انواع سگ ها و معروف ترین سگ های جهان

پرورش سگ های وحشی

انواع سگ ها و معروف ترین سگ های جهان که ۱۹۰ نژاد مختلف سگ وجود دارد، که به ۷ گروه از آنها تقسیم می شوند. ورزش ها؛ و غیر ورزشی؛ سگ گله، سگ شکار، سگ بازی و غیره و معروف ترین آنها گروه ورزشی است که به تنهایی شامل ۳۲ نژاد می شود و در زیر توضیحی درباره این گونه ها آورده شده است:

انواع سگ ها و معروف ترین سگ های جهان
انواع سگ ها و معروف ترین سگ های جهان

سگ های ورزشی

سگ های ورزشی یکی از انواع سگ ها است که (به انگلیسی: Sporting) برای کمک به شکارچیان در صید شکار مخصوصاً پرندگان آبزی استفاده می شود، زیرا آنها در شنا مهارت خوبی دارند و با پوست ضخیم خود که در برابر رطوبت مقاوم است، در شرایط سخت شکار مقاومت می کنند مشخص می شود. از انواع معروف این گروه می توان به لابرادور، آلمانی، کوکر و غیره اشاره کرد.

سگ های شکاری

سگ های شکاری یکی از انواع سگ ها است که(به انگلیسی: Hound Group) از این کلمات برای تعقیب طعمه وحشی استفاده می شود. آنها با چشمان تیزبین و پاهای بلند خود متمایز می شوند که آنها را قادر می سازد به سرعت برای تعقیب طعمه بدوند. همچنین دارای حس بویایی قوی برای ردیابی بوی هر طعمه هستند. در فاصله ای از آنها معروف ترین انواع این گروه عبارتند از: داششوند; سگ خونی یک سالوکی؛ و گرند باسی فرانسوی گریفون وندیان و دیگران.

گروه سگ های شکاری شامل معروف ترین نژادهای سگ در جهان است و اندازه سگ های این گروه بین بزرگ ترین و کوچک ترین آنها متفاوت است و با وجود تنوع و تفاوت آنها با توجه به منطقه جغرافیایی و فرهنگ، تنها چیزی که همه آنها دارند. وجه مشترک عشق آنها به شکار و تعقیب است.

سگ های کار

سگ های کار یکی از انواع سگ ها است که (به انگلیسی: Working Group) این گروه شامل برخی از قدیمی ترین نژادهای سگ در جهان است و برای کمک به انسان در برخی کارها مانند کشیدن گاری و سورتمه، محافظت از خانواده ها و خانه ها و نگهبانی از گله گوسفند آموزش دیده است.
این سگ ها به دلیل قدرت و هوش فوق العاده خود مشهور هستند و معروف ترین آنها عبارتند از: سگ باکسر، گریت دین، روتوایلر، شینوک، کوواس و غیره.

سگ های حفاری

سگ های حفاری یکی از انواع سگ ها است که (به انگلیسی: Terrier Group) این نوع سگ برای اولین بار توسط انسان ها با هدف زیرزمین رفتن در لانه های کوچک برای جستجوی جوندگان و مورد استفاده قرار می گیرد.

سگ های بزرگتر از این نوع برای شکار روباه و همچنین در ورزش کشتی سگ استفاده می شود، اما این ورزش در اکثر کشورهای غربی ممنوع شده است و معروف ترین انواع این گروه عبارتند از: بول تریر، اسکاتلندی. تریر، وست هایلند، وایت تریر و دیگران.

سگ بازی

سگ بازی یکی از انواع سگ ها است که گروه اسباب‌بازی یا به قول معروف سگ‌های زینتی همراهی خوب، دوست داشتنی، هوشیار و بسیار محبوب در بین شهرنشینان به دلیل جثه کوچک است و معروف‌ترین انواع این گروه عبارتند از: چیهواهوا، پاک، چی تزو، آونپینچر و دیگران.
به عنوان یک قاعده، نژادهای سگ کوچکتر طول عمر بیشتری نسبت به نژادهای بزرگتر دارند، بنابراین اگر فردی بخواهد یک سگ اسباب بازی تهیه کند که ۱۰، ۱۵ یا حتی ۲۰ سال عمر کند، باید به دنبال نوع کوچکتر باشد.

