مرغ عشق انواع مختلف آن

مرغ عشق صورت صورتی، مرغ عشق سینه زرد، مرغ عشق گونه سیاه، مرغ عاشق بال سیاه، که هر کدام زیبایی ها و جذابیت خاصی دارند.
مرغ عشق و انواع آن
مرغ عشق صورت صورتی، مرغ عشق سینه زرد، مرغ عشق گونه سیاه، مرغ عشق بال سیاه، که هر کدام زیبایی ها و جذابیت خاصی دارند.

مرغ عشق و انواع مختلفی از آن در این دنیا وجود دارند، که هر کدام زیبایی ها و جذابیت خاصی دارند که در سر تا سر دنیا وجود دارند، شناخت کامل انواع آن می تواند به نگه داری و حفظ آن کمک کند. انواع مختلف از این نوح حیوان که در مورد آن ها بررسی و توضیح خواهیم داد شامل موارد زیر می شود؛ مرغ عشق صورت صورتی، مرغ عاشق سینه زرد، پرنده عاشق پرندگان ماهیگیر، پرنده عاشق لاو بردز لیلیان، پرنده عاشق با صورت خاکستری، مرغ عاشق بال سیاه، پرنده عاشق گلدسته سیاه، مرغ عشق گونه سیاه، پرنده عاشق سرخ چهره.

انواع مرغ عشق

تعداد انواع مرغ عشق در سراسر جهان ۹ نوع است و در چندین کشور قاره آفریقا مانند نامیبیا، بوتسوانا، آفریقای جنوبی، ماداگاسکار و غیره پراکنده شده اند و در ادامه به برخی از انواع آن اشاره می کنیم. پرندگان عشق و نام آنها :

مرغ عشق صورت صورتی 

مرغ عشق صورت صورتی در آنگولا، نامیبیا و استان کیپ شمالی یافت می شوند و گفته می شود که بومی جنوب غربی آفریقا هستند.

مشخص است که می تواند در مناطق خشک زندگی کند، اما به دنبال منبعی نزدیک به آب می گردد و لازم به ذکر است که در کل ۹۴۸ پرنده عاشق صورت صورتی در جهان وجود دارد.

این گونه با رنگ صورتی صورتش مشخص می شود که در بالا تیره است و تا گردن با رنگ های صورتی روشن تر ادامه می یابد و بقیه بدن آن از پرهای سبز و آبی تشکیل شده است و حلقه های سفید در اطراف چشمانش ظاهر می شود. و چشمانش قهوه ای است و دمش سبز با نوک پرهای سیاه رنگ است.

"<yoastmark

طول مرغ عشق صورت صورتی ۱۶.۵ سانتی متر است و نر ممکن است کمی بلندتر باشد و طول آن به حدود ۱۷.۷ سانتی متر می رسد و طول بال آن به طور متوسط ​​۱۰ سانتی متر است در حالی که وزن آن بین ۴۶ تا ۶۳ گرم است. بستگی به جنسیت پرنده، طول و رژیم غذایی آن دارد. نرها معمولاً اندکی سنگین‌تر از ماده‌ها هستند و میانگین عمر آنها ۱۲ تا ۱۵ سال است.

مرغ عاشق سینه زرد

مرغ عاشق سینه زرد را به ( مرغ عشق های نقاب دار ) نیز می گویند  و این گونه با رنگ بدنش متمایز می شود، زیرا سینه آن زرد و بقیه قسمت های بدنش اغلب سبز است.
دور چشم حلقه ای سفید دارد و پاهایش خاکستری است و علاوه بر منقار قرمز رنگ های جدیدی به دلیل جفت گیری در قفس به وجود آمد مانند: آبی با زرد یا بنفش با زرد.
لازم به ذکر است که زیستگاه مرغ عاشق سینه زرد شمال شرقی کنیا، ساوانا، مرکز و شمال تانزانیا است و طول آن بین ۱۴.۵ تا ۱۵.۵ سانتی متر و طول بال های آن بین ۹ تا ۱۰.۵ سانتی متر و وزن آن تقریباً می باشد. ۵۰ گرم.
میانگین طول عمر مرغ عاشق سینه زرد بین ۱۰ تا ۲۰ سال است، با توجه به اینکه هیچ تعداد ثبت شده ای از مرغ عاشق سینه زرد در جهان وجود ندارد.

عاشق پرندگان ماهیگیر 

لاوبورد فیشر با رنگ های بسیار متمایز خود متمایز می شود، زیرا دارای پشت، سینه و بال های سبز است و گردن آن بین طلایی و سبز قرار دارد، صورت آن قرمز است و بالای سر آن سبز تیره و دم آن است. به رنگ آبی یا بنفش است و منقار آن قرمز است.
این گونه در قرن نوزدهم کشف شد و بومی قاره آفریقا است، زیرا در شمال مرکزی تانزانیا و در ساواناها، جنگل ها، جنگل ها و مراتع گسترش می یابد.
لازم به ذکر است که طول مرغ عشق فیشر بین ۱۲ تا ۱۵ سانتی متر و وزن آن حدود ۵۸ گرم و میانگین عمر آن ۲۵ سال و تعداد مرغ عشق فیشر بین ۲۹۰۰۰۰ تا ۱۰۰۲۲۰۰ پرنده است.

