چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند؟

چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند، مانند: پرنده تاکاهی،پرنده کاکاپو،اردک های رودخانه ای،کاسوری،پرنده کیوی،پرنده ویکن،شترمرغ،پنگوئن،
طاووس و چرخه زندگی آن چیست ؟ بررسی زندگی اجتماعی ای نوع حیوانات. بر شناخت ویژگی های منحصر به فرد انواع طاووس هایی جنگل ها زندگی می کنند.
طاووس و چرخه زندگی آن چیست ؟ بررسی زندگی اجتماعی ای نوع حیوانات. بر شناخت ویژگی های منحصر به فرد انواع طاووس هایی جنگل ها زندگی می کنند.

چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند؟ پرندگان پرنده بال دارند، اما معمولاً کوچکتر و کمتر از سایر پرندگان پرنده توسعه یافته اند و شکل های متفاوتی از پرها دارند، ممکن است نازک یا کرکی مانند خز یا کوچک و درشت باشد تا در هنگام شنا یک ماده عایق تشکیل دهد و استخوان ها را تشکیل دهد. از بال های پرندگانی که پرواز می کنند از سایر پرندگان پایین تر پرواز نمی کند.

 

چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند

و ممکن است با یکدیگر ذوب شده باشند و باعث شود بالها کمتر قادر به حرکت باشند تا بتوانند پرواز کنند، علاوه بر این که اکثر این پرندگان از استخوان سینه که قسمتی از استخوانها است، کیل ندارند. که به ماهیچه های پرواز متصل است.
این پرندگان برای جبران ناتوانی خود در پرواز، با استفاده از پاهای قوی یا پاهایی که برای شنا در نظر گرفته شده اند و سایر سازگاری هایی که به زنده ماندن آنها کمک می کند، با محیط سازگار می شوند.

برخی از انواع پرندگان که پرواز نمی کنند

چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند؛ زیرا انواع مختلفی از پرندگان بدون پرواز وجود دارد که نمونه هایی از آنها به شرح زیر است:

پنگوئن

همه گونه‌های پنگوئن‌ها نمی‌توانند پرواز کنند، اما می‌توانند شنا کنند و شیرجه بزنند. آنها پاهای کوتاه و بدنی تنومند دارند که راه رفتن آنها را متمایز می‌کند. بیشتر گونه‌های پنگوئن‌ها در عرض‌های جغرافیایی بالا زندگی می‌کنند، اما تعداد کمی در آب و هوای معتدل زندگی می‌کنند. پنگوئن های گالاپاگوس در مناطق استوا زندگی می کنند.

 

شترمرغ

شترمرغ بزرگترین پرنده جهان و سریع ترین پرنده بدون پرواز است که می تواند تا ۷۰ کیلومتر در ساعت بدود و اغلب از دویدن به عنوان وسیله ای دفاعی استفاده می کند.این پرندگان همچنین بزرگترین تخم ها را در بین همه پرندگان می گذارند. در جهان.

 

پرنده ویکن

چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند؛ این پرنده در نیوزلند قرار دارد و به اندازه مرغ است و دارای چهار زیرگونه است و این پرندگان از قسمت هایی از گیاهان و بی مهرگان تغذیه می کنند و جزو پرندگان در معرض خطر هستند زیرا طعمه سگ و گربه هستند.

 

پرنده کیوی

پنج گونه از پرندگان کیوی در نیوزلند زندگی می کنند که قهوه ای رنگ، به اندازه مرغ و دارای پرهای نرم و کرکدار، بال های مخفی و سوراخ های بینی در نوک منقار خود هستند.

 

کاسوری

این پرنده در پاپوآ گینه نو، شمال شرقی استرالیا و برخی جزایر دیگر در استرالیا واقع شده است، پرنده ای خشن است که طبیعتی خشن و چنگال های قوی دارد که به دلیل آن مرگ انسان و حیوان در آن ثبت شده است.این پرنده تغذیه می کند. روی میوه ها، قارچ ها، حشرات و غیره.از بین سه گونه کاسواری، کاسواری جنوبی سومین پرنده بلند دنیاست.

