال است.
 • فیلهای نر و ماده آفریقایی عاج دارند، در حالی که فیلهای ماده آسیایی عاج ندارند.
 • پوست فیل آفریقایی بیشتر از پوست فیل آسیایی چروکیده است.
 • فیل های آسیایی دارای پنج میخ در هر یک از پایهای جلویی خود و چهار میخ در هر پای عقب خود هستند، در حالی که فیلهای آفریقایی دارای چهار میخ در هر یک از پایهای جلو خود و سه یا چهار میخ در هر پای عقب خود هستند. فیل و انواع آن

 

فیل و انواع آن چیست؟ بررسی تفاوت های بین فیل های آفریقایی و آسیایی؟ همچنین تهدیدها و خطرات های فیل ها کدامند؟ و چه راه های برای پیش گیری وجود دارد؟
فیل و انواع آن چیست؟ بررسی تفاوت های بین فیل های آفریقایی و آسیایی؟ همچنین تهدیدها و خطرات های فیل ها کدامند؟ و چه راه های برای پیش گیری وجود دارد؟

 

فیل ها و انسان ها

فیل ها جزو باهوش ترین پستانداران هستند و حساس هستند. او احساسات پیچیده ای دارد. بچه فیل ها از طبیعت اسیر می شوند و برای کار در جنگل ها آموزش می بینند. پادشاهان هند برای حمل درختان با شلنگ خود از آغاز قرن چهارم از آنها در جنگ استفاده می کردند. فیلهای آسیایی بیشتر از فیلهای آفریقایی قابل آموزش و رام هستند بنابراین، فیلهایی که ما در باغ وحش ها و چادرهای سیرک می بینیم اغلب فیل های آسیایی هستند. با وجود این، رهبر هانیبال از فیل های آفریقایی برای عبور از کوه های آلپ استفاده کرد و فیل معروف جامبو یک فیل آفریقایی بود، فیل ای که در انتهای سال آمریکا به گردش پرداخت. قرن نهم در تایلند. و فیلهای برمه را فیلهای سفید می نامند و در واقع سفید نیستند، اما رنگ پوست آنها بسیار روشن تر از بقیه فیل ها است.

تهدیدها و خطرات فیل و انواع آن

فیل ها نقش مهمی در حفظ جنگل ها و افزایش تنوع زیستی در اکوسیستم ها دارند، اما در معرض خطرات زیادی هستند و تعداد آنها در حال کاهش است ، که باعث شد صندوق جهانی طبیعت (WWF) از آنها محافظت و حمایت کند، و موارد زیر به شرح زیر است: مهمترین آن خطرات:

 • شکار غیرقانونی این به منظور به دست آوردن عاج است، و به همین دلیل، کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر گونه های جانوری و فلور وحشی (CITES) تجارت بین المللی عاج را ممنوع کرد، با این حال، شکار غیرقانونی فیلها زیاد است . برای برآوردن تقاضای فزاینده کشورهای آسیایی برای عاج.
 • از بین رفتن و تخریب زیستگاه ؛ جایی که فیلها بیشتر محل زندگی خود و جاده هایی را که طی مهاجرت های فصلی از آنها عبور می کنند از دست داده اند. این به دلیل گسترش انسان ها در ساخت مستعمرات، مزارع و ایجاد زیرساخت ها، مانند: جاده ها، کانال ها و خطوط لوله است.
 • درگیری با انسان، که ناشی از حمله فیلها به مزارع انسان است.

راه حل ها

در مورد تعدادی راه حل برای محافظت از فیل ها و کاهش خطرات تهدید کننده آنها توافق شد ، یعنی:

 • ایجاد مناطق حفاظت شده در مناطق طبیعی فیلها، افزایش اثربخشی مدیریت آنها، آموزش نگهبانان آنها، ارائه تکنیک های لازم برای نظارت بر فیلها و انجام گشت در مناطق حفاظت شده ؛ برای مقابله با تلاش های شکار غیرقانونی
 • کاهش درگیری بین فیلها و انسانها، با کمک به جوامع محلی برای حفاظت از محصولات خود در برابر فیلها، با ساختن حصار، استفاده از وسایل نظارت و هشدار اولیه، و آموزش جوامع برای اینکه بتوانند در کنار فیلها زندگی کنند .
 • برنامه ریزی مناسب برای زمین هایی که فیلها در حرکات فصلی خود استفاده می کنند و ساخت نرده ها برای حفاظت از زیرساخت هایی که به انسان ها خدمت می کند.
 • یک توافق با دولت رسیده بود چین ، در خصوص صدور قانون منع تجارت عاج در سال ۲۰۱۷، به عنوان بخشی از تلاش های دولت؛ برای کاهش تقاضا برای فیل فیل و رهایی از مشکل جهانی شکار غیرقانونی.