پرورش مرغ و فواید آن چیست؟ انواع روش های پرورش دام و طیور

پرورش مرغ و فواید آن درچیست؟ و انواع روش های پرورش دام و طیور چه خصوصیت ها و ویژگی هایی را دارند؟ فواید و خوبی های پرورش مرغ در مرغ داری ها چیست؟
پرورش مرغ و فواید آن درچیست؟ و انواع روش های پرورش دام و طیور چه خصوصیت ها و ویژگی هایی را دارند؟ فواید و خوبی های پرورش مرغ در مرغ داری ها چیست؟
پرورش مرغ و فواید آن درچیست؟ و انواع روش های پرورش دام و طیور چه خصوصیت ها و ویژگی هایی را دارند؟ فواید و خوبی های پرورش مرغ در مرغ داری ها چیست؟

فواید پرورش مرغ چیست؟

در گذشته اصطلاح حیوان خانگی به هر نوع حیوان (از جمله اسب، گاو و مرغ) اطلاق می شد. اما اکنون معنای آن محدود به پرندگان اهلی است که به دلیل اهمیت تغذیه ای و اقتصادی مورد مراقبت انسان قرار می گیرند. مانند؛ بوقلمون، اردک، غاز یا کبوتر.
فواید پرورش مرغ موجب استقبال از نگهداری این حیوان خانگی شده است؛ زیرا که مرغ ها منبع ارزان و با کیفیت گوشت هستند و تخمهای زیادی را به شما می دهند. تخم مرغ ها و تخم سایر طیور از مواد غذایی مهم در سراسر جهان به حساب می آید و مرغداری یک روش موثر برای تولید تخم مرغ به حساب می آید.

"<yoastmark

فواید پرورش مرغ  و فواید آن در مرغداری

پرورش طیور برای تولید تخم مرغ و گوشت با کیفیت بالا و رفع نیازهای متفاوتی انجام می شود.
برای پرورش مرغ در مرغ داری ضروری است که آنها غذای خوب، آب شیرین تمیز و فضای امن و راحتی داشته باشند، تا بتوانند در آن استراحت و تخم گذاری کنند.
جایی که طیور در آن زندگی می کند باید برای هر مرغ حداقل نیم متر مربع باشد و هر مرغداری باید یک مکان مخصوص خود و یک جعبه تخمگذاری برای هر چهار یا پنج مرغ داشته باشد.
کف محلی که مرغ در آن پرورش می یابد باید با لایه ای از خاک اره یا مواد مناسب پوشیده شود؛ ضخامت آن به حدود ۱۵ سانتی متر می رسد و از این طریق به جذب زباله های پرندگان کمک می کند و باید محلی برای پرندگان برای استحمام در خاک، همچنین لازم است همیشه از پاکیزگی کف زمین اطمینان حاصل کنید و عاری از بو یا گازهای ناخوشایند باشد، از این رو باید تهویه هوا برای محل فراهم شود.

از جمله فواید پرورش مرغ و فواید آن در مرغداری این است که جوجه ها می توانند با تغییرات دما سازگار شوند و در دمای بسیار زیاد یا پایین مقاومت کنند، اما در زمستان و تابستان تحت تأثیر جریان هوای سرد یا گرم قرار می گیرند و بنابراین، باید اطمینان حاصل شود که محل نگه داری آنها با تهویه در تابستان و در فصل زمستان همراه باشد.
پوشاندن محوطه مرغداری با حصار برای محافظت از آنها در برابر شکارچیان وحشی ضروری است، زیرا گربه ها و سگ های ولگرد ممکن است در چنین مواردی خطر بزرگی برای آنها ایجاد کنند. به همین دلیل پرورش دهنده مرغ باید بسته بودن درب را بررسی کند تا هر گونه شکاف در حصار را برطرف کند.
فرض بر این است که مرغدار می تواند دمای داخل محیط را از طریق دماسنج نصب شده در داخل آن کنترل کند، هنگامی که جوجه های جوان داخل خانه از یکدیگر جدا شده و شروع به ایجاد صداهای بلند می کنند، این نشان دهنده وجود جریان هوای سرد در مرغداری است.

برای بهره از فواید پرورش مرغ و فواید آن از تخم مرغ ها مراقبت کنید

پرورش طیور در دو مرحله اتفاق می افتد و اولین مرحله جوجه کشی تخم مرغ است که با دریافت تخم مرغ تازه (که پرندگان تازه گذاشته اند) شروع می شود و با جوجه ریزی پایان می یابد و مدت آن سه هفته یا ۲۱ روز در مرغ و ۲۸ روز است در بوقلمون ها و اردک ها ممکن است غازها تخم های خود را ۲۸ تا ۳۰ روز بگیرند تا زمانی که تخم بخورد.

