مضرات موی گربه چیست، ایا موی گربه مضر است؟

ایا موی گربه مضر است؛ که نظریه های گوناگونی در این ضمینه وجود دارد، یکی از مهم ترین ویژگی گربه ها مضرات موی گربه است. بیماری های موی گربه
ایا موی گربه مضر است؛ که نظریه های گوناگونی در این ضمینه وجود دارد، یکی از مهم ترین ویژگی گربه ها مضرات موی گربه است.
ایا موی گربه مضر است؛ که نظریه های گوناگونی در این ضمینه وجود دارد، یکی از مهم ترین ویژگی گربه ها مضرات موی گربه است.

مضرات موی گربه چیست؛ در مورد مضرات موی گربه پزشکان مختلف نظریه های مختلفی از خود ارائه داده اند، یکی از مهم ترین ویژگی گربه ها مضرات موی گربه است که مورد بررسی قرار  می دهیم. بیماری های موی گربه یکی از مشکلات افرادی است که به پرورش این نوع جانداران می پردازند.

مضرات موی گربه چیست، ایا موی گربه مضر است
ضرر های موی گربه چیست، ایا موی گربه مضر است

ویژگی گربه ها

یکی از مهم ترین ویژگی گربه ها مضرات موی گربه است که مورد بررسی قرار  می دهیم. گربه‌ ها کوچک‌ ترین پستانداران هستند،که میتوان به عنوان حیوانات خانگی و اجتماعی می‌توان آنها را در خانه نگه داری کرد. ویژگی‌ های گربه‌ها بدنی برازنده است که به آنها کمک می‌کند نرم و انعطاف‌پذیر حرکت کنند، دارای دم بلندی هستند که به آنها کمک می‌کند در تعادل حرکت کنند. علاوه بر دندان ها و پنجه هایی که به آنها کمک می کند تا از خود دفاع کنند و طعمه خود را بگیرند و جزو گوشتخواران محسوب می شوند.

 

بیماری های ناشی از موی گربه

یکی از مضرات موی گربه بیماری های ناشی از موی گربه است، که تماس بدن انسان با موی گربه ها و خز آنها باعث بیماری های زیادی می شود که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بیماری روده

یکی از مهم ترین ویژگی مضرات موی گربه به این صورت می باشد؛ بیماری روده می باشد که کک موجود در خز گربه باعث انتقال عفونت و میکروب کمپیلوباکتر می شود که باعث التهاب روده می شود. تماس مستقیم با گربه ها و نوازش آنها بدون شستن دست ها باعث اسهال و گرفتگی دردناک شکمی می شود که دلیل آن انتقال عفونت کریپتوسپوریدیوزیس از طریق انگل های موجود در دریاچه های کثیف می باشد. به موهای گربه چسبیده باشد.

 

بیماری کرم حلقوی

یکی از بیماری های ناشی از موی گربه که مهم ترین ویژگی مضرات موی گربه می باشد بیماری کرم حلقوی است.
گربه ها به خصوص گربه های جوان باعث ایجاد کرم حلقوی می شوند که لکه ای طاس از پوست خشک، پوسته پوسته، قرمز خارش دار و تحریک شده است. تماس انسان با موی گربه باعث این بیماری پوستی می شود، به ویژه زمانی که دست ها را پس از نوازش گربه خوب نشویید.

 

بیماری های تنفسی و مجاری ادراری

یکی از بیماری های ناشی از موی گربه که مهم ترین ویژگی مضرات موی گربه می باشد بیماری های تنفسی و مجاری ادراری است، که پوست و پوست گربه گاهی حاوی باکتری استافیلوکوکوس اورئوس است که ممکن است در برابر اثر آنتی‌بیوتیک‌های مختلف مقاوم باشد. این باکتری‌ها باعث عفونت در انسان می‌شوند و علاوه بر بیماری‌های پوستی، بسیاری از قسمت‌های بدن را به بیماری‌هایی از جمله مجاری تنفسی و ادراری مبتلا می‌کنند، در حالی که آنها را بدون درمان رها می کند.

 

آلرژی و آسم یکی دیگر از مضرات موی گربه

یکی از بیماری های ناشی از موی گربه که مهم ترین ویژگی مضرات موی گربه می باشد بیماری آلرژی و آسم می باشد.
در موهای حیوانات خانگی مانند گربه ها نوعی پروتئین وجود دارد که باعث می شود علائم آسم در افراد کمی افزایش یابد و همچنین موی گربه به راحتی می تواند گرده ها و میکروب هایی را که باعث ایجاد حساسیت و عطسه در افراد می شود حمل کند.

 

بیماری خراش گربه یکی دیگر از مضرات موی گربه

یکی از بیماری های ناشی از موی گربه که مهم ترین ویژگی مضرات موی گربه می باشد بیماری خراش گربه است.
حدود ۴۰ درصد از گربه ها حامل باکتری Ritonella hensella در خز خود هستند که با خاراندن گربه ها باعث ایجاد بیماری های بسیاری برای بدن انسان از جمله سردرد و کاهش اشتها می شود و همچنین ممکن است در موارد نادر به بیماری ها منجر شود از جمله مغز و قلب.


همچنین بخوانید:

دلیل ریزش موی گربه چیست و راه های پیشگیری از ریزش موی گربه چیست؟
پرورش بچه گربه در خانه
انواع غذای گربه شامل کدام موارد است؟ آیا محصولات لبنی شامل غذای گربه
چگونه گربه ها را تربیت کنیم و بهترین راه برای تربیت انواع گربه های نژاد دار کدام
انواع گربه ها

 

  1. منابع
    ↑ “Cat”, www.britannica.com, Retrieved 11-6-2018. Edited. ↑ “Diseases from cats”, www.kingcounty.gov, Retrieved 12-6-2018. Edited. ↑ “Cats”, www.cdc.gov,13-5-2016، Retrieved 12-6-2018. Edited. ↑ “PET ALLERGY”, www.aaaai.org, Retrieved 12-6-2018. Edited. ↑ Honor Whiteman (22-4-2015), “Pets: are you aware of the risks to human health?”، www.medicalnewstoday.com, Retrieved 12-6-2018. Edited.