مرغ عشق لاو بردز لیلیان 

پرنده عاشق لاو بردز لیلیان با رنگ پیشانی قرمز یا نارنجی و رنگ بالای سر، صورت و قسمت بالایی سینه صورتی روشن و دم آنها به رنگ سبز و در دو طرف بدنشان مشکی است متمایز می شوند. پرهایی با کمی نارنجی در لبه ها چشم قهوه ای یا قرمز تیره.
طول پرنده عاشق لاو بردز لیلیان ۱۳.۵ سانتی متر و وزن آن بین ۲۸ تا ۳۷ گرم است  و میانگین عمر آن بین ۱۰ تا ۱۲ سال و تعداد آن حدود ۱۰۰۰۰ است، اما دائما در حال کاهش است.
آفریقا خانه مرغ عشق لاو بردز لیلیان است، زیرا آنها در غرب آفریقا زندگی می کنند و در ماداگاسکار در سواحل آفریقا و همچنین در شمال غربی موزامبیک، شرق زامبیا، زیمبابوه، مالاوی و جنوب تانزانیا یافت می شوند.

مرغ عشق گونه سیاه

مرغ عشق گونه سیاه با صورت تیره و رنگ پشت گردن که سبز زیتونی است و بقیه بدن و دم آنها سبز است و روی سینه آنها لکه صورتی رنگ و سفید است مشخص می شود. حلقه دور چشمانشان
طول مرغ عشق گونه سیاه بین ۱۳-۱۴ سانتی متر و وزن آنها ۴۰ گرم است و میانگین عمر آنها ۲۰ سال و تعداد آنها در جهان بین ۳۵۰۰-۱۵۰۰۰ پرنده است.
قاره آفریقا خانه مرغ عشق گونه سیاه است، زیرا آنها در جنوب غربی زامبیا زندگی می کنند، همانطور که در ماداگاسکار زندگی می کنند و ترجیح می دهند در جنگل های نزدیک منابع آب زندگی کنند.

پرنده عاشق با صورت خاکستری 

پرنده عاشق با صورت خاکستری یکی از گونه های کمیاب مرغ عشق به شمار می روند که به دلیل مشکلاتی که در پرورش این گونه وجود دارد محدودیت هایی برای صادرات آنها از زیستگاه اصلی اعمال شد.
پرنده عاشق با صورت خاکستری با رنگ منقار، پاها و پاهایشان به رنگ خاکستری روشن مشخص می شود و عموماً چشمان سبزی دارند، اما مرغ نر دارای ویژگی هایی است که او را از ماده ها متمایز می کند، زیرا بال هایی به رنگ سبز تیره دارد و دم او حاوی چند نقطه سیاه. سینه و سر او سفید یا خاکستری روشن است.
در حالی که ماده پرهای خاکستری روی پیشانی ندارد، اما صورتش کاملا سبز و رنگ بال و پشتش سبز تیره و سینه اش سبز روشن است، طول مرغ عشق صورت خاکستری است. بین ۱۳-۱۴ سانتی متر، در حالی که وزن آن بین ۲۵-۳۶ گرم است، و میانگین طول عمر آن ۱۶ سال است.
پرنده عاشق با صورت خاکستری در جزیره ماداگاسکار در سواحل آفریقا زندگی می کنند و در جزایر مجاور نیز یافت می شوند، با توجه به اینکه هیچ گونه پرنده عاشق با صورت خاکستری در جهان ثبت نشده است.

"<yoastmark

مرغ عاشق بال سیاه 

مرغ عاشق بال سیاه با دم کوتاه، رنگ سبز و بال های سیاه تیره مشخص می شود. آنچه نرها را متمایز می کند، منقاری با لکه قرمز است.
طول مرغ عاشق بال سیاه با احتساب دم بین ۱۵ تا ۱۷ سانتی متر است و وزن آن ۴۸ گرم است و ماده ها معمولاً سنگین تر هستند و وزن آنها ممکن است به حدود ۵۳ گرم برسد و میانگین عمر آن ۱۵ گرم است. سال ها.