مرغ داری به روش طبیعی

معمولاً روش ایده آل برای جوجه کشی این است که بگذارید مادر بالای سر او بنشیند و آنها را با غریزه طبیعی خود پرورش دهید، جایی که می توان یک جعبه چوبی یا مقوایی برای مرغ تهیه کرد تا بتواند به عنوان لانه ای برای تخمگذاری و لانه دادن به او کار کند. تخمهای خود را جوجه کشی کنید، در حالی که مطمئن شوید که او یک مکان ساکت و دور از بقیه پرندگان پیدا کرده است (اگر پرندگان نزدیک باشند بعضی از آنها معمولاً تخمها را از یکدیگر می دزدند و به مبارزه ادامه می دهند)، و جعبه ممکن است به شکل مربع باشد بنابراین که طول یک طرف آن از چهل سانتی متر کمتر نباشد.
با وجود این، لازم است مادر برای تهیه غذا و مراقبت از آنها، روزی یک بار از تخمها خارج شود، اما لازم است از روز هجدهم پس از تخمگذاری، از آنها دور باشید و آب را در نزدیکی آنها بگذارید. ممکن است ۲۴ ساعت تا سه روز طول بکشد تا همه تخمها بیرون بیایند، و مسئول بخش باید تمام پوسته های تخم مرغ را از بین ببرد، اما همچنین باید از مزاحمت مرغ مراقب باشد، زیرا در اولین ساعات پس از آن استرس ایجاد می شود تخمهای آن بیرون می آیند.

جوجه کشی صنعتی

این به معنای استفاده از دستگاه جوجه کشی برای مراقبت از تخمها تا زمان تخم ریزی آنهاست و بسیاری از مرغداران به این روش کار می کنند، که مزیت آن در این است که شرایط جوجه کشی از لحظه تخمگذاری آماده و تضمین شده است و فضای زیادی را که مادران تخمگذار برای حرکت و مراقبت از بچه های خود نیاز دارند فراهم می کند. به طور کلی، جوجه کشی مصنوعی برای تخمهای بین ۲۴ ساعت تا ۷ روز مناسب است و آنها در انبارهای سردخانه با دمای حدود ۱۰ درجه سانتیگراد (۵۰ درجه فارنهایت) ذخیره می شوند. تخمها قبل از ورود به جوجه کشی به خوبی شسته می شوند و یک کارگر آنها را به طور مداوم بررسی می کند تا از زمان دفع جوجه اطمینان حاصل شود و از درجه حرارت برخوردار باشد.

مزایای نگهداری طیور

آیا مرغ هایی که دو دسته غذا تولید می کنند در منافع اقتصادی یعنی تخم مرغ و گوشت نهفته است. مرغ ماده تخمگذاری را از حدود ۲۰ هفتهگی شروع می کند و مجتمع های بزرگ تولید تخم مرغ به قرار دادن مرغ ها در قفس های کوچک مجاور آنها با کف شیب دار روی می آورند و هدف این است که تخمها غلت بزنند و در سبد زیر قفس بیفتند.، به طوری که بعداً جمع آوری آنها برای کارگران آسان است، زیرا ممکن است تخمها به طور خودکار روی کمربندهای متحرک حمل شوند و همچنین پرندگان با پر کردن آب و غذای آنها با کمربند متحرک به طور خودکار غذا تهیه می کنند زباله های آنها برای استفاده بعدا به عنوان کود طبیعی جمع آوری می شود. از مرغ ها برای تخمگذاری برای یک دوره از ۱۲ تا ۱۵ ماه استفاده می شود و در تمام این مدت، مرغ تخمگذاری می کند تخمها هر روز یا دوبار به میزان یک تخم مرغ هستند و پس از آن، مرغها قادر به تخمگذاری بیشتر نیستند یا میزان تولید آنها بسیار کاهش می یابد و آنها به کشتارگاه منتقل می شوند و در جای آنها مرغ های جوان قرار دارند. حال شما با پرورش مرغ و فواید آن آشنا شده اید.

از طرف دیگر، پرندگان تولید کننده گوشت معمولاً در بخشهایی با کف خاکی یا بتونی پوشانده شده با لایه ای از کاه، خاک اره یا ماده دیگری که توانایی جذب رطوبت و آوار را دارند، پرورش داده می شوند. بعضی از پرندگان (مانند بوقلمون و غازها) به دلیل بزرگ بودن ممکن است فضای بیشتری نسبت به مرغ برای زندگی نیاز داشته باشند، اما طیور معمولاً در محفظه مسقف یا قلم های دیواری پرورش می یابد. و به آنها غذای ویژه ای داده می شود تا به آنها کمک کند تا به سرعت رشد کنند، زیرا غذای آنها در درجه اول از ذرت سفید ، گندم، ارزن یا انواع دیگر دانه تشکیل شده است و این غذا با انواع مواد غذایی حاوی مقدار زیادی پروتئین مخلوط می شود، مانند دانه های سویا، و ماهی یا گوشت باقیمانده، و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی به آن اضافه می شودبرای تنوع بخشیدن به غذا. جوجه های جوان هر هفته حدود نیم کیلوگرم غذا مصرف می کنند و برای آماده شدن برای کشتار به ۳۵ تا ۵۰ روز زمان نیاز دارند، زیرا وزن آنها در آن زمان به حدود یک و نیم کیلوگرم می رسد.