پرورش سگ های وحشی و نکات مهم در تربیت سگ ها

پرورش سگ های وحشی و نکات مهم در تربیت سگ ها نوازش سگ ها و جایزه دادن به سگ ها از جمله مهم ترین رکن پرورش سگ های وحشی هست.
پرورش سگ های وحشی و نکات مهم در تربیت سگ ها، نوازش سگ ها و جایزه دادن به سگ ها از جمله مهم ترین رکن پرورش سگ های وحشی هست.
پرورش سگ های وحشی و نکات مهم در تربیت سگ ها، نوازش سگ ها و جایزه دادن به سگ ها از جمله مهم ترین رکن پرورش سگ های وحشی هست.

پرورش سگ های وحشی مخصوصا برای افرادی که در این ضمینه تازه وارد هستند بسیار حساس می باشد، که در این مورد باید نکات مهم در تربیت سگ ها را به خوبی آموزش دیده و کاملا رعایت کنند. نوازش سگ ها و جایزه دادن به سگ ها از جمله مهم ترین رکن پرورش سگ های وحشی هست. نکات مهم در تربیت سگ ها نیز به وحشی کردن و خشم گین کردن سگ ها کمک می کند.

چگونه سگها را وحشی کنیم

پرورش سگ های وحشی نکات بسیار مهمی را دارد از جمله مهم ترین روش های تربیت سگ برای وحشی بودن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرورش سگ های وحشی
پرورش سگ های وحشی

سگ را بیشتر مطمئن کنید

یکی از مهمترین چیزهایی که می تواند سگ را خشن تر و وحشی تر کند این است که سگ به خودش اطمینان دارد و این با بیرون بردن سگ برای تماشای افراد، دیدن دوستان و برخورد با آنها به دست می آید، اما باید مراقب بود که یکی او را لمس می کند، او را نوازش می کند یا به او غذا می دهد، اولین مسئول همه اینها پرورش دهنده Just است. که در پرورش سگ های وحشی باید مورد توجه قرار گیرد.
با پیروی از این آموزش، سگ به انسان عادت نمی‌کند و نزدیکان او را نمی‌دانند جز پرورش‌دهنده، و اینجا دریچه وفاداری سگ به پرورش‌دهنده می‌رسد که کم کم شروع به افزایش می‌کند.

 

جایگاه مربی

سگ یکی از حیوانات بسیار مطیع محسوب می شود، اما برای کسانی که می دانند چگونه با آنها رفتار کنند، خوب نیست که سگ تصمیم گیرنده باشد و پرورش دهنده باید تصمیم گیرنده باشد. مثلاً وقتی به سگ دستور می‌دهند که روی او بنشیند تا بدون دلسوزی در جایی که برایش تعیین شده است بنشیند و در صورت جواب ندادن اصلاً استفاده از ضربه توصیه نمی‌شود، تکرار و تحمیل شخصیت کافی است.

 

تحریک سگ برای حمله

تحریک سگ برای حمله یکی از راه‌های پرورش سگ های وحشی است. که برای تشخیص و تقویت وحشیگری سگ است و با واداشتن یک فرد دوست یا غریبه به آزار و اذیت سگ از طریق داد و فریاد بر سر او یا تلاش برای ضربه زدن به او است و در اینجا سگ باید خشونت فروخورده خود را رها کند. و با تقویت شخصیت سگ و تندتر کردن آن و بهتر است با این آموزش افراد را متنوع کنید تا سگ را به شدت تقویت کند و در این صورت ممکن است بیش از ۷۰ درصد کاهش داده باشد تا سگ خشن تر شود. قدرتمند.

 

نوازش سگ ها

نوازش سگ ها یکی از راه های پرورش سگ های وحشی می باشد. که در این روش در تصمیم گیری برای نوازش سگ ها بسیار مهم است که آن را خشن تر می کند. به عنوان مثال، وقتی پرورش دهنده متوجه می شود که سگ برای کسانی که او را آزار می دهند پارس می کند، باید او را نوازش کند و با لبخندی بر لب به او بگوید که سگ خوبی است، که راهی برای افزایش اعتماد به نفس سگ و تقویت رابطه است. بین پرورش دهنده و او، و پرورش دهنده هر بار که این تحریک را تکرار می کند متوجه تفاوت می شود، سگ به دلیل شدت وابستگی به او، وقتی کسی او را مورد آزار و اذیت قرار می دهد، بسیار مراقب صاحبش است. نوازش سگ ها مهم ترین نکته در پرورش سگ های وحشی هست.