قاره آفریقا زیستگاه طبیعی پرنپ از مرغ عاشق بال سیاه است، زیرا آنها در جنوب اریتره زندگی می کنند و تا جنوب غربی اتیوپی امتداد دارند، کمتر از ۱۰۰۰۰ پرنده در جهان وجود دارد، اما تخمین زده می شود که آنها در حال کاهش مداوم هستند. ۱۰ درصد ظرف ۱۰ سال

پرنده عشق سرخ چهره 

پرنده عاشق سرخ چهره، صورت قرمز رنگ نارنجی یا زرد دارند و منقاری قهوه ای مایل به قرمز با اندکی سیاهی در انتهای فک بالایی دارند و رنگ پرهای پایینی پرهای نر سیاه و رنگ پرهای ماده است. سبز.
طول پرنده عاشق سرخ چهره ۱۵ سانتی متر و وزن آن ۴۳ گرم است، با توجه به اینکه تعداد مرغ عشق سرخ چهره ثبت نشده است، اما دائماً در حال کاهش است  و میانگین سنی این گونه ۱۹ سال است. سال ها.
قاره آفریقا محل زندگی مرغ عشق سرخ چهره است و آنها در سیرالئون، دریاچه آلبرت در اوگاندا گسترش یافته و تا شمال آنگولا و همچنین به لیبریا می رسند.

پرنده عاشق گلدسته سیاه

پرنده عاشق گلدسته سیاه از این جهت متمایز می شوند که قسمت اعظم بدن آنها به رنگ سبز پوشیده شده است اما رنگ سبز روشن در پشت، سر و بالاتنه آنها نمایان می شود.در پشت خشونت یک یقه مشکی زیبا وجود دارد.
سینه آن نارنجی یا زرد، دم آن از بالا آبی، از پایین قرمز و دارای منقاری است که رنگ آن بین خاکستری و سیاه متفاوت است و چشمانش زرد است. طول مرغ عاشق گلدسته سیاه بین ۱۳-۱۳.۵ سانتی متر و وزن آن بین ۳۹-۴۱ گرم است  و میانگین طول عمر آن بین ۱۰-۱۵ سال است  با توجه به اینکه تعداد ثبت شده ای وجود ندارد. مرغ عشق حلقه سیاه، با این حال، تعداد آنها ثابت است.
قاره آفریقا خانه پرنده عاشق گلدسته سیاه است، زیرا آنها در جمهوری آفریقای مرکزی، در جنگل های کامرون، در جمهوری کنگو، در ساحل عاج، در گینه، گابن، اوگاندا، لیبریا و غنا.


    1. همچنین بخوانید:

 

مراحل رشد مرغ چیست؟
پرورش مرغ و فواید آن چیست؟ انواع روش های پرورش دام و طیور
تفاوت عقاب و شاهین و شباهت های آن
انواع غذای گربه شامل کدام موارد است؟ آیا محصولات لبنی شامل غذای گربه
پرورش جوجه در خانه

 

  1. منابع
    ^ أ ب ت “What species of lovebirds are there”, lovebirbs, Retrieved 13/10/2021. Edited. ^ أ ب “STATUS OF THE ROSY-FACED LOVEBIRD IN PHOENIX, ARIZONA”, azfo, Retrieved 13/10/2021. Edited. ^ أ ب ALI.DEMIROVIC (3/8/2020), “All about Peach-faced Lovebird”, parrotquaker, Retrieved 13/10/2021. Edited. ^ أ ب ت ث ج ح خ د Shannon Cutts (22/8/2018), “Lovebird Lifespan – How Long Do Lovebirds Live?”, squeaksandnibbles, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “Yellow-Collared Lovebird (Black-Masked Lovebird)”, singing-wings-aviary, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “MASKED LOVEBIRD”, parrots, Retrieved 13/10/2021. Edited. ^ أ ب ت “Fischer’s Lovebird”, awf, Retrieved 13/10/2021. Edited. ^ أ ب “LILIAN’S LOVEBIRD”, parrots, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “LILIAN’S LOVEBIRD”, parrots, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “Lilian’s Lovebirds aka Nyasa Lovebirds (Eye-ring Lovebirds”, www.beautyofbirds.com, Retrieved 13/10/2021. Edited. ^ أ ب “BLACK-CHEEKED LOVEBIRD”, parrots, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “BLACK-CHEEKED LOVEBIRD”, africa-alive, Retrieved 13/10/2021. Edited. ^ أ ب ت ث “Madagascar Lovebirds / Grey-headed Lovebirds”, beautyofbirds, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “Grey-headed Lovebird GREY-HEADED LOVEBIRD”, parrots, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “Black-winged Lovebird”, ebird, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “Abyssinian Lovebirds aka Black-winged Lovebirds”, beautyofbirds, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “Black-winged Lovebird”, treknature, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “Black-winged Lovebird Agapornis taranta”, datazone, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “RED-FACED LOVEBIRD”, parrots, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “Red-faced/ Red-headed Lovebirds”, beautyofbirds, Retrieved 13/10/2021. Edited. ^ أ ب ت ث “Black-collared Lovebirds aka Swindern’s Lovebirds”, beautyofbirds, Retrieved 13/10/2021. Edited. ↑ “BLACK-COLLARED LOVEBIRD”, parrots, Retrieved 13/10/2021. Edited.