نگهداری سگ های خانگی و بزرگ کردن انواع سگ های کوچک نژاد دار

آموزش نگه داری و بزرگ کردن سگ های خانگی و کوچک و انواع سگ های نژاد داری که می توان در خانه پرورش داد شامل سگ های کوچک و متوسط
نگه داری از سگ خانگی
آموزش نگه داری و بزرگ کردن سگ های خانگی و کوچک و انواع سگ های نژاد دار و در اندازه ها ی مختلف که می توان در خانه پرورش داد

نگهداری سگ های خانگی که نژادشان متفاوت هستند، اما همه آن ها متعلق به یک گونه به نام سگ اهلی (به لاتین: Canis lupus familiaris) هستند که اعتقاد بر این است که تا زمانی که نژاد های آن ها تقریباً چهل هزار سال پیش از هم جدا شدند، نوعی گرگ خاکستری بوده است. سگ از دوران ماقبل تاریخ انسان را همراهی می کرد و همین امر باعث شده بود که با انسان دوستی داشته باشد و با رفتار و شیوه زندگی آن ها به گونه ای خاص تر از هر موجود زنده دیگری سازگار شود. حیوانی از خویشاوندان خود مانند گرگ، روباه و شغال.
سگ حیوان خانگی محسوب می شود که اگر صاحبش آن را بگیرد برایش آشنا است و به عنوان یک دوست وفادار به او خدمت می کند. برخی برای نگهبانی، برخی برای شکار، برخی برای چرای گوسفند و دام، برخی برای کشیدن سورتمه در مناطق قطبی استفاده می‌شوند و برخی فقط برای تزئین و سرگرمی سگ ها را نگه داری میکنند. سگ ها به مراقبت و توجه ویژه ای نیاز دارند، به خصوص سگ های کوچک.

 

کوچک ترین نژاد های سگ

سگ های کوچک بسیار مختلف هستند و از نظر زیبایی و نرمی متمایز می شوند و خیلی ها به دلیل جثه کوچک و ظرافتی که دارند می خواهند آن ها را در خانه های خود نگه داری و بزرگ کنند و مردم زیادی هستند که به دلیل تربیت آسان آن ها را دوست دارند.
سگ کوچک طبق تعریف به هر نوع سگی گفته می شود که قد معمولی بدن آن کمتر از ۴۵ سانتی متر و یا وزن متوسط ​​آن کمتر از ده کیلوگرم باشد. ده ها نژاد سگ در این دسته قرار می گیرند که عمدتاً به عنوان حیوان خانگی برای همراهی با انسان فروخته می شوند.
یکی از معروف ترین این نژادها چیهواهوای مکزیکی است که با هوش و درنده است، نوعی سگ ایسلندی به نام پامرانین وجود دارد که به دلیل شباهتش به جغد و با عشق به تفریح ​​است، نوعی سگ به نام بیگ وجود دارد که یکی از نژادهای قدیمی است و نوعی سگ نازپرورده وجود دارد که عاشق توجه و مراقبت است، این سگ ها شیتزو نام دارند و با پوست نرم و زیبای خود متمایز می شوند آب و تفریح ​​را دوست دارد.

 

چگونه سگ های خود را تربیت و بزرگ کنیم

نگهداری سگ های خانگی و سگ های کوچک نیاز به مراقبت و توجه ویژه دارند، زیرا برای تکمیل رشد خود به غذای زیادی نیاز دارند و تا زمانی که به طور کامل رشد کنند و قدرت آن ها تشدید شود و همچنین به استراحت، خواب و نوازندگی نیاز دارند.
با توجه به نوع و نیازهای سگ ها
روش های مهم و متفاوتی وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد که به شرح زیر است؛

