همستر و انواع آن چیست؟ و چگونه می توان آن را پرورش داد؟

همستر و انواع آن چیست؟ و چگونه می توان آن را پرورش داد؟ آشنایی با نغذیه و اطلاعات کلی در راجب انواع همستر های موجود در جنگل و راه های نگه داری آن
همستر و انواع آن چیست؟ و چگونه می توان آن را پرورش داد؟ آشنایی با نغذیه و اطلاعات کلی در راجب انواع همستر های موجود در جنگل و راه های نگه داری آن
همستر و انواع آن چیست؟ و چگونه می توان آن را پرورش داد؟ آشنایی با نغذیه و اطلاعات کلی در راجب انواع همستر های موجود در جنگل و راه های نگه داری آن

همستر و انواع آن چیست؟

همستر یک جانور از نوع جوندگان کوچک است، که بدن آن پوشیده از خز های بلند و ضخیم است که رنگ آن بر اساس گونه های آن متفاوت است و از قهوه ای مایل به خاکستری تا قهوه ای مایل به قرمز متمایز است و قسمتهای پایینی آن به رنگهای سفید یا خاکستری و سیاه است. همستر با گوش های کوچک پوشیده از خز و یک کیسه داخلی در گونه مشخص می شود.
این بدن دارای بدنه محکم، دم بسیار کوتاه تر از طول بدن، پاهای پهن، کوتاه و تنومندی دارد. حیوانات که عشق تنهایی، و آن است که اغلب شبانه، اما ممکن است گاهی اوقات در صبح زود فعال است و همستر زندگی در لانه که او خود را حفاری می کند و بیش از یک ورودی برای آن و آن را به محفظه برای ذخیره سازی تقسیم، تودرتو، و سایر فعالیتها، و ممکن است در لانه های حفر شده توسط پستانداران دیگر زندگی کند.

آشنایی با انواع همستر

۲۴ نوع همستر وجود دارد که معروف ترین آنها همستر هایی هستند که می توان آنها را به عنوان حیوان خانگی نگهداری کرد، مانند:

  • همستر سوری یا همستر طلایی: از نظر علمی به نام Mesocricetus auratus معروف است، که معروف ترین نوع همستر است. طول آن بین ۱۲.۵-۱۷.۵ سانتی متر متغیر است و ۲-۳ سال عمر می کند. طبیعت کنجکاو و انفرادی دارد. بسته به رنگ های مختلف آن، از جمله همستر، با چندین نام شناخته می شود. طلایی، فندقی و دیگران.
  • همستر کوتوله روسی: همچنین به عنوان همستر کوتوله کمپبل شناخته می شود، که از نظر علمی به Phodopus campbelli معروف است ، طول آن بین (۱۰-۱۲) سانتی متر است و بین (۱.۵-۳ سال) زندگی می کند، خانه اصلی آن مناطق نیمه خشک مرکزی است. آسیا ، کوههای آلتایی و شمال در شرق چین، این نوع همستر می تواند با افراد دیگر از همان گونه همزیستی داشته باشد و در سحر و غروب سریع حرکت می کند و فعال است.
  • همستر کوتوله سفید زمستانی روسی: همچنین به همستر سیبری معروف است ، نام علمی Phodopus sungorus ، طول آن بین (۸-۱۰) سانتی متر است و بین (۱.۵-۲) سال عمر می کند، و می توان آن را در سیبری قزاقستان یافت.، و مغولستان، آن را سفید زمستانی می نامند. زیرا در فصل زمستان خز خاکستری مایل به قهوه ای یا خاکستری-آبی خود را با خز سفید روشن جایگزین می کند.
  • همستر چینی: از نظر علمی به Cricetulus griseus معروف است ، طول آن بین (۱۰-۱۲) سانتی متر متغیر است و از (۲-۳) سال عمر می کند. یک نوار تیره در امتداد ستون فقرات ، و قسمت زیرین بدن کم رنگ است، یا رنگ خز آن سفید تا خاکستری است و نواری تیره در پشت دارد. در مقایسه با انواع دیگر همسترها، همستر چینی دارای بدنی بلند و نازک و دمی بلند است.
  • همستر صحرایی: از نظر علمی به Phodopus roborovskii معروف است ، این یک حیوان کوچک است که طول آن بیش از (۴.۵) سانتی متر نیست و بیش از (۳.۵) سال زندگی نمی کند، خانه اصلی آن صحرای گوبی، استپ ها است. از مغولستان ، و بخش هایی از شمال چین، رنگ خز آن شنی است، و یا طلایی، و قسمت های پایین تر از بدن سفید، همستر صحرا است نشانه های سفید بالای چشم مشخص می شود.

