چگونه از گربه مراقبت کنیم

چگونه از گربه مراقبت کنیم تا بتوانیم به حفظ سلامتی گربه ها کمک کنیم؛ تغذیه گربه، نگهداری از گربه در منزل، نگهداری از گربه در منزل...
چگونه از گربه مراقبت کنیم تا بتوانیم به حفظ سلامتی گربه ها کمک کنیم؛ تغذیه گربه، نگهداری از گربه در منزل و غیره

چگونه از گربه مراقبت کنیم تا بتوانیم به حفظ سلامتی گربه ها کمک کنیم؛ تغذیه گربه، نگهداری از گربه در منزل، البته موارد زیادی وجود دارند که در این پست به بررسی این موارد می پردازیم.

چگونه از گربه مراقبت کنیم
چگونه از گربه مراقبت کنیم

تغذیه گربه

چگونه از گربه مراقبت کنیم؛ یکی از راه های مراقبت از گربه ها توجه به تغذیه گربه می باشد. تغذیه گربه یک چیز ضروری است که باید از آن مراقبت کرد. در جایی که تغذیه گربه یک غذای متعادل است، تمام مواد مغذی مورد نیاز گربه ها را تامین می کند، بنابراین تضمین می کند که آنها در معرض کمبود برخی از عناصر که منجر به برخی بیماری ها مانند نابینایی می شود، قرار نخواهند گرفت و باید توجه شود که گربه ها یک مقدار مناسب آب روزانه.

 

نگهداری از گربه در منزل

چگونه از گربه مراقبت کنیم؛ نگهداری از گربه در منزل به سبک زندگی و مسکن بستگی دارد. بیشتر جا ها گربه ها را در داخل خانه نگه داری می کنند، به آنها اجازه می دهند مکان های مورد علاقه خود را در خانه انتخاب کنند و برای آنها پتو تهیه می کنند. به منظور حفظ ایمنی و سلامت و زندگی او، که البته نگهداری از گربه در منزل شرایط و قوانین خاص خود را دارد.

 

استفاده از جعبه زباله

چگونه از گربه مراقبت کنیم که یکی از مهم ترین عوامل موجود در این مورد استفاده از جعبه زباله می باشد، مهمترین جنبه مرا قبت از گربه ها، اختصاص یک جعبه کوچک برای بستر آنها، استفاده از جعبه های باکیفیت برای تمیز کردن آسان، قرار دادن آنها در مناطق نسبتاً ساکت و تهیه کافی از این جعبه ها برای عادت کردن و تبدیل شدن به پناهگاهی برای آنها است.

بازی و ورزش

چگونه از گربه مراقبت کنیم؛ شما باید با گربه ها بازی کنید و هر روز آنها را تمرین دهید تا زمانی که به اندازه کافی ورزش کنند که بدن و ماهیچه های آنها را حفظ کند، جوانی آنها را طولانی کند، بیماری را تا حد امکان کاهش دهد و رابطه آنها را با پرورش دهندگانشان تقویت کند.

 

حمام گربه

گربه‌ها می‌توانند به‌طور خودکار خود را تمیز کنند و نیازی به حمام کردن توسط صاحب‌شان ندارند، اما دلایلی وجود دارد که حمام کردن در صورت وجود کک یا کثیف شدن گربه‌ها با مواد تحریک‌کننده مهم است.

 

مراقبت پزشکی

چگونه از گربه مراقبت کنیم
چگونه از گربه مراقبت کنیم

خب یکی از مهم ترین موارد می تواند در این موضوع مربوط به مراقبت پزشکی باشد. یک پرورش دهنده گربه باید با سابقه پزشکی گربه خود آشنا باشد. برای دانستن شرایط لازم برای مراقبت های طولانی مدت از سلامتی او اگر از مشکل سلامتی رنج می برد، اما اگر از سلامت خوبی برخوردار است، باید نوع نژاد او را در نظر گرفت، زیرا گربه های اصیل از نژادهای مختلف هستند و ممکن است از بیماری های ژنتیکی رنج ببرند.

به عنوان مثال، گربه های صورت صاف، مانند گربه مانکس یا گربه اسکاتلندی، مشکلات تنفسی دارند و بیشتر احتمال دارد که مشکلات ژنتیکی داشته باشند.

 

شانه کردن مو و کوتاه کردن ناخن

چگونه از گربه مراقبت کنیم؛ گربه ها را می توان با شانه زدن دوره ای و منظم موهایشان تمیز نگه داشت که به کاهش ریزش آن و جلوگیری از درهم تنیدگی آن کمک می کند، علاوه بر اینکه تمیزی آن را برای مدت طولانی حفظ می کند، زیرا گربه ها اغلب تمیز می مانند و نیازی به استحمام مکرر ندارند. کوتاه کردن ناخن های خود هر دو هفته یکبار.

این به حفظ پاکیزگی آن کمک می کند و از آسیب رساندن به صاحب یا اثاثیه منزل جلوگیری می کند. با گذشت زمان، ناخن گربه ها بلند و به شدت مضر می شود.

