پرورش طیور چیست؟ مزایای نگهداری طیور به روش صنعتی چیست؟

پرورش طیور چیست و چه مراحلی دارد؟ پرورش طیور چه خصوصیات و مزیت هایی می تواند داشته باشد؟ جوجه کشی صنعتی چیست و چگونه عمل می کند؟
پرورش طیور چیست و چه مراحلی دارد؟ پرورش طیور چه خصوصیات و مزیت هایی می تواند داشته باشد؟ جوجه کشی صنعتی چیست و چگونه عمل می کند؟
پرورش طیور چیست و چه مراحلی دارد؟ پرورش طیور چه خصوصیات و مزیت هایی می تواند داشته باشد؟ جوجه کشی صنعتی چیست و چگونه عمل می کند؟

مرغ و یا طیور در اصطلاح به هر نوع حیوانات خانگی (از جمله اسب، گاو و مرغ) اطلاق می شد، اما معنای آن اکنون به پرندگان اهلی محدود می شود که به دلیل اهمیت غذایی و اقتصادی مورد مراقبت انسان قرار می گیرند. ترکیه (بوقلمون)، اردک، غاز ها، یا کبوترها. طیور به چند دلیل پرورش می یابد: آنها منبع ارزان و با کیفیت گوشت هستند و تخمهای زیادی را به شما می دهند که از مواد غذایی مهم در سراسر جهان محسوب می شود و مرغداری یک روش موثر برای استفاده از خوراک و مواد باقی مانده است. محصولات کشاورزی برای تهیه غذای خوب.

پرورش طیور چیست؟

طیور برای تولید تخم مرغ و گوشت با کیفیت بالا به چیز ها و غذا های متفاوتی نیاز دارند، ضروری است که آنها غذای خوب، آب شیرین تمیز و فضای امن و راحتی داشته باشند تا بتوانند در آن استراحت و تخمگذاری کنند. منطقه ای که طیور در آن زندگی می کند باید برای هر مرغ حداقل نیم متر مربع باشد و هر مرغ باید یک سوپ مخصوص خود و یک جعبه تخمگذاری برای هر چهار یا پنج مرغ داشته باشد. کف محل پرورش مرغ باید با لایه ای از خاک اره یا عنبر با ضخامت حدود ۱۵ سانتی متر پوشانده شود و به این ترتیب به جذب زباله های پرندگان کمک می کند و باید محلی برای پرندگان برای استحمام در خاک، جایی که لازم است همیشه از پاکیزگی کف زمین اطمینان حاصل کنید و عاری از بو یا گازهای ناخوشایند نباشید، حمام می شوند و اگر چنین مواردی افزایش می یابد، باید تهویه هوا برای محل فراهم شود.

جوجه ها می توانند با تغییرات دما سازگار شوند و در دمای بسیار زیاد یا پایین مقاومت کنند، اما در زمستان و تابستان تحت تأثیر جریان هوای سرد یا گرم قرار می گیرند و بنابراین، باید اطمینان حاصل شود که جای آنها با تهویه در تابستان و شکاف های مهر و موم شده تأمین شود ( در پیش بینی بادها) در فصل زمستان. پوشاندن محوطه مرغداری با حصار برای محافظت از آنها در برابر شکارچیان وحشی ضروری است ، زیرا گربه ها و سگ های ولگرد ممکن است در چنین مواردی خطری بزرگ برای آنها به وجود آورند و به همین دلیل پرورش دهنده مرغ باید بسته بودن درب را بررسی کند شب محکم، و هر گونه شکاف در حصار را برطرف کنید. فرض بر این است که مرغدار می تواند دمای داخل خانه را از طریق دماسنج نصب شده در داخل آن کنترل کند، هنگامی که جوجه های جوان داخل خانه از یکدیگر جدا شده و شروع به ایجاد صداهای بلند می کنند، این نشان دهنده وجود جریان هوای سرد در خانه است.

نحوه پرورش طیور و مراحل ساخت یک مرغداری غذای طیور و آشنایی کامل با تمامی نکات برای جلو گیری از بیماری های احتمال انواع طیور و سایر موارد...
پرورش طیور چیست؟ پرورش طیور و مراحل ساخت یک مرغداری غذای طیور و آشنایی کامل با تمامی نکات برای جلو گیری از بیماری های احتمال انواع طیور و سایر موارد…

از تخم ها مراقبت کنید

پرورش طیور چیست؟ پرورش طیور در دو مرحله اتفاق می افتد که اولین مرحله جوجه کشی تخم مرغ است که با دریافت تخم مرغ تازه (که پرندگان تازه گذاشته اند) شروع می شود و با جوجه ریزی پایان می یابد و مدت آن سه هفته یا ۲۱ روز در مرغ و ۲۸ روز است در بوقلمون ها و اردک ها ممکن است غاز ها تخم های خود را ۲۸ تا ۳۰ روز بگیرند تا زمانی که تخم بیاید.

مهد کودک طبیعی برای پرورش طیور چیست؟

معمولاً روش ایده آل برای جوجه کشی این است که اجازه دهید مادر بالای سر او بنشیند و آنها را با غریزه طبیعی خود پرورش دهید، جایی که می توان یک جعبه چوبی یا مقوایی برای مرغ تهیه کرد تا بتواند به عنوان لانه ای برای تخمگذاری و کار دادن او کار کند. تخمهای خود را جوجه کشی کند، در حالی که اطمینان حاصل کنید که او یک مکان ساکت و دور از بقیه پرندگان پیدا کرده است (اگر پرندگان نزدیک باشند بعضی از آنها معمولاً از بعضی از آنها تخم مرغ می دزدند و به مبارزه ادامه می دهند)، و جعبه ممکن است به شکل مربع باشد به طوری که یک طرف آن از چهل سانتی متر کمتر نباشد.

