گران ترین پرنده های جهان و انواع مختلف آن

گران ترین پرنده های جهان:فنچ آمریکایی، کاردینال شمالی، اوریول شمالی، کوه آبی گران، ببر اسکارلت، طاووس سفید، فلامینگو، کبوترهای مسابقه ای
آموزش صحبت کردن به طوطی ها و انواع طوطی سخنگو و آشنایی با گونه های طوطی سخنگو و معروف ترین طوطی جهان که تعداد آنها به 333 گونه می می رسد.
آموزش صحبت کردن به طوطی ها و انواع طوطی سخنگو و آشنایی با گونه های طوطی سخنگو و معروف ترین طوطی جهان که تعداد آنها به 333 گونه می می رسد.

گران ترین پرنده های جهان، پرندگان جزو جذاب‌ ترین حیوانات خانگی طبقه‌ بندی می‌شوند،که رنگ‌ های روشن آن‌ ها به افزایش زیبایی آن‌ها کمک می‌کند، علاوه بر این، پرندگان دارای انواع و نژادهای متعددی هستند، که گران ترین پرنده های جهان و انواع مختلف آن شامل: فنچ آمریکایی، کاردینال شمالی، اوریول شمالی، کوه آبی گران، ببر اسکارلت، طاووس سفید، فلامینگو، مرغ ایام سیمانی، توکان، ماکائو یاقوت کبود، کاکادو نخل، کبوترهای مسابقه ای. 

گران ترین پرنده های جهان و انواع مختلف آن
گران ترین پرنده های جهان و انواع مختلف آن

فنچ آمریکایی یکی از گران ترین پرنده های جهان

فنچ آمریکایی یکی از گران ترین پرنده های جهان است، قیمت یک فنچ آمریکایی حدود ۷۶۵ دلار است و فنچ یکی از پرندگان کوچک است و با رنگ زرد جذابش مشخص می شود، اما در نرها با بال و پیشانی مشکی گلدارتر است.
علاوه بر این، فنچ آمریکایی به دلیل چابکی و فعالیت دارای حرکات آکروباتیک است، به طوری که پرواز آن اغلب برای جلب توجه بیشتر مواج است. فنچ آمریکایی را می توان در مناطقی با طبیعت چمنزار یا نزدیک دشت های سیلابی که خار و گل فراوان است، یافت و این پرنده در اکثر مواقع سال گونه ای گسترده است و در زمستان های سرد فعالیت آن بیشتر می شود. فنچ آمریکایی اولین و قران ترین نو پرنده می باشد.

کاردینال شمالی از گران ترین پرنده های جهان

قیمت North Cardinal وقتی می خواهید بخرید حدود ۸۰۰ دلار است و در ایالات متحده آمریکا به طور گسترده ای پراکنده است. همچنین یکی از پرندگان رسمی آنها است که به دلیل گسترش حضور آن به تعداد زیادی ایالت، فعالیت این پرنده در طول زمستان افزایش می یابد و با صداهای تازه ای که می دهد و مورد علاقه اش مشخص می شود. غذا، تخمه آفتابگردان است. کاردینال شمالی یکی دیگر از گران ترین پرنده های جهان می باشد.
نرهای کاردینال شمالی از نظر زیبایی نسبت به ماده‌ها برتری دارند و دلیل آن رنگ‌های قرمز مایل به قرمز برجسته آنها بر خلاف ماده‌های خاکستری است، اما هر دو زیبایی خاصی دارند، زیرا رنگ منقار مرجانی است. سر آنها با پرهای بلند و متمایز پوشیده شده است و کاردینال ترجیح می دهد به طور کلی به صورت جفت زندگی کند.

اوریول شمالی

قیمت Oriole شمالی حدود ۸۵۰ دلار است که همچنین ویژگی های هر دو Oriole Pollock و Oriole Eastern را ترکیب می کند. اوریول شمالی یکی دیگر از گران ترین پرنده های جهان می باشد. که در مورد غذای آن، این پرنده انتخابی است که مشتاق به جستجوی میوه هایی با رنگ های تیره و رسیده است، از جمله :

  • انواع توت ها؛
  • گیلاس قرمز؛
  • انگور بنفش؛

اوریول شمالی در میان پرندگان مهاجر آمریکای شمالی طبقه بندی می شود، زیرا دم بلند و اندازه نسبتاً متوسط ​​آن متمایز است و پرهایش بین زرد و سیاه مخلوط می شود، علاوه بر شکل دوست داشتنی و رنگ های جذاب، ویژگی این پرنده صدای زیبا و آرامی که در فصل بهار شنیده می شود.