 

عقیم سازی زن و مرد

عقیم کردن گربه هایی که در خانه زندگی می کنند یکی از مهم ترین اقدامات احتیاطی برای حفظ ایمنی آنها و صاحبشان است و با کاهش آلودگی آنها به عفونت های رحمی و تومورهای سرطانی مانند زندگی سالم و طولانی مدت آنها را تضمین می کند. تومورهای تخمدان یا سینه که حدود ۹۰ درصد از گربه ها را تحت تأثیر قرار می دهد. گربه های ماده سالانه.

علاوه بر کاهش تعداد گربه های بی خانمان که از بیماری یا گرسنگی رنج می برند، به طوری که ماده ها عقیم شده و نرها در ماه پنجم زندگی خود عقیم می شوند.

 

واکسن بزنید

چگونه از گربه مراقبت کنیم؛ اصلی ترین و مهم ترین گزینه انجام واکسیناسیون می باشد. اهمیت واکسیناسیون دائمی گربه ها در حفظ ایمنی آنها و دادن زندگی سالم و طولانی به آنها است، همانطور که در مورد واکسن های دریافتی توسط انسان وجود دارد، با دادن واکسن مناسب توسط دامپزشک با توجه به سن و سابقه پزشکی گربه. ، سبک زندگی و شدت مواجهه آن با بیماری ها و حساسیت آن ها به عفونت از سوی انسان، قابل محافظت است.

واکسن‌ها برای گربه‌ها زیاد و متنوع هستند و فقط بر اساس نیاز و اهمیت داده می‌شوند، هدف آن‌ها تحریک سیستم ایمنی گربه برای محافظت از آن در برابر بیماری‌های مختلف است و واکسن می‌تواند برخی علائم خفیف مانند درد در گربه را بر جای بگذارد. محل تزریق یا داشتن تب خفیف.

 

از یقه شناسایی استفاده کنید

چگونه از گربه مراقبت کنیم؛ یک قلاده ایمنی برای گربه ها و یک کارت شناسایی مخصوص برای شناسایی آنها باید تعبیه شود. قلاده ایمنی که معمولاً از یک صفحه لاستیکی ساخته شده است به خلاص شدن آنها از شر هر چیزی که ممکن است به آنها چسبیده باشد، چه در داخل و چه در داخل آنها کمک می کند. در خارج از خانه، و بسیار مهم است، زیرا امنیت آنها را تضمین می کند و شانس قرار گرفتن آنها در معرض خطر را محدود می کند.

اهمیت کارت شناسایی کمتر از قلاده ایمنی نیست، زیرا روند بازگرداندن گربه به صاحبش در صورت گم شدن یا گم شدن را تسهیل می کند.

 

بیمه خانه برای ایمن نگه داشتن گربه شما

چگونه از گربه مراقبت کنیم؛ اگر گربه‌ها می‌خواهند از آنها مراقبت کنند، باید محیط امنی را با بستن پنجره‌ها و درها، پاک کردن زمین‌ها و تمیز کردن دائمی آن‌ها از هر چیز کوچکی که گربه می‌تواند ببلعد، فراهم کرد، و باید مراقب بود که داروها در ایمن نگه‌داشته شوند. ظروف و آنها را در کمد مخصوص خود قرار دهید و گیاهانی را که خطرناک تلقی می شوند حذف کنید.در صورت وجود برای گربه ها از خانه یا باغ سمی است.

همچنین ترجیحاً استفاده از مواد شیمیایی مختلف مانند پاک کننده های چند منظوره و پاک کننده های توالت را کاهش دهید، زیرا ممکن است بر سلامت و ایمنی گربه ها تأثیر منفی بگذارند.

گربه ها یکی از بهترین حیوانات خانگی هستند که می توان آنها را در خانه نگهداری و بزرگ کرد. دلیل این امر این است که آنها حیواناتی سرگرم کننده و بامزه هستند که نیازی به نگهداری طولانی مدت از آنها ندارند همچنین به راحتی می توان آنها را با غذا و سرپناه مناسب ایمن کرد و تنها چیزی که لازم است این است که ایمنی آنها را از نزدیک تضمین کنیم. خطرات، با نگهداری آنها در داخل خانه و جلوگیری از اختلاط آنها با حیوانات ولگرد.

علاوه بر این که به طور منظم به پزشک مراجعه کنید تا از ایمنی او اطمینان حاصل کنید، و متعهد شوید که واکسن های مهمی را که او توصیه می کند، به او بدهید.

 


همچنین بخوانید:

روش های تربیت اسب و آموزش اصول اسب سواری به هصورت حرفه ای
انواع غذای گربه شامل کدام موارد است؟ آیا محصولات لبنی شامل غذای گربه

حیوانات خانگی و معایب و مزایایه آن

 

 

 

 

 

  1. منابع
    ^ أ ب ت ث “How to take care of a cat”, www.cats.animal-world.com, Retrieved 13-9-1017. Edited. ^ أ ب ت Dr. H. Ellen Whiteley, “How to Care for a Cat”، www.animals.howstuffworks.com, Retrieved 14-9-2017. Edited. ^ أ ب ت ث ج “General Cat Care”, ASPCA, Retrieved 4/10/2021. Edited. ^ أ ب ت “Spay/Neuter Your Pet”, ASPCA, Retrieved 4/10/2021. Edited. ↑ “Vaccinations for Your Pet”, ASPCA, Retrieved 4/10/2021. Edited. ↑ “Cat Care for Beginners: 7 Steps to a Great Start”, unionlakepetservices, Retrieved 4/10/2021. Edited.