 

اعتماد سگ

پرورش دهنده ممکن است در سگ ضعف و ترس بیابد، بنابراین باید با کمک دوست از سگ تقلید شود و سگ ترسیده را تحریک کند که پارس نمی کند، بنابراین دوست وانمود می کند که می ترسد و از سگ فرار می کند، که این آموزش چندین بار تکرار می شود تا زمانی که سگ به خود و شجاعت خود اعتماد کند.

جایزه دادن به سگ ها

جایزه دادن به سگ

یکی از اصلی ترین نکات در پرورش سگ های وحشی جایزه دادن به سگ می باشد. کارهایی مثل جایزه دادن به سگ که برای سگ بسیار مهم است. اگر در شب به غریبه ای پارس کند یا به کسی که او و مربی را آزار دهد، مربی نباید به نوازش و گفتار تحریک کننده بسنده کند. او باید با جایزه دادن به سگ باعث شود سگ بفهمد و آماده کند کاری که انجام می دهد درست است و اصرار سگ برای کار در این راه بیشتر شود و بیشتر مطیع پرورش دهنده شود.

 

نکات مهم در تربیت سگ

نکات مهم در تربیت سگ ها که هر کسی که به پرورش سگ های وحشی مشغول است باید بداند شامل موارد زیر می باشد:
پرورش دهنده باید یک زبان گفتگوی متقابل بین خود و سگش ایجاد کند، که فقط هر دو آن را بفهمند و این زبان با تمرین، آموزش و تعامل بین او و سگ شکل می گیرد و این زبان زمان غذا، حمله، آماده سازی، کار برد دارد. که یکی از اصلی ترین نکات مهم در تربیت سگ ها می باشد.

  • پرورش دهنده باید کلمه خاصی را انتخاب کند که به عنوان کلمه حمله عمل کند که به سگ انگیزه پرتاب و حمله بدهد و همچنین کلمه دیگری را برای متوقف کردن آن در حد خود قرار دهد و سگ هر اتفاقی بیفتد نمی تواند از آن عبور کند.
  • پرورش دهنده باید با تنوع بخشیدن به تمرینات و ورزش های ارائه شده به سگ، مانند پریدن، راه رفتن، دویدن، غلت زدن و سایر تمرینات مهم که کار همه ماهیچه ها را فعال می کند، تناسب اندام بالایی داشته باشد.
    البته نکات مهم در مورد تربیت سگ بسیار زیاد می باشد که این ها مهم ترین موارد می باشند.

 

انواع سگ های وحشی

اگرچه سگ‌ها را دوست و حیوان خانگی می‌دانند، اما سگ‌های خشن زیادی وجود دارند که ممکن است برای اطرافیانشان خطری ایجاد کنند و خطرشان گاهی به مرگ انسان‌ها نیز برسد و از جمله این سگ‌های خشن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این سگ به دلیل وحشی بودن و نیاز مداوم به آموزش، یکی از سگ هایی است که برای خانواده ها مناسب نیست.

 

این یکی از نژادهای پرمصرف به حساب می آید که به دلیل هوش و قدرت زیاد به عنوان سگ پلیس استفاده می شود.

 

آنها سگ های ورزشی و چابکی هستند که به دلیل تناسب اندام معمولا برای استفاده در کارهای مزرعه پرورش داده می شوند.

 

  • Bullmastiff ( به انگلیسی: Bullmastiff)

آنها با پرخاشگری طبیعی خود، تا حد کشتار، اگر به درستی از آنها مراقبت نشوند، مشخص می شوند و اغلب به عنوان سگ نگهبان استفاده می شوند.

 

آن‌ها سگ‌های ضداجتماعی به حساب می‌آیند و اگر به درستی بزرگ نشوند، برای اطرافیانشان پرخاشگر و خطرناک خواهند بود.


  1. منابع
    ^ أ ب ت ث ج ح خ د “Dangerous Dog Breeds – Dog Training Tips”, Bark Busters, Retrieved 9-10-2016. Edited. ↑ “International Dog Day 2020: 6 most dangerous dog breeds in the world”, DNA, Retrieved 12/10/2021. Edited.