چگونه گربه ها را تربیت کنیم و بهترین راه برای تربیت انواع گربه های نژاد دار کدام است؟

چگونه گربه ها را تربیت کنیم و بهترین راه برای تربیت انواع گربه های نژاد دار کدام است؟ آشنایی با انواع مختلف گربه های انگی و نژاد دار
چگونه گربه ها را تربیت کنیم و بهترین راه برای تربیت انواع گربه های نژاد دار کدام است؟ آشنایی با انواع مختلف گربه های انگی و نژاد دار

گربه ها حیواناتی گوشتخوار از خانواده گربه سانان هستند، که از گروه ببر، پلنگ و شیر هستند و به دلیل با هوشی، اعتماد به نفس و تمایل به بازی، تفریح ​​و تعامل با انسان ها رایطه خوبی با انسان ها دارند. گربه‌های اهلی که به آنها گربه‌های اهلی، اهلی، اهلی و مدنی نیز می‌گویند، بسیار شبیه به گربه‌هایی هستند که در طبیعت زندگی می‌کنند، زیرا موجوداتی برازنده با بدنی قوی، چنگال‌ها و دندان‌های تیز برای شکار حیوانات کوچک مانند موش هستند، موش ها، پرندگان و مارمولک ها و گربه ها و مارمولک ها بسیار ماهر هستند و شکار می کنند.
اگرچه همه گربه های اهلی در سراسر جهان به یک گونه تعلق دارند (به لاتین: Felis catus)، تفاوت قابل توجهی بین آنها در اندازه، شکل و رنگ خز وجود دارد و برای تشخیص گربه ها بر این اساس، آنها را به تعداد زیادی طبقه بندی می کنند.
از نژادهایی که هر یک از آن ها را حمل می کنند خصوصیات کوچک متمایز و دورگه گربه ها با نژادهای مختلف یکدیگر ازدواج می کنند تا نژادهای جدیدی به دست آورند که ویژگی های خاصی دارند و از جمله معروف ترین نژادهای گربه در جهان می توان به شوالیه، حبشی، برمه، سیامی، و پادشاه اشاره کرد و آن ها فراوان ترین نوع هستند. گربه موجودی است که در فرهنگ بشری از اهمیت بالایی برخوردار است. این حیوانات در اسطوره های باستانی و نقاشی های هنری یونانی 
ها، رومی ها، مصریان باستان و سایر مردمان ظاهر می شوند.

تربیت گربه ها
چگونه گربه ها را تربیت کنیم

ویژگی های گربه ها

قد گربه بالغ از ناحیه شانه بین بیست تا بیست و پنج سانتی متر است و وزن آن ممکن است بین دو و نیم تا هفت کیلوگرم و گاهی به نه کیلوگرم یا بیشتر برسد. اسکلت گربه از دویست و پنجاه استخوان تشکیل شده است و برای محافظت از اندام های عملکردی داخلی بدن حیوان کار می کند و ماهیچه های مربوط به اسکلت بلند، نازک و منعطف هستند و به گربه کمک می کنند تا با زیبایی و سرعت حرکت کند. چون سرعت دویدن آن به پنجاه کیلومتر می رسد. این حیوانات دارای مفاصل قوی در ناحیه لگن هستند که به آن ها اجازه می دهد که از فاصله های زیادی بپرند و پنجه هایی دارند که در صورت عدم نیاز به استفاده از آن ها می توانند زیر پوست جمع شوند (به لطف تاندون های منعطف که آن ها را به زیر پوست پا می کشد یا اجازه می دهد. آنها تنها باشند)، و گربه ها می تواننداستفاده از پنجه های خود برای دفاع از خود، چسبیدن به طعمه یا بالا رفتن از درختان، غیر از این، کف پای این حیوانات با بالشتک های چرمی ضخیم پوشیده شده است که بافت اسفنجی دارد و به لطف این ویژگی، گربه ها می توانند از ارتفاعات بالا فرود بیایند و شوک را جذب می کنند، و بنابراین آن ها اگر تنها باشند و از سخره ای سقوط کنند، با پاهای خود به طور غریزی در هوا ورق می زنند تا روی پاهای خود فرود بیایند. گربه دم بلندی دارد که به تعادل در هنگام حرکت و بالا رفتن کمک می کند.

 

چگونه گربه ها را تربیت کنیم

صاحب گربه می تواند به روش های مختلف با او بازی کند و گربه ها دوست دارند نوازش شوند، مخصوصا دست زدن به فک هایشان، دست زدن به بالای سر و ماساژ پشت گردن و پاهای جلویی و عقبی. گربه باید در برابر بیماری های شایع و مسری مانند ترشحات، تب و التهاب روده با تزریق آنتی ژن برای بیماری های شایع و مسری ایمن شوند.

