گور کن و انواع آن چیست؟ و بررسی انواع گور کن بر اساس زیست گاه و رژیم غذایی

گور کن و انواع آن چیست؟ و آشنایی کامل با انواع گور کن بر اساس شرایط غذایی و زیست گاهی آن ها و چه غذا هایی می خورند؟
گور کن و انواع آن چیست؟ و آشنایی کامل با انواع گور کن بر اساس شرایط غذایی و زیست گاهی آن ها و چه غذا هایی می خورند؟ مهم ترین گونه های های گورکن را بشناسید.
گور کن و انواع آن چیست؟ و آشنایی کامل با انواع گور کن بر اساس شرایط غذایی و زیست گاهی آن ها و چه غذا هایی می خورند؟ مهم ترین گونه های های گورکن را بشناسید.

گور کن و انواع آن چیست؟

بیشتر انواع گورکن و انواع آن حیوانات متعلق به خانواده راسوها (گامتوسیت) (انگلیسی: Mustelidae / weasel family) هستند که در نقاط مختلف جهان واقع شده اند و قادر به حفاری هستند، اکتشاف، و صاحب یک حیوان گورکن در اشکال مختلف آن فک های قوی، غدد مقعدی که بوی ترشح می کنند و پنجه های بزرگ و تیز، که از آنها برای جستجوی غذا استفاده می کند و برای ایجاد چاله های زیرزمینی استفاده می کند. گونه ها از نظر رنگ، اندازه و محیطی که در آن زندگی می کنند با یکدیگر تفاوت دارند، که دارای یک حیوان است گورکن ها اغلب دارای خز بلند و خال خال خاکستری هستند و طول آنها بین ۵۱-۸۶ متغیر است. از سر تا دم، و طول دم بین ۱۰-۱۵ سانتی متر، و وزن گور کن بین ۴ تا ۱۸ کیلوگرم متغیر است.

انواع گورکن براساس زیستگاه

گور کن و انواع آن حیواناتی سازگاری هستند، اگرچه مراتع خشک، مناطق باز را ترجیح می دهند و برخی در جنگل ها، معادن، صخره های دریا و باتلاق زندگی می کنند و طبق وب سایت تنوع حیوانات در دانشگاه میشیگان، انواع گورکن از نظر زیستگاه متفاوت است. یا مسکن طبیعی، شامل:

  • گورکن آمریکایی: می توان آن را در دشت های بزرگ آمریکای شمالی، در ایالات غربی ایالات متحده، در غرب استانهای مرکزی کانادا و در مناطق کوهستانی مکزیک یافت.
  • گورکن عسلی: که در آفریقای جنوبی زندگی می کند. که یکی از مهم ترین گونه های گور کن به حساب می آیند.
  • گوزن خوک: که به طور کلی در جنوب شرقی آسیا، هند و جزیره سوماترا زندگی می کند.
  • گورکن آسیایی: آنها در مناطقی زندگی می کنند که از روسیه گرفته تا چین و اروپای شرقی گسترش می یابد.
  • گورکن اروپایی : گورکن اروپایی (اوراسیایی) در مناطقی زندگی می کند که از ایرلند، اسپانیا تا شرق روسیه، چین و ژاپن ادامه دارد.

رژیم غذایی گور کن و انواع آن

اکثر گونه های گور کن و انواع آن ساقه سگ هستند. یعنی از گوشت و گیاهان تغذیه می کنند ، معمولاً از کرم های خاکی تغذیه می کنند و لاروهای گونه ای از عنکبوت های پا بلند به نام پدر بلند، علاوه بر تغذیه از نرم تنان، پستانداران کوچک به گفته BioWeb، گورکن عسل یکی از گوشت خوارانی است که مار، روباه و تمساح می خورد و ممکن است حیوانات کوچکتری مانند حشرات و لاروها را بخورد و این گونه ها برای به دست آوردن عسل کندوهای زنبور را تعقیب می کنند، و از اینجا به این نام نامیده شد، به طوری که نام علمی آن در انگلیسی (Mellivora) به معنی “عسل خوار” است.