پرورش همستر و انواع آن

زن همستر و انواع آنمعمولا با مردان پرخاشگر، اما آنها حضور مردان در طول دوره بارور خود را قبول کنند، و پس از جفت گیری، زن باردار می شود دو یا سه بار چاق تر از حد معمول، کمتر فعال می شود، و تمایل به خوردن غذای بیشتر، و یک زن همستر می تواند دو یا سه بار در یک سال باردار شود و دوره بارداری از یک گونه به گونه دیگر متفاوت است و بین (۱۸-۲۲) روز متغیر است و بسته به نوع آن بین (۳-۱۲) توله سگ در یک زمان به دنیا می آورد. همستر، اما لازم نیست مادر به همه بچه ها شیر بدهد و می تواند برخی از آنها را بخورد.

همستر و انواع آن با نزدیک شدن به تاریخ تولد، فعالیت مادر افزایش می یابد و او شروع به ساختن لانه ای برای پذیرش توله سگ می کند، در حالت ایستاده به دنیا می آید و بند ناف را قطع می کند. سپس شما نظافت توله سگ های نابینا را شروع می کنید، که برای دو هفته اول پس از آن باقی می مانند. تولد توله سگها بعد از یک دوره (۱۳-۱۵) روز از زمان تولد خود شروع به نوشیدن آب می کنند و بین روز (۱۶-۲۱) غذا را شروع می کنند. توله سگ ها با رسیدن به سن (۳) هفته از شیر گرفته می شوند و بین هفته های ششم و هفتم زندگی خود از نظر جنسی بالغ می شوند.

اما چرا همسترهای ماده بچه های خود را می خورند؟ بیش از یک نظریه وجود دارد که توضیح می دهد مادر همستر بچه اش را می خورد، از جمله این که او چند توله سگ می خورد، تا بدن او پروتئین کافی برای شیر دادن به بقیه توله سگ ها را تامین کند، یا به این دلیل که محل زندگی او همه چیز را در خود جای نمی دهد. جوان، و اگر تخمین بزند که غذای کافی برای همه وجود ندارد، ممکن است جوان خود را بخورد، برخی از توله سگ ها قبل از اینکه خود به خود بمیرند غذا می خورند. نظریه دیگر این است که مادر ممکن است در هنگام زایمان دچار آسیب شود و بچه ها را به عنوان منبع او را تهدید کند و آنها را بخورد، یا ممکن است این کار را فقط برای کاهش بار مراقبت از آنها انجام دهد، زیرا توله سگ های ضعیف و غیر طبیعی را می خورد. یکی از نکاتی که کسانی که می خواهند همستر را به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند باید به آن پایبند باشند این است که به همستر های جوان دست نزنند و آنها را زود حمل نکنند. زیرا بوی انسان را می گیرد، که منجر به برخورد مادر با آن به عنوان منبع غذا می شود، زیرا بوی انسان با غذا ارتباط دارد.

تغذیه همستر

نام همستر از کلمه آلمانی “hamstern” به معنای گنج گرفته شده است، زیرا همستر غذا را در یک کیسه مخصوص در هر گونه جمع می کند تا آن را به سوراخ ها منتقل کرده و ذخیره کند تا بعداً قابل خوردن باشد. از میوه ها، سبزیجات، دانه ها، غلات، آجیل، ذرت و حشرات تغذیه کنید، مارمولک، قورباغه و سایر حیوانات کوچک. هنگام خرید همستر و انواع آن به عنوان حیوان خانگی، باید مراقب بود که غذای آن حداقل (۱۶)) پروتئین و (۵)) چربی داشته باشد.

اطلاعات کلی در مورد همستر 

در اینجا برخی از اطلاعات در مورد همستر و انواع آن آمده است:

  • همستر طلایی یا همستر سوری، به دلیل از بین رفتن زیستگاه طبیعی آن در نتیجه گسترش بشر در کشاورزی و طبق فهرست سرخ اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی، یکی از جانوران در خطر انقراض محسوب می شود. پروژه های توسعه
  • همستر حس بینایی است ضعیف، و آن را برای این به لطف غدد ویژه ای است که در پشت آن، که ترشح بوی است که می تواند به راحتی متمایز واقع جبران می کند.
  • دندان های همستر دائماً در حال رشد هستند و او برای کوتاه نگه داشتن دندان ها نیاز به جویدن شاخه و چوب دارد، در غیر این صورت آنها رشد کرده و بلندتر شده و به لب ها و سقف دهان آسیب می رسانند.
  • همستر ماده وقتی بچه احساس می کند بچه اش را در کیسه داخل گونه اش قرار می دهد، آنها را به محل امنی می برد.