با وجود این، لازم است مادر برای تهیه غذا و مراقبت از آنها، روزی یک بار از روی تخمها بلند شود، اما لازم است از روز هجدهم پس از تخمگذاری، از آنها دور باشید و آب را در نزدیکی آنها بگذارید. ممکن است ۲۴ ساعت تا سه روز طول بکشد تا همه تخمها بیرون بیایند، و مسئول بخش باید تمام پوسته های تخم مرغ را از بین ببرد، اما همچنین باید از مزاحمت مرغ مراقب باشد، زیرا در اولین ساعت های بعد از آن استرس می یابد تخمهای آن بیرون می آیند.

پرورش طیور چیست؟ و چه نقشی در صنعت جوجه کشی دارد؟

این به معنای استفاده از دستگاه جوجه کشی برای مراقبت از تخمها تا زمان تخم ریزی آنها است و بسیاری از مرغداران به این روش متوسل می شوند و مزیت آن در این واقعیت است که شرایط جوجه کشی از لحظه تخمگذاری آماده و تضمین شده است و فضای زیادی که مادرانی که تخمگذاری می کنند برای جابجایی و مراقبت از بچه های خود لازم است. به طور کلی، جوجه کشی مصنوعی برای تخمهای بین ۲۴ ساعت تا ۷ روز مناسب است و آنها در انبارهای سردخانه با دمای حدود ۱۰ درجه سانتیگراد (۵۰ درجه فارنهایت) ذخیره می شوند. تخمها قبل از ورود به جوجه کشی به خوبی شسته می شوند و یک کارگر آنها را دائماً بررسی می کند تا دمای آنها اطمینان یابد و با نزدیک شدن زمان جوجه ریزی مرطوب بماند.

مزایای نگهداری و پرورش

آیا مرغ هایی که دو دسته غذا تولید می کنند در منافع اقتصادی یعنی تخم مرغ و گوشت نهفته است؟ مرغ ماده تخمگذاری را از حدود ۲۰ هفتهگی شروع می کند و مجتمع های بزرگ تولید تخم مرغ به قرار دادن مرغ ها در قفس های کوچک مجاور آنها با کف شیب دار روی می آورند و هدف این است که تخمها غلت بزنند و در سبد زیر قفس بیفتند.، به طوری که بعداً جمع آوری آنها برای کارگران آسان باشد، زیرا این امکان وجود دارد. تخمها به طور خودکار بر روی کمربندهای متحرک حمل می شوند و همچنین غذا با پر کردن آب و غذا برای آنها با یک حرکت متحرک به صورت خودکار به پرندگان نیز ارائه می شود. کمربند، و مواد زائد آنها برای استفاده بعدا به عنوان کود طبیعی جمع آوری می شود. از مرغ ها برای تخمگذاری برای یک دوره از ۱۲ تا ۱۵ ماه استفاده می شود و در تمام این مدت، مرغ تخمگذاری می کندتخمها هر روز یا دوبار به میزان یک تخم مرغ هستند و پس از آن، جوجه ها قادر به تخمگذاری بیشتر نیستند یا تولید آنها بسیار کاهش می یابد و آنها به کشتارگاه منتقل می شوند و در جای آنها مرغ های جوان قرار دارند.

 راه های مناسب پرورش طیور چیست؟از طرف دیگر، پرندگان تولید کننده گوشت معمولاً در بخشهایی با کف خاکی یا بتونی پوشانده شده با لایه ای از کاه، خاک اره یا ماده دیگری که توانایی جذب رطوبت و آوار را دارند، پرورش داده می شوند. بعضی از پرندگان (مانند بوقلمون ها و غازها) به دلیل بزرگ بودن ممکن است فضای بیشتری نسبت به مرغ ها برای زندگی داشته باشند، اما طیور معمولاً در محفظه مسقف یا محفظه های محصور پرورش می یابند. و به آنها غذای ویژه ای داده می شود تا به آنها کمک کند تا به سرعت رشد کنند، زیرا غذای آنها در درجه اول از ذرت سفید ، گندم، ارزن یا انواع دیگر دانه تشکیل شده است، و این غذا با انواع مواد غذایی حاوی مقدار زیادی پروتئین مخلوط می شود، مانند دانه های سویا، و ماهی یا گوشت مانده، و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی به آن اضافه می شود متنوع کردن آن از نظر مغذی. جوجه های جوان هر هفته حدود نیم کیلوگرم غذا مصرف می کنند و برای آماده شدن برای کشتار به ۳۵ تا ۵۰ روز زمان نیاز دارند، زیرا وزن آنها در آن زمان به حدود یک و نیم کیلوگرم می رسد.


  1.  “مرغداری” ، دائرlopالمعارف عربی ، در ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۶ مورد دسترسی قرار گرفت.
    “نکاتی برای مراقبت از مرغ های سالم” ، Nutrena ، بازیابی شده در ۱۱-۰۷-۲۰۱۶.
  2.  w “Hatching، Rearing، and Care Of Young Matching” ، The Club Of Great Poultry انگلیس ، بازیابی شده در ۱۱-۰۷-۲۰۱۶.
  3.  پانل از نویسندگان (۱۹۹۹)، جهانی دایره المعارف عربی (ویرایش دوم)، ریاض، عربستان سعودی: کار بنیاد انتشارات دانشنامه و توزیع، صفحه ۴۳۱-۴۳۲، قسمت ۱۰ (X-د-Y).