سگ های غیر ورزشی

سگ های غیر ورزشی یکی از انواع سگ ها است که (به انگلیسی: Non-Sporting Group) به خاطر بینی های دائماً خیس معروف است و به عنوان حیوان همراه انسان و خدمت به آنها برای انجام کارهایی مانند: اسکورت نابینایان و معروف ترین انواع آن استفاده می شود. گروه عبارتند از: سگ دالماسی; Walpole Dog، Batbat، Coton de Tulear، Keeshond و دیگران

سگ های گله

انواع سگ ها و معروف ترین سگ های جهان؛ سگ های گله یکی از انواع سگ ها است که (به انگلیسی: Herding Group) برای نگهبانی از گاو و گوسفند استفاده می شود، بنابراین از همراهان گاوچران ها به حساب می آید، زیرا آنها توانایی بالایی در آموزش برای کارایی و هوش خود دارند و به همین دلیل برخی از آنها با پلیس همکاری می کنند. به عنوان سگ ژرمن شپرد و از جمله معروف ترین انواع این گروه می توان به : Border Collie، Corgi، Bulli و غیره اشاره کرد.

معروف ترین سگ های جهان

انواع سگ ها ی مختلفی وجود دارد که معروف ترین سگ های جهان نژاد های خاصی دارند. انواع مختلفی از سگ های معروف در جهان وجود دارد که هر کدام دارای مزایایی هستند که آنها را واجد شرایط انجام کاری می کند که هیچ کس نمی تواند انجام دهد، و در زیر به معروف ترین نام های سگ اشاره شده است:

یکی از نژاد های سگ

انواع سگ ها ی مختلفی وجود دارد که معروف ترین سگ های جهان نژاد های خاصی دارند، که ژرمن شپرد یکی از آنهاست (ژرمن شپرد) به دلیل وفاداری بسیار به صاحب خود به سگ های پلیس یا سگ های سرویس معروف است، و با بدنی منعطف، برازنده و قوی مشخص می شود و می تواند مسافت های طولانی را بپرد و دارای موهای هر دو متوسط ​​است. طول و درشت یا ضخیم و نرم.

سگ ژرمن شپرد در طول تاریخ برای نگهبانی استفاده می شده است، به ویژه در طول جنگ جهانی اول، پس از آن نام آن به سگ شپرد تغییر کرد تا از شر ریشه های آلمانی نامحبوب خود در آن زمان خلاص شود، اما سگ شپرد در سال ۱۹۳۱ میلادی به آلمانی تغییر نام داد.

اندازه این سگ از متوسط ​​تا بزرگ، وزن آن بین ۴۳-۳۴ کیلوگرم و رنگ آن بین سیاه کم رنگ و سیاه تیره متغیر است و طول عمر سگ بین ۱۰-۱۲ سال است و شکل آن شبیه به یک گرگ، و سگ باهوش و شجاعی است که از هیچ چیز نمی ترسد، سینمای آمریکا به دلیل شکلی که دارد در فیلم هایش بسیار از آن استفاده کرده است.

بولداگ

انواع سگ ها ی مختلفی وجود دارد که معروف ترین سگ های جهان نژاد های خاصی دارند، که بولداگ یکی از آنهاست (به انگلیسی: Bulldog) این سگ ها با شکل مجلل و با شکوه و شجاعت خود متمایز می شوند و سگ های مهربان و دوستانه ای هستند و با ماهیچه های شفاف و قوی، چهره ای عصبانی، پوست اضافی آویزان از آرواره هایشان متمایز می شوند، پیشانی چروکیده، بینی دراز، گوش های کوچک و راه رفتن چرخان.

بولداگ خز نرم و براقی دارد که رنگ ها و نقش های زیادی دارد و وزن سگ بولداگ تقریباً ۲۲.۶ کیلوگرم است و با وجود تنبلی اش می تواند سریع بدود و باید رژیم غذایی خود را رعایت کند تا چاق نشود. و محیطی که در آن قرار دارد را در نظر بگیرید، زیرا در هوای گرم دچار مشکل تنفسی می شود.

روتوایلر

انواع سگ ها ی مختلفی وجود دارد که معروف ترین سگ های جهان نژاد های خاصی دارند، که روتوایلر یکی از آنهاست (به انگلیسی: Rottweiler) به دلیل وفاداری به صاحبانش معروف است، و با ساختار قوی، پر بودن بدن و قد آن بین ۵۶-۶۸.۵ سانتی متر و وزن آن بین ۴۱-۵۰ کیلوگرم مشخص می شود. و رنگ آن به مشکی با موهای کوتاه و درشت متمایل است.

روتوایلر علائم مشخصی روی پاها، سینه و سر خود دارد و به دلیل هوش فوق العاده، اعتماد به نفس و احتیاط در برخورد با غریبه ها مشهور است، اما برای یادگیری مهارت های اجتماعی نیاز به آموزش منظم دارد و اولین تولید آن در سال ۱۹۰۱ آغاز شد. در آلمان.