 • مطالعه در مورد نوع سگی که شخص می خواهد آن را نگه داری کند، دانستن خصوصیات، خلق و خو، نوع نژادی که به آن تعلق دارد و بیماری هایی که در معرض آن قرار دارد و همچنین آگاهی از تاریخچه کامل آن.
 • اصول اولیه پرورش سگ یا تحقیق را بیاموزید و در مورد آنها مطالعه کنید تا شروع به آموزش به توله سگ کنید و در طول بزرگ کردن آن صبور باشید، به خصوص اگر سگ در یک خانه زندگی می کند و شروع با او این است که به او چند دستورالعمل ساده و تمرین های مهم بدهید، مانند اینکه پارس نکند مگر غریبه ای را ببیند و روی تخت یا مبل ننشیند و سر وقت مقرر برای تسکین خود برود تا زمانی که به این پایه ها عادت کند و جزئی از زندگی روزمره او شود. مرحله عادت معمولاً در جوانی سگ (که توله سگ است) است که ابتدایی ترین و سخت ترین مرحله در تربیت این حیوانات است و سگ پس از گذراندن آن عادت هایی را که به دست آورده تا بیشتر عمر خود حفظ می کند.
 • همه اعضای خانواده باید از پایه ها و تمریناتی که صاحب سگ شروع به آموزش به توله سگ کوچولو کرد مطلع شوند تا همه طبق این قوانین رفتار کنند و همه چیز روی سگ قاطی نشود که منجر به سردرگمی و عدم آگاهی می شود. از اعتبار سیستمی که در آن آموزش دیده است، این بسیار ضروری است که ممکن است کل کار آموزشی را خراب کند.
 • روحیه توله سگ را تقویت کنید و هر وقت کاری را به درستی انجام داد به او پاداش دهید، آن هم با دادن غذا و نوازش کردن و بهتر است هر چند روز یک بار در حد اعتدال به او پاداش دهید. که پاداش به عادت و رفتار روزمره تبدیل نشود.
 • سگ را به پارک ها ببرید تا مردم را ببینید. خود سگ ها مجالس را دوست دارند و از تنهایی متنفرند و خانه ای را که در آن زندگی می کنند جزء این مجالس می دانند.
 • انجام فعالیت بدنی با سگ، مانند راه رفتن با او یا بازی و تفریح؛ این موجودات انرژی زیادی دارند که چندین برابر از انرژی انسان فراتر می رود و بی توجهی به این نکته باعث احساس تنهایی و بی حوصلگی آنها می شود و به همین دلیل تمایل به پارس کردن و پرخاشگری دارند.
 • فعال شدن ذهنی توله سگ نکته مهمی است که او را از کسالت و روتین دور نگه می دارد و سگ ها توانایی کسب مهارت های زیادی در برخورد با انسان ها مانند تلاش برای کمک خواستن برای چیزی، جستجوی یک شی یا انجام ورزش را دارند. نگهداری سگ های خانگی بسیار حساس و مهم می باشد.
 • سگ را عادت دهید که چند ساعت در خانه تنها بماند، اما باید مراقب بود که مدتی که سگ تنها می گذراند طولانی نشود تا خشن و پرخاشگر نباشد.
 • ساختن یک کلبه کوچک برای سگ و عادت دادن او به خوابیدن در آن به او کمک می کند تا جایی برای او فراهم شود که همیشه در داخل خانه نباشد و سگ عادت کند در ساعات مشخصی بخوابد و در زمان های تعیین شده غذا بخورد. زمانی که ظرف غذای او نزدیک خانه اش پر شود.
 • الفاظ رد و نهی باید برای سگ روشن شود تا آنها را بفهمد و در صورت نیاز به استفاده از آنها برای او روشن بماند.
 • انجام معاینات کامل و دوره ای سگ، بررسی وضعیت سلامتی، مراقبت از تمیزی و ظاهر بیرونی آن و انجام واکسیناسیون های ویژه در دامپزشک متخصص و چنین مراقبت هایی ممکن است گران تمام شود، بنابراین فقط یک بار در سال می توان انجام داد. به عنوان مثال، اما اگر علائم بیماری ظاهر شد یا در سلامتی سگ تغییر کرد، باید فوراً او را نزد دامپزشک ببرید.

 • منابع
  ↑ Berns, G. S.; Brooks, A. M.; Spivak, M. (2012). Neuhauss, Stephan C. F, ed. Functional MRI in Awake Unrestrained Dogs. PLoS ONE. 7 (5): e38027. Retrieved 30-09-2016. ^ أ ب ت “How To Care For Small Dog Breeds”, Pet Helpful, Retrieved 30-09-2016. ^ أ ب “Top 32 Small Dogs Who Make Good Apartment Dogs”، Dog Time، Retrieved 30-09-2016.