 

اردک های رودخانه ای

چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند؛ ۴ گونه اردک رودخانه ای وجود دارد. سه گونه از این گونه ها نمی توانند پرواز کنند و حتی نوع پرواز آن نر سنگین است و نمی تواند بلند شود و قابل ذکر است که این نوع پرنده در آمریکای جنوبی زندگی می کند و بسیار تهاجمی است زیرا این پرندگان درگیر درگیری های خونین می شوند. با یکدیگر برای سرزمین هایی که در آن زندگی می کنند همچنین به دلیل توانایی آن در کشتن پرندگان آبزی چندین برابر اندازه آنها مشهور است.

اردک‌های رودخانه‌ای در شنا مهارت دارند، از بال‌ها برای بال زدن روی آب استفاده می‌کنند، در حالی که پاهایشان به شنا کردن کمک می‌کند، بنابراین این پرندگان نیازی به پرواز ندارند. اردک های رودخانه ای از سخت پوستان، ماهی های کوچک، نرم تنان و لارو حشرات تغذیه می کنند.

چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند
چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند

پرنده کاکاپو

به طوطی جغد معروف است. چون صورتش صورت جغد و حالتش شبیه پنگوئن و راه رفتنش مثل اردک است و پرهایش قهوه ای مایل به سبز و براق است و او را سنگین ترین طوطی جهان می دانند. ، و گفته می شود که او در نیوزلند زندگی می کند.

شایان ذکر است که کاکاپو کاملاً گیاهی است و رژیم غذایی آن شامل برگ، جوانه، گل، برگ سرخس، پوست درخت، ریشه، میوه و دانه است. بنابراین می تواند بدون پرواز غذا دریافت کند.

 

پرنده تاکاهی

پرنده تاکاهی در نیوزلند زندگی می کند و پرنده ای رنگارنگ و پرهای آبی و سبز و منقار قرمز و بیست سال عمر می کند و این عمر برای پرندگان طولانی محسوب می شود و همچنین دارای یک توانایی زیادی برای پنهان شدن داشت و به همین دلیل اعتقاد بر این بود که منقرض شده است، تا اینکه در سال ۱۹۴۸ درباره او گزارش شد.

چرا برخی از پرندگان پرواز نمی کنند؛ تاکاهی بیشتر از پایه های برگ گونه توسوک و دانه های آن تغذیه می کند و در زمستان که برف غلیظ می شود به سمت جنگل حرکت می کند و عمدتاً از ریشه های سرخس تابستانی سبز تغذیه می کند.

تاکاهی دارای منقاری سخت و تیز است و منقار آن قادر است پایه های توسوکس و ریشه سرخس ها را برش دهد، بنابراین می تواند بدون نیاز به پرواز در خشکی زندگی کند و اغلب در اطراف مناطق تالابی یافت می شود. علف های هرز و علف های هرز فراوان است.

 

 

همچنین بخوانید:

تفاوت عقاب و شاهین و شباهت های آن
غذای اردک ها و گونه های مختلف اردک کدامند؟
اهلی کردن حیوانات و آشنایی با راه های استاندارد اهلی کردن حیوانات
حرکت و تحرک در حیوانات چیست؟ مسافرت هوایی چیست؟
غذای پرنده ها چیست و پرندگان چه می خورند

 

 

 

 

 

 

  1. منابع
    ^ أ ب ت MELISSA MAYNTZ (24-11-2017), “Flightless Birds – Why Don’t Birds Fly?”، www.thespruce.com, Retrieved 28-2-2018. Edited. ^ أ ب Alison Eldridge , “8 Birds That Can’t Fly”، www.britannica.com, Retrieved 28-2-2018. Edited. ^ أ ب ت Oishimaya Sen Nag (26-1-2018), “Flightless Birds From Around The World”، www.worldatlas.com, Retrieved 28-2-2018. Edited. ^ أ ب ت Alison Eldridge (2021), “8 Birds That Can’t Fly”, britannica, Retrieved 11/10/2021. Edited. ↑ Kidadl Team (6/8/2021), “17 Amaze-wing Facts About The Steamer Duck For Kids”, kidadl, Retrieved 1/11/2021. Edited. ↑ nzbirds team (2013), “Kakapo”, nz birds online, Retrieved 11/10/2021. Edited. ↑ doc govt team (2020), “The flightless takahē is a unique bird, a conservation icon and a survivor.”, doc govt, Retrieved 11/10/2021. Edited. ↑ zealandia team, “TAKAHĒ The rarest bird species at ZEALANDIA”, zealandia, Retrieved 1/11/2021. Edited.