یورکشایر تریر

انواع سگ ها ی مختلفی وجود دارد که معروف ترین سگ های جهان نژاد های خاصی دارند، که یورکشایر تریر یکی از آنهاست، یورکشایر تریر در گذشته برای شکار حشرات در کارخانه های پوشاک استفاده می شد و سپس در اواخر عصر ویکتوریا به یک حیوان خانگی محبوب و شیک تبدیل شد  و با اندازه کوچک، موهای نرم بلندش مشخص می شود. تنبلی و علاقه اش به خواب طولانی مدت.

او غریزه تعقیب هر چیزی را دارد که حرکت می کند، و می تواند برای هشدار دادن به غریبه ها به شدت پارس کند، اما به دلیل نوازش بیش از حد صاحبانش از یک مشکل اجتماعی رنج می برد، که به او این باور را می دهد که دنیا امن نیست، که باعث می شود او با دیدن یک غریبه از ترس میلرزید

اندازه این سگ بین ۱.۳-۳.۱ کیلوگرم و طول آن بین ۱۸-۲۰ سانتی متر است و از نژادهای گروه بازی است و ساختار عضلانی تا حدودی ضعیفی دارد و ممکن است دچار نارسایی شود. اندام های داخلی به طور ناگهانی و اگر برای مدت طولانی غذا نخورد، ممکن است به دلیل مشکل در تنظیم قند خون دچار شوک دیابتی شود.

پودل ها

انواع سگ ها ی مختلفی وجود دارد که معروف ترین سگ های جهان نژاد های خاصی دارند، که پودل ها یکی از آنهاست، (به انگلیسی: Poodle) یکی از نژادهای بسیار باهوش به حساب می‌آید و با جثه کوچک و مدل موی عجیبش که ظاهری متمایز به آن می‌دهد مشخص می‌شود و در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین سگ‌ها برای پرورش خانواده محسوب می‌شود. زمان.

در مورد منشأ این نژاد اختلاف نظر وجود دارد، نظراتی وجود دارد که می گویند منشاء آن فرانسوی است و دلیل بر این امر نام آن است، اما برخی می گویند که ریشه آلمانی دارد، زیرا در آنجا برای شکار شکار و پرندگان آبزی از دریاچه ها استفاده می شده است. و رودخانه ها، و برخی می گویند که از دانمارک، پرتغال، یا اسپانیا، یا آفریقا سرچشمه گرفته است.

پودل ها سگ های بسیار خاصی هستند که به عنوان یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی نوازش شده طبقه بندی می شوند و در ورزش سگ ها عملکرد بسیار خوبی دارند و در رتبه پنجم باهوش ترین سگ ها قرار دارند.

 

 

همچنین بخوانید:

غذا دادن به سگ چگونه است و غذا های مضر برای سگ ها کدامند؟
زیباترین سگ و راه های مراقبت از سگ
نگهداری سگ های خانگی و بزرگ کردن انواع سگ های کوچک نژاد دار
پرورش سگ های وحشی و نکات مهم در تربیت سگ ها
فواید سگ برای انسان ها چیست و انواع سگ های نگهبان و خانگی

 

 

  1. منابع
    ↑ Beth Meadows, “What Is The Sporting Dog Group?”, dog time, Retrieved 9/10/2021. Edited. ^ أ ب ت ث ج ح خ د ذ “The 7 AKC Dog Breed Groups Explained”, akc, 26/9/2019, Retrieved 9/10/2021. Edited. ↑ “۱۱ of the Most Popular Hound Dog Breeds Both Big and Small”, daily paws, Retrieved 12/10/2021. Edited. ^ أ ب “Terriers”, britannica, Retrieved 9/10/2021. Edited. ↑ “۱۳ Adorably Tiny Toy Dog Breeds That Will Wriggle Their Way Into Your Heart”, daily paws, Retrieved 12/10/2021. Edited. ↑ Michelle Nati (25/2/2021), “50 Most Popular Dog Breeds, Ranked”, family minded, Retrieved 9/10/2021. Edited. ^ أ ب ت ث ج CAROLINE PICARD (20/3/2019), “The 10 Most Popular Dog Breeds in the Country”, good house keeping, Retrieved 9/10/2021. Edited. ^ أ ب ت “German Shepherd Dog”, petfinder, Retrieved 9/10/2021. Edited. ^ أ ب “Bulldog”, akc, Retrieved 9/10/2021. Edited. ^ أ ب “Rottweiler”, britannica, Retrieved 9/10/2021. Edited. ^ أ ب ت Michele Welton, “Yorkshire Terriers (Yorkies): What’s Good About ‘Em, What’s Bad About ‘Em”, your purebred puppy, Retrieved 9/10/2021. Edited. ^ أ ب “How many types of poodle are there?”, purely pets, 9/7/2020, Retrieved 9/10/2021. Edited.