کوه آبی گران ترین گونه پرنده

کوه آبی یکی از گران ترین پرنده های جهان می باشد که قیمت یک مرغ آبی کوهی ۸۵۰ دلار است، این پرنده زیباترین پرندگان غرب طبقه بندی می شود و دلیل نامگذاری آن به دلیل پرهای آبی روشن آن است.
این پرنده تمایل به زندگی در فضا های باز دارد و گله های تجمع یافته از این نوع را می توان در زمستان های سرد مشاهده کرد و این پرنده عموماً در هنگام پرواز به دنبال غذا می گردد.
آبی کوهستانی را می توان به طور خاص در آمریکای شمالی یافت که رایج است و محیط کوهستانی مناسب ترین محیط برای پایداری آن است، بنابراین محیط های شهری برای نگهداری آن در خانه ها یا مکان های بسته اصلا مناسب نیستند.

ببر اسکارلت گران ترین پرنده های جهان

ببر اسکارلت یکی از مهم ترین گران ترین پرنده های جهان می باشد. Scarlet Tanager حدود ۹۰۰ دلار قیمت دارد، و یک گونه پرنده به سختی قابل دسترسی است، زیرا تمایل دارد در مکان های بسیار مرتفع در جنگل ها مستقر شود. ماده های این گونه به دلیل رنگ های استتار شده سبز و زرد به راحتی در میان درختان پنهان می شوند.
پرندگان قرمز مایل به قرمز با صدای شیرین و ظاهر زیبای خود متمایز می شوند و در فصول مهاجرت بهاری خود از آمریکای جنوبی به شمال مهاجرت می کنند و از دیگر نام هایی که به آنها می شناسند پرندگان قرمز صورتی است.

طاووس سفید گران ترین پرنده های جهان

می توان گفت طاووس سفید یکی از گران ترین پرنده های جهان است که خرید یکی از آن ها حدود ۱۰۰۰ دلار هزینه دارد، طاووس سفید یکی از معروف ترین پرندگان جهان است و این شهرت را به راحتی می توان فهمید. با نگاه کردن به این طاووس و دیدن شکل شدید آن می توان جاذبه، بستر سفید بلند آن را به یک بادبزن تشبیه کرد.
طاووس سفید مورد توجه بسیاری از کشورهایی است که می خواهند حیواناتی به شکل های عجیب و غریب به دست آورند و طاووس سفید محصول یک جهش مغلوب است. طاووس اصلی باید چند رنگ باشد و یافتن آن ممکن نیست. یک طاووس سفید که در طبیعت ۱۰۰% سفید است.

فلامینگو
فلامینگو

 

قیمت فلامینگو در صورتی که بخواهید آن را بخرید حدود ۱۰۰۰ دلار است، فلامینگو یکی از محبوب ترین پرندگان است، به دلیل شکل منحصر به فرد فلامینگو که رنگ صورتی روشن، گردن و پاهای بلند از ویژگی های آن است. هنگامی که به دنیا می آید سفید است، سپس با تغذیه از میگو رنگ خود را به دست می آورد. فلامینگو یکی از گران ترین پرنده های جهان است.
پراکندگی فلامینگو در بسیاری از کشورهای جهان پراکنده است، زیرا فلامینگو تمایل به زندگی در محیط های کم عمق یا آبی دارد و در گروه هایی زندگی می کند که امنیت یکدیگر را تامین می کنند، از طریق صداهای متمایز خود با یکدیگر آشنا می شوند. فلامینگو همچنین یک پرنده سرگرم کننده است، زیرا او با حرکت دادن گردن و بال های خود می رقصد.

مرغ ایام سیمانی

مرغ Ayam Cemani مرغ لامبورگینی نامیده می شود، و برای داشتن یک مرغ ۲۵۰۰ دلار هزینه دارد. این مرغ با اصالت اندونزیایی به دلیل رنگ کاملا مشکی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است به طوری که اندام های داخلی آن مانند استخوان ها و ماهیچه ها سیاه هستند، همین امر به آن شخصیت عجیبی می بخشد و آن را به عنوان زیباترین و گران ترین پرنده های جهان تبدیل کرده است.
کلمه سیمانی در زبان اندونزیایی به معنی کاملا سیاه است، زیرا رنگ تخم مرغ های این مرغ کرم است و به دلیل جثه بزرگ آن متمایز است و این نوع مرغ تهاجم واضحی از خود نشان می دهد و با وجود آن مرغوبی است. مرغ زمانی که پرورش داده می شود و به دست می آید، اما ممکن است گران باشد.

توکان

توکان یکی از زیباترین و گران ترین پرنده های جهان می باشد. قیمت توکان بین (۵۰۰۰ – ۱۰۰۰۰) دلار متغیر است و پرنده ای گران قیمت محسوب می شود، و به طور کلی با منقاری بزرگ که در دنیای پرندگان بی نظیر است متمایز می شود. مهم ترین چیزی که این منقار را منحصر به فرد می کند، رنگ های متعدد آن به شکلی چشمگیر و غیرعادی است و توکان را می توان خانواده ای دانست که در آن تعدادی پرنده دیگر که تعداد آنها حدود ۳۵ گونه است بسیار شبیه به یکدیگر هستند.
منشأ توکان به جنگل‌های استوایی آمریکا برمی‌گردد، و توکان اغلب در گروه‌های حدود ۲۰ نفر زندگی می‌کند، و علی‌رغم انواع مختلف توکان، همه آن‌ها در ویژگی منقار بزرگ مشترک هستند. ۴۰ تا ۶۰ درصد از اندازه کل آنها را تشکیل می دهد.