 

چگونه گربه ها را به روش غذا دادن تربیت کنیم

یکی از مهم ترین نکات در تربیت گربه ها آموزش دادن نام آن ها به خصوص در هنگام غذا خوردن است و دلیل این امر این است که گربه در مرحله غذا خوردن شنونده خوبی است و مستقیماً به همه چیز اطراف خود گوش می دهد. غذا برای آموزش بسیار ضروری است. این پاداش است که باعث می شود گربه متوجه شود که کار خوبی انجام داده است و برای دریافت پاداش های دیگر باید کارهای بیشتری را انجام دهد.
هنگام شروع به آموزش گربه، توصیه می شود ابزاری را مجهز کنید که صداهای ثابتی را منتشر می کند، مانند سوت یا صدای کلیک (ابزاری که زنگی دارد که با هر کلیک زنگ می زند).
و بنابراین او می تواند صداهایی را که این ابزار تولید می کنند با جلسه تمرین مرتبط کند و بدون آن ها متوجه نمی شود که چرا به او غذا می دهید و آن را فقط یک هدیه در نظر می گیرد.

روش های تربیت گربه ها
بهترین راه برای تربیت انواع گربه های نژاد دار کدام است؟

چگونه گربه ها را با روش صدا زدن تربیت کنیم

به عنوان مثال، برای تربیت و آموزش یک گربه که در صورت تمایل به سراغ صاحبش بیاید، باید از زمان غذا شروع شود. قبل از باز کردن جعبه غذای گربه یا ریختن محتویات آن در ظرف، مربی باید یک بار با دستگاه صوتی خود زنگ بزند و با چند بار تکرار، گربه متوجه خواهد شد که ایجاد این صدا به این معنی است که اتفاق خوبی افتاده است ( این که گربه غذا را گرفته است. )، بنابراین صاحب شروع به شنیدن صدای جیر جیر می کند. می توانید از فاصله دور شروع به صدا زدن گربه کند و  وقتی گربه آمد با مقداری غذا به او پاداش دهد و سپس گربه به آن عادت می کند

 

استفاده از حمام برای تربیت گربه ها

همچنین می توان گربه ها را برای استفاده از حمام آموزش داد، اما این می تواند کمی دشوار باشد. در شرایط عادی، گربه باید ظرفی داشته باشد که می‌داند باید زباله‌های خود را در آن جا بگذارد و ترفند این است که مکان کاسه را دائماً تغییر دهید. ابتدا باید آن را به حمام برد، سپس به تدریج به صندلی توالت نزدیک کرد تا گربه به نزدیک شدن به آن عادت کند و در نهایت باید آن را روی صندلی قرار داد تا هر وقت مجبور شود از روی آن بالا برود. او می خواهد خود را تسکین دهد و در نهایت می توان کاسه را به طور کامل خارج کرد و گربه وقتی آن را پیدا نکرد شروع به استفاده از توالت به روش عادی می کند.

 

چگونه گربه ها را  با تقاضا یا خواستن چیزی تربیت کنیم

هنگامی که می خواهید گربه را برای یا درخواست و خواستن چیزی  آموزش دهید، صاحبش می تواند به سادگی یک تکه غذا را جلوی او بلند کند (کمی بالای سرش)، و سپس حرکت گدایی را نشان دهد. سپس گربه باید روی پای عقب خود بایستد و بدن و پاهای جلویی خود را بالا بیاورد تا به غذا برسد، پس از آن صدا باید کلیک شود تا به گربه نشان دهد که این تمرین بوده است و سپس غذا سرو می شود. بعد از مدتی آموزش، گربه آماده می شود تا بایستد و این درخواست را بدون دادن غذا انجام دهد.

 

نژاد گربه ها

بیش از چهل نژاد گربه خانگی در تمام قاره ها پراکنده شده است، با توجه به اینکه بسیاری از نژادهای گربه در طول زمان منقرض شده یا تغییر کرده اند و از جمله معروف ترین نژادهای گربه در جهان در حال حاضر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گربه سیامی
 • گربه ایرانی
 • هرگز هیمالیا
 • گربه حبشی
 • هرگز پرتگاه
 • هرگز بالیایی
 • گربه مانکس
 • هرگز برمه.
 • گربه روسی
 • گربه روستایی
 • هرگز صورت ماه
 • گربه آنگورا
 • گربه عجیب و غریب
 • گربه ون ترکی
 • گربه سومالیایی
 • گربه اسکاتلندی
 • گربه ژاپنی
 • هرگز چینچیلا
 • گربه مائو مصری
 • هرگز بمبئی
 • گربه بورمیلا
 • گربه بالنی
 • هرگز توریتو
 • گربه کروات
 • گربه آنگورای ترکی

 • منابع
  ^ أ ب ت هیئه من المؤلِّفین (۱۹۹۹)، الموسوعه العربیه العالمیه (الطبعه الثانیه)، الریاض، المملکه العربیه السعودیه: مؤسسه أعمال الموسوعه للنشر والتوزیع، صفحه۲۱۶، جزء ۱۸ (ق). ^ أ ب ت ث ج DAMON BERES, “How to Train a Cat to Do 5 Life-Changing Things”، ٌReader’s Digest, Retrieved 05-09-2016.