ماکائو یاقوت کبود 

هزینه متوسط ​​داشتن یک ماکائو سنبل حدود ۷۰۰۰ دلار است و قیمت توکان گاهی اوقات به ۴۰۰۰۰ دلار می رسد و مشخصه این پرنده بزرگترین طوطی است که طول آن بین ۹۵ تا ۱۰۰ سانتی متر و دم آن است. نیمی از این ارتفاع را تشکیل می دهد. ماکائو یاقوت کبود یکی از گران ترین پرنده های جهان می باشد.
به دلیل رنگ آبی روشن و منحصر به فردش به آن یاقوت کبود می گفتند و منقار آن سیاه است که به آن کمک می کند درست مانند پای سوم به چیزها بچسبد.
ماکائو یاقوت سرخ در حال حاضر به دلیل انجام عملیات های مکرر که جنگل ها را هدف قرار می دهد و از بین می برد در خطر انقراض قرار دارد، این پرنده ترجیح می دهد روی درختان انبوه جنگل ها زندگی کند و نقش مهم و حیاتی در آن دارد، زیرا برای گسترش کار می کند.

کاکادو نخل

هزینه خرید یک عدد کاکادو نخل سیاه تنها ۱۶۰۰۰ دلار است و این پرنده در حال حاضر از احتمال انقراض در طبیعت رنج می برد، بنابراین برای محافظت از نسل خود از آن نگهداری می شود.در مورد ویژگی های رفتاری این پرنده. ، در بین پرندگان دوست داشتنی برای صاحبان و حیوانات خانگی طبقه بندی می شود و همیشه نیاز به مهربانی در اطراف خود دارد.

هنگام به دست آوردن کاکادو نخل باید ساعات مشخصی را با آن سپری کرد در خصوص خصوصیات فرمی بارز آن که مهمترین آن جلوی بلند سر سیاه آن به شکلی عجیب و زیباست. کاکادو نخل یکی از گران ترین پرنده های جهان است.

کبوترهای مسابقه ای گران  قیمت

کبوترهای مسابقه ای گران ترین پرنده های جهان محسوب می شوند. کبوترهای مسابقه ای بین همه علاقه مندان به مسابقه پرندگان بسیار محبوب هستند و هزینه متوسط ​​داشتن یکی از این گونه ها می تواند به ۹۰۰۰۰ دلار برسد، زیرا از نظر استفاده تاریخی آن قدمت آن به زمان های دور باز می گردد، از حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح.

می توان گفت کبوترهای مسابقه ای که به کبوتر خانگی معروف است گران قیمت ترین پرنده جهان است و شاید این اطلاعات برای برخی تکان دهنده باشد زیرا کبوترهای مسابقه ای عموما جزو پرندگان معمولی و آشنا هستند اما این نوع خاص یکی از پرندگان است. از سریعترین پرندگان جهان است و بنابراین می توان در مسابقات جهانی به کبوترهای مسابقه ای اعتماد کرد.


 

بیشتر بدانید:

زیباترین مخلوقات خدا از ماهی ماندارین تا پرنده کاردینال قرمز
بزرگترین موجودات زنده چیست؟ آشنایی کامل با چند گروه از حیوانات غول پیکر
پرورش مرغ و فواید آن چیست؟ انواع روش های پرورش دام و طیور
سریعترین حیوانات جهان را می توان به لحاظ زندگی در آب یا خشکی تقسیم بندی
انواع غذای گربه شامل کدام موارد است؟ آیا محصولات لبنی شامل غذای گربه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منابع
^ أ ب ت ث ج ح خ د ذ ر ز س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ک ل م “۱۲ Most Expensive Birds in the World (Armando Price!)”, Most expensive hub, Retrieved 18/10/2021. Edited. ^ أ ب ت “American Goldfinch”, All about birds, Retrieved 18/10/2021. Edited. ↑ “Northern Cardinal”, Audubon, Retrieved 18/10/2021. Edited. ^ أ ب “Mountain Bluebird”, Audubon, Retrieved 18/10/2021. Edited. ^ أ ب “Scarlet Tanager”, All about birds, Retrieved 18/10/2021. Edited. ^ أ ب “Sensational White Peacocks – All the Facts and Pictures”, Bird advisors, Retrieved 18/10/2021. Edited. ^ أ ب “Ayam Cemani “, Green fire farms, Retrieved 18/10/2021. Edited. ^ أ ب ت “Toucan”, Britannica, Retrieved 18/10/2021. Edited. ^ أ ب “Anodorhynchus hyacinthinus”, Animal Diversity, Retrieved 18/10/2021. Edited. ^ أ ب “The Black Palm Cockatoo”, All pet birds, Retrieved 18/10/2021. Edited. ↑ “Pigeon racing”, Britannica, Retrieved 18/